טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

אומגה -3, שמן דגים פרימיום מחוזק

145.00

תיאור

הקשר בין דגים ובין בריאות הלב

הכל התחיל במחקר האסקימואים, שסלל את הדרך להבנת חשיבותן של חומצות השומן החיוניות מסוג אומגה 3. מחקר זה מצא כי בקרב אסקימואים תושבי גרנלנד ישנה שכיחות נמוכה יחסית למחלות לב וכלי דם. המסקנה היתה, כי מה שגורם לשכיחות הנמוכה היא צריכת הדגים הגבוהים של אוכלוסייה זו, יחסית לצריכת הדגים של גברים ושל נשים באוכלוסייה המערבית.

במחקר נוסף שנערך באוניברסיטת פיטסבורג שבארצות הברית, נמצא כי גברים יפנים הצורכים בממוצע 100 גרם דגים ביום, היו בעלי רמות אומגה 3 גבוהות ב-100% לעומת גברים אמריקנים שצרכו בממוצע רק 17-3 גרם דגים ביום. במהלך תקופת המחקר נמדדו ערכים הקשורים בבריאות הלב, כגון: לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, סוכרת, צריכת אלכוהול ועישון. מחקר שפורסם במגזין HEART, אישש את הקשר בין אכילת דגים לבין צמצום הופעת טרשת עורקים ומחלות לב בקרב גברים בגיל העמידה.

מהן חומצות שומן מסוג אומגה 3

יתרונן של חומצות השומן


מסוג אומגה 3 לבריאות הנם מוכרים ואף מוכחים. למעשה, לעיתים קרובות מאוד מתפרסמים מחקרים חדשים בתחום, המצביעים על עוד ועוד יתרונות לחומצות השומן הללו. אולם במהלך השנים התברר כי לא כל חומצות השומן מקבוצת אומגה 3 חשובות באותה מידה, וכי חלקן מצויות בתזונה בשפע, ואחרות פחות.

חומצות שומן מסוג אומגה 3 הן חומצות שומן בלתי רוויות. ישנם 3 סוגים:

α-linolenic acid – ALA

Eicosapentaenoic acid – EPA

Docosahexaenoic acid – DHA

מאחר שהגוף האנושי אינו מסוגל לייצר חומצות שומן אלה, יש לצרוך אותה מ-2 מקורות תזונתיים: דגים וצמחים שונים, כגון אגוזי מלך, זרעי פשתן ושמן קנולה. שמן דגים מספק את חומצות השומן EPA ו-DHA שהן  חומצות השומן הנחקרות ביותר ששמן נקשר עם מניעת מחלות והשפעות מיטיבות. המקור צמחי מספק את חומצת השומן ALA.

מדוע חומצות שומן שמקורן בדגים חשובות יותר?

מחקרים רבים שנעשו לאורך השנים כבר הוכיחו את הקשר בין אומגה 3 ממקור ימי, EPA ו-DHA, צריכת דגים, ושיפור מצבים בריאותיים שונים. מחקרים אלה הביאו גופים עולמיים להמליץ על צריכת חומצות השומן EPA ו-DHA ממקור ימי כהשלמה תזונתית או במצבי מחלה.

זאת, בעוד שנתונים שונים מראים כי חומצת שומן מסוג אומגה 3 ממקור צמחי לא מהווה מקור תזונתי מספיק. אמנם ידוע כי חומצת שומן ממקור צמחי (ALA) הופכת בגוף ל-DHA ו-EPA, ואולם כנראה שמדובר בכמות קטנה וזניחה. לכן, המלצת ארגונים רפואיים ברחבי העולם היא כי  יש לצרוך את חומצות השומן DHA ו-EPA, דרך דגים עשירים באומגה 3 או באמצעות תוספי תזונה המבוססים על  שמן דגים.

אומגה 3 לא רק ללב

במחקרים רבים נמצאה צריכה של אומגה 3 קשורה עם הפחתת הסיכון לתמותה, הפחתת הסיכון למחלות לב וכלי דם, הפחתת רמות הטריגליצרידים בדם ועוד.  מסקנות אלה הביא את  ארגון הלב האמריקאי (AHA- American Heart Association) להמליץ על נטילת אומגה 3 מסוג EPA ו-DHA, במינון של 1 גרם ליום, לאנשים שעברו אירוע של אוטם שריר הלב (התקף לב),  וכן במינון 4-2 גרם ליום, למי שאובחנו עם רמות גבוהות של שומנים בדם (היפרטריגליצרימדיה).

בנוסף, ארגון רופאי המשפחה האמריקאי (American Family Physician) מציין, כי צריכה של אומגה 3 מסוג EPA ו-DHA, במינון של 3 גרם ליום, עשויה לתרום לבריאות המפרקים, וזאת על סמך מספר מחקרים שפורסמו בנושא.

כמו כן, ידועות המלצותיהם של ארגוני בריאות עולמיים לנשים בהריון ולמניקות לצרוך כ-200 מ"ג DHA ביום לפחות, במהלך כל תקופת ההריון וההנקה.

האם תוספי תזונה יעילים באותה מידה דגים?

בשנים האחרונות דנים מומחים ברחבי העולם האם להמליץ על אכילת דגים, במיוחד לנשים בהריון, בגלל החומרים המזהמים שהם מכילים, דוגמת כספית ומתכות כבדות נוספות.

בעקבות כך, נערכו מספר מחקרים בהם הודגם כי צריכת תוספי תזונה המכילים אומגה 3 יעילה באותה מידה כמו אכילת דגים. בד בבד, חלה עלייה במוצרים מועשרים באומגה 3 בשוק ובמוצרים המופקים מדגים שזוקקו כדי להסיר את הזיהומים.

כמו כן, כאמור, במספר מחקרים נמצא כי נטילת תוספי תזונה המכילים שמן דגים עשויה לספק תועלת דומה לזו של דגים שומניים. בדוח שפרסם ארגון ISSFAL  נטען כי אין להסתפק בצריכת אומגה 3 ממקור צמחי, אלא יש לצרוך את חומצות השומן DHA ו-EPA דרך דגים עשירים באומגה 3 או תוספי תזונה המכילים שמן דגים.

סקירת מוצר

תיאור:

 פורמולה חסכונית גדולה ומוצלחת ! – ממאי 2018 – אומגה -3 שמן דגים פרימיום איכותי וברמה עולמית

  • 300מ"ג EPA מ"ג DHA
  • ללא כולסטרול
  • Molecularly מזוקקים & Supercritical הפקה
  • תוסף תזונה
  • אזהרות

מחקר תומך אך לא מכריע מראה כי צריכת חומצות שומן מסוג EPA ו- DHA אומגה -3 עשויה להפחית את הסיכון למחלות לב כליליות.

סקירת מוצר

תיאור

  • לב בריא
  • תוסף תזונה
  • מקור עשיר של EPA & DHA
  • מפחית את הסיכון למחלות לב כלילית

שמן דגים 4080 מ"ג

מחקר תומך אך לא חד משמעי מראה כי צריכת חומצות שומן מסוג EPA ו- DHA אומגה -3 עשויה להפחית את הסיכון למחלת לב כלילית. מנה אחת של שמן דגים של המאה ה -21 מספק 300 מ"ג של חומצות שומן מסוג EPA ו- DHA אומגה -3. (ראה עובדות להשלים עבור השומן הכולל ותכולת השומן הרווי). חומצות שומן מסוג אומגה -3 עוזרות לשמור על רמות הכולסטרול הנמצאות בטווח הנורמלי.

שמן דגים של המאה ה -21 מכיל את התרכובת הגבוהה ביותר של שמן דגים מזוקק באיכות מולקולארית.

שימוש מוצע

קח עד 3 (3) softgels היומי רצוי עם ארוחה עבור תוצאות יומיות מקסימליות, או על פי הוראות של ספק שירותי בריאות. אין לחרוג מהמינון המומלץ.

רכיבים נוספים

שמן גוף דגים, ג'לטין, גליצרין, מים מטוהרים, שמן סויה מזוקק, ויטמין E (d-alpha tocopheryl). מכיל סויה ודגים (הרינג, אנשובי, מקרל, סרדינים, שפרוט וסלמון).

מובטחת ללא תנאי עבור טוהר, רעננות ועוצמה התווית. לא הוסיף סוכר, מלח, שמרים, חומרים משמרים, טעמים מלאכותיים או צבעים.

אזהרות

לשמור מחוץ להישג ידם של הילדים. אל תשתמש אם המוצר נראה טמבל עם או חותם שבור. חנות בטמפרטורת החדר.

 

הרחק מהישג ידם של ילדים. נשים בהריון או מניקות, חולים כרוניים, קשישים, אנשים מתחת לגיל 18, נוטלים תרופות מרשם (כגון מדללי דם), כמו גם חולים עם מצב רפואי שאובחן על ידי רופא, צריכים להתייעץ עם רופא, רוקח, נטורופת או אחר מוסמך מקצועי בריאות לפני נטילת תוספי תזונה.

אטום להגנתך. אל תשתמש אם החותם חסר או שבור. מאוחסנים בטמפרטורת החדר הנשלט (CRT) 20ºC עד 25ºC (68ºF עד 77ºF). תנאי אחסון לא נאותים, כגון חשיפה ממושכת לאור שמש ישיר, חום גבוה ולחות עלולים לגרום לירידה במוצר לאורך זמן.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן