טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

אצת כלורלה מיובשת(200מג' 300 יח')

125.00

תיאור

מקור עשיר ברכיבי תזונה רבים ומגוונים, אצת הכלורלה שימשה במזרח הרחוק כמרכיב תזונתי חשוב במשך שנים רבות. בשנים האחרונות, לאחר חשיפתה גם במערב, הופכת הכלורלה במהרה לאחד מתוספי המזון המוערכים ביותר בצפון אמריקה ובאירופה. הכלורלה היא אחד הצמחים הנחקרים ביותר על ידי המדע המודרני. מאות המחקרים מ- 60 השנה האחרונות חשפו שורה של תכונות ושימושים רפואיים של אצה פלאית זו ושל מרכיביה השונים. שימושיה השונים של הכלורלה כפי שנמצא במחקרים הם: • חיזוק, המרצה והסדרה של מערכת החיסון.
• מניעת התפתחות זיהומים.
• זירוז החלמתם של פצעים וכיבים.
• הגנה מפני רעלנים וזירוז סילוקם מהגוף.
• הגנה מפני נזקי קרינה.
• הסדרת תהליכי העיכול ופעולת המעיים.
• זירוז והמרצה של תהליכי גדילה תקינים ושיקום רקמות פגועות.
• האטת קצב ההזדקנות ומניעת מחלות ניווניות.
• פעילות נוגדת-גידולים, כולל גידולים סרטניים.
• שיפור במצב וסיוע בהחלמה ממחלות כרוניות שונות כגון: פיברומיאלגיה, יתר לחץ דם, שבץ מוחי, סוכרת, עודף כולסטרול בדם, קוליטיס כיבית, אנמיה, עצירות כרונית.
• תמיכה תזונתית לאוכלוסיות רבות ביניהן: צמחונים, ספורטאים, ילדים עם הפרעות התפתחות ו/או קשב וריכוז, מבוגרים וזקנים הסובלים ממחלות ניווניות, והסובלים מחסרים תזונתיים באופן כללי.
רכיבי התזונה המצויים בכלורלה
כאמור מכילה אצת הכלורלה מגוון רחב של רכיבי תזונה המשמשים את בני-האדם, חלקם אף חיוניים, כלומר הגוף אינו מסוגל לייצר אותם בעצמו. למעשה, בהשוואה למזונות צמחיים אחרים, הכלורלה היא אחד ממקורות המזון בעלי המגוון הרחב ביותר של רכיבי תזונה, וכן אחד ממקורות המזון המרוכזים ביותר על פני כדור-הארץ. ריכוז המרכיבים התזונתיים בכלורלה מאוזן באופן טבעי ומגיע בתצורתו הטבעית השלמה, וזאת בהשוואה לכלל תוספי התזונה המצויים כיום בבתי הטבע וחנויות הבריאות, אשר פותחו באופן מלאכותי ממרכיבים מבודדים ממקור טבעי או סינטטי.

כלורלה (שם מדעי: Chlorella) היא סוג של אצה חד תאית בגודל של 2 עד 10 מיקרון. האצה נתגלתה בשנת 1890 על ידי המיקרוביולוג ההולנדי באיירינק (Beijerinck). באמצעות תהליך הפוטוסינתזה האצה יכולה להכפיל את עצמה במהירות תוך שימוש באור השמש, מים, פחמן דו-חמצני וכמות קטנה של מינרלים כדי להתרבות. השם כלורלה נגזר מהמילה היוונית chloros שמשמעותה "ירוק" ומהסיומת הלטינית ella שמשמעותה "קטן".

גם השימוש בה לראשונה יוחסו לכלורלה סגולות של תוסף חלבון לא יקר המסייע לתזונה האנושית. המצדדים באצה מדברים על יתרונות נוספים בצריכתה כגון: שמירה על המשקל, מניעת סרטן ותמיכה במערכת החיסונית.

כלורלה כמקור מזון

כלורלה נחשבת למקור מזון רב גוני בשל מגוון חומרים מזינים חיוניים המרכיבים אותה: כאשר היא מיובשת, האצה מכילה בסביבות 45% חלבון, 20% שומן, 20%פחמימות, 5% סיבים ו – 10% ויטמינים ומינרלים. הרכבה המגוון של הכלורלה הופך אותה לאחד ממקורות המזון העשירים ביותר בעולם. בשונה מתוספי תזונה שפותחו ובודדו באופן מלאכותי, המרכיבים התזונתיים באצה מגיעים כמכלול טבעי ושלם.

חלבון

הריכוז הגבוה של החלבון בכלורלה מכיל חומצות אמינו חיוניות ומופיע בריכוז הגבוה כמעט פי שלושה מריכוזי החלבון במזונות המגיעים מן החי. בנוסף, בשונה מחומצות האמינו המורכבות המגיעות מן החי, החלבון בכלורלה מגיע בצורת חומצות אמינו מבודדות – דבר שמקל על ספיגתן בגוף האדם[1]. בהקשר זה איכות הכלורלה היפנית נחשבת גבוהה נוכח ריכוז חלבון גבוה שעולה על 60%.

חומצות גרעין

ריכוז חומצות הגרעין באצה הוא הגבוה ביותר מבין צורות החיים המוכרות כיום: כ- 3% RNA וכ- 0.3% DNA 1. לשם השוואה, בקרב סרדינים הנחשבים לאחד המקורות העשירים בחומצות גרעין – ריכוזן אינו גבוה מ-0.6%. חומצות הגרעין אמונות על תהליכים של גדילה, שיקום והתחדשות התאים.

ויטמינים

אצת הכלורלה מכילה ריכוז גבוה יותר של ויטמין B12 ביחס לריכוז המצוי בכבד בקר[2]. ויטמין זה הוא מרכיב חשוב בתזונה.

כלורופיל

הכלורלה מכילה את הריכוז הגבוה ביותר של כלורופיל מבין כל הצמחים המוכרים לאדם. כך למשל ריכוזו בכרלורלה גבוה פי חמישה מאשר ריכוזו בעשבי חיטה ושעורה[3]. הכלורופיל, אחד המרכיבים בתהליך הפוטוסינתזה, נמצא יעיל בעצירת התפתחות זיהומים, טיהור הגוף מרעלים והפחתת תהליכים דלקתיים.

תהליך ההפקה של האצה

למרות שהאצה גדלה באופן טבעי, לצורך הפקה המונית מגדלים אותה באופן מבוקר בבריכות מים מתוקים עגולות. כדי לאפשר לאדם לעכל את החומרים המזינים הרבים המצויים באצה פותח הליך הפקה השובר באופן מכני את דופן האצה ואינו פוגע בחומרים המזינים המצויים בה. לאחר מכן טוחנים את האצות לאבקה ומפיקים ממנה טבליות[4].

היסטוריה

במהלך שנות ה – 40' ותחילת שנות ה – 50' ראו בכלורלה מקור מזון מבטיח שעשוי לסייע במציאת פתרון למשבר הרעב העולמי, זאת בשל ראיית האצה כמקור מזון באיכות גבוהה שעלות הפקתו נמוכה.

הפוטנציאל הגלום באצה גרם לגופים רבים לבצע בה מחקרים, לרבות קרן רוקפלר והוועדה לאנרגיה אטומית. בעקבות מלחמת העולם השנייה והגידול באוכלוסייה החריפה בעיית המזון העולמית בכלל והפקת בשר בפרט – בשל העלויות היקרות וצריכת האנרגיה הגבוהה.

אחת מדרכי ההתמודדות עם המחסור במזון הייתה לחקור את משאבי הים הלא מנוצלים אשר אצת הכלורלה נמנתה עליהם. בדיקה ראשונית שבוצעה על ידי מכון המחקר בסטנדפורד הראתה כי האצה המיובשת מכילה כ 50% חלבון[5]. יעילות הפוטוסינתזה של האצה הובילה למסקנה שביכולתה לייצר יותר חלבון לכל יחידת שטח בהשוואה לכל צמח אחר, אך ממצאי המחקרים השונים לא הובילו להפקה המונית של האצה. זאת למרות התייחסותה של הספרות המדעית לאצה כפתרון אמיתי לבעיות הרעב והצפי כי בעתיד בריכות הגידול של האצה יכילו את היבול החקלאי החשוב בעולם

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא כלורלה בוויקי שיתוף

Yeyama Chlorella הוא 100% מים מתוקים chlorella, גדל על האי שונית האלמוגים של Ishigaki, יפן. Chlorella הוא superfood ירוק של אצות טהור שבו קירות התא נשברו כדי להגדיל את זמינות העיכול וזמינות. זהו מקור צמחי נדיר של ויטמין B-12 אמיתי וחלבון צמחוני מלא. Chlorella מקבל את צבעו הירוק מן הצמח פיגמנט, כלורופיל. שלנו שאינם GMO chlorella עשוי מ 100% אורגני, שבור תא קיר chlorella והוא ללא קלסרים, חומרי מילוי או excipients. ראיות ראשוניות, כולל כמה מחקרים אנושיים, מציע כי chlorella עשוי לעזור לתמוך בבריאות של הכבד ואת המערכת החיסונית.

שימוש מומלץ

 עד 10 טבליות ביום עם מזון.

רכיבים אחרים

מתאים לצמחונים ו היפואלרגניים: אין שמרים, חלב, ביצה, גלוטן, תירס, סויה או חיטה. אינו מכיל סוכר, עמילן, מלח, חומרים משמרים, צבע מלאכותי, טעם או ניחוח.

אזהרות

זהירות: אם הינך בהריון, עלולה להרות, או להניק, התייעץ עם הרופא המטפל לפני השימוש במוצר זה. אם אתם חשים בחילה או אי נוחות בבטן, הפסיקו את השימוש והיוועץ ברופא.

אל תשתמש אם החותמת ניכרת או שבורה. הרחק מהישג ידם של ילדים.

תוסף תזונה
הגשה גודל: עד מקסימום 10 טבליות ביום
כמות למנה% DV
קלוריות10
חלבון1 גרם2%*
צמח אורגני שלם של כלורלה2 גרם
תשואה כ:
ויטמין A (כמו בטא קרוטן)2,000 I40%
ויטמין סי50,000 mg83%
ויטמין B120.4 מיקרוגרם7%
ברזל4 מ"ג22%
כלורופיל50,000 mg
קרוטנואידים מעורבים10 מ"ג
* אחוז ערכים יומיים (% DV) מבוססים על 2,000 קלוריות דיאטה.
† ערך יומי לא הוקם.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן