טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

בקבוק מים מנחושת טהורה הלהיט החדש ישן

245.00

תיאור

 

בקבוק מים מנחושת טהורה מרוקן

איורוודה ממליצה על שיטה פשוטה, מעשית ויעילה לשתיית מים בדרכה ההוליסטית ביותר – שתיית מים מכלי נחושת ממש כמו פעם

כיצד להשתמש בבקבוק הנחושת שלך:

להכנת מי נחושת, שופכים מים לתוך כלי הנחושת ומשאירים אותו למשך הלילה. כאשר מים נשמרים לזמן מסוים בכלי הנחושת, הם הורגים את החיידקים והנגיפים הלא רצויים והמים הנוצרים נטענים בסגולות הבריאותיות של הנחושת. שתה אותו ברגע שאתה קם בבוקר.

 

 • מומלץ לשתות את המים בטמפרטורת החדר. אין לאחסן את כלי הנחושת במקרר. נחושת מתכהה באופן טבעי במשך תקופה.
 • ידוע כי נחושת יעילה יותר בהריגת חיידקים מזיקים מאחרים, למשל נירוסטה או אלומיניום. אחסון מים למשך כשלוש שעות בלבד בכוס נחושת יכול להרוג חיידקים מזיקים.

המתנה המושלמת לכל אירוע.

1. שביעות רצון
2. איכות – נחושת נבדקה במעבדה לטוהר. יש לנו את דוח בדיקת המעבדה של היצרן.
3. משלוח –  פריט נשלח ביום העסקים הבא לאספקה ​​מובטחת תוך 3 ימי עסקים  מעקב זמין

בקבוק המים היפה והייחודי הזה עשוי מנחושת מרוקעת טהורה. זה נעשה בעבודת יד בקפידה ואיכות יוצאת דופן. זה יימשך כל החיים, ואם יטפלו בו כראוי, דורות מרובים.

נחושת היא אנטי בקטריאלית, תומכת בבריאות טובה, מונעת הזדקנות, תומכת בעור בריא, מסייעת בשמירה על בריאות הלב וכלי הדם, תומכת בבלוטת התריס וממריץ את המוח.

מאז ומתמיד, היוגים נהנים ממים בדרך ההוליסטית – מאוחסנים בכלי נחושת. לא ניתן לייצר נחושת בתוך הגוף וצריכה להיות מקורה ממקורות חיצוניים. על פי הרפואה האיורוודה, לשתיית מים חדורי נחושת (המוכרים ברפואה האיורוודית בשם "תמרה ג'ל") יש יתרונות משמעותיים

 • בקבוקי נחושת אלו עשויים מנחושת איכותית ומהווים דרך טובה ובריאה לשאת מים ונוזלים אחרים.
 • נחושת היא נוגד חמצון ואנטי מסרטן המונע נזק לתאים ומאט את ההזדקנות.
 • זהו מרכיב ראשוני לייצור מלנין (פיגמנטציה של עיניים, שיער ועור) בגוף האדם, מים המאוחסנים לילה בכלי נחושת חיוניים לסינתזה של המוגלובין, חוזק העצם ובניית חסינות. נחושת מסייעת בשמירה על בריאות מערכת העיכול, ריפוי פצעים והקלה על כאבים.
 • עמיד לאורך זמן והוכחת דליפות
 • תכולה 1 ליטר
 • גימור אומנותי
 • הערה – אל תשתמשו במקרצף מתכת, הוא עלול לגרום לשריטות על פני השטח

שותים מבקבוקים פלסטיק ? לא מומלץ !!!

כאשר אתם שותים נוזלים או אוכלים מכלים העשויים מפלסטיק, הכימיקלים שבפלסטיק מחלחלים לכל מה שאתם מכניסים לפה ולבסוף הם מגיעים למערכת העיכול ומתעכלים איתם. ביחוד בקבוקים שהתבשלו בשמש 

בין הכימיקלים האלה יש את הביספנול איי (Bisphenol A- BPA), שמשתמשים בו על מנת להקשיח את הפלסטיק במוצרים כמו הבקבוקים.

מחקרים רבים קישרו את הביספנול איי להשפעות שליליות על הבריאות.

ב- 2010 מנהל המזון והתרופות (FDA) האמריקאי שינה את העמדה שלו על כימיקל זה, המביע "דאגה מסוימת"

בשל השפעתו על המוח, ההתנהגות, בלוטת הערמונית בעוברים, תינוקות וילדים קטנים.

במקום להשתמש בבקבוקי פלסטיק חד פעמיים, תבחרו להשתמש בבקבוקי מתכת (שאינם מאלומיניום) כמו למשל נחושת או זכוכית.

שימושים

נחושת היא אחת מהמתכות הנמצאות בשימוש נרחב מאוד של האנושות. השימוש העיקרי של נחושת החל מסוף המאה ה-19 הוא ליצור מוליכי חשמל, המשמשים לייצור כבלי הולכת חשמל, מנועיםשנאיםאלקטרומגנטים ומעגלים מודפסים, בשל המוליכות החשמלית הגבוהה שלה (המתכת היחידה שלה מוליכות גבוהה מעט יותר היא כסף, שמחירה גבוה בהרבה).

כמו כן, בשל מוליכות החום הגבוהה שלה נעשה בה שימוש בפתרונות קירור בתעשיית המחשבים והאלקטרוניקה.

נחושת היא חומר גלם בפיסול (לדוגמה, פסל החירות מכיל 81.3 טון נחושת), וכן בעשיית כלי נשיפה.

נחושת משמשת לייצור סגסוגות מתכת, כגון פליז וארד (ברונזה).

בעבר שימשה הנחושת בעיקר להכנת כלים ואבזרי קישוט, וגם כיום יש מטבעות, כלים, חלקי ריהוט, וגם צינורות העשויים מנחושת.

יוני נחושת יכולים להיות אנטי ביוטיים. שימוש הקשור לכך הוא שילוב גרגירים של נחושת בטקסטיל, ואז עיבוד הטקסטיל למוצר מוגמר, הנותן הגנה מפני פתוגנים[1].

היסטוריה

כלי נחושת בני 6000 שנה ממטמון נחל משמר

קיימים ממצאים ארכאולוגיים המעידים על שימוש אנושי בנחושת מעל 5,000 שנה. ידוע על גילוי עפרות נחושת בקפריסין כ-5,000 שנה לפני זמננוהרומאים, אחרי שכבשו את האי, כינו את המתכת Cyprium (מתכת קפריסין), ושם זה קוצר בהמשך ל-Cuprum. מרכזי הפקה ידועים נוספים של נחושת בתקופות קדומות, מלבד קפריסין, היו גם הרמה האיראניתהרי אדום ואזור הערבה מדבר יהודה וסיני בארץ ישראל.

השומרים השתמשו בנחושת והכינו ממנה חפצים לפני כ-5,000 שנה. גם המצרים הכינו באותה תקופה חפצים מנחושת. באחת הפירמידות נמצאה צנרת מנחושת בת כ-5,000 שנים.

השימוש בארד (סגסוגת של נחושת ובדיל, הקרויה גם ברונזה) החל כנראה במצרים. המצרים גילו שהוספת כמות קטנה של בדיל לנחושת מקלה על מלאכת החישולסגסוגות ארד נמצאו במצרים כמעט באותה תקופה שבה נמצאה נחושת. השימוש בארד התפשט בין תרבויות במהירות רבה והוא מקור השם ל"תקופת הברונזה".

בסין החלו להשתמש בנחושת כ-4,250 שנה לפני זמננו, ולפני כ-3,200 שנה כבר יוצר בסין ארד באיכות גבוהה.

היוונים והרומאים השתמשו רבות גם בפליז, סגסוגת של נחושת ואבץ.

כיום מפיקים את מרבית הנחושת בצ'ילה, בארצות הברית, באינדונזיה ובפרו. בעבר נכרו מחצבי נחושת גם בישראל.

ממצאים ארכאולוגיים

מטיל נחושת שנמצא בכרתים
 • תליון נחושת המתוארך ל-8700 לפנה"ס נמצא באזור צפון עיראק של היום.
 • ישנן עדויות לטיהור נחושת מתחמוצות נחושת (מלכיט לדוגמה) מלפני 7,000 שנים. לשם השוואה, בזהב החלו להשתמש, ככל הנראה, בשנת 4000 לפנה"ס.
 • במערת המטמון בנחל משמר, שבמדבר יהודה, נמצא ב-1961 מטמון ("מטמון נחל משמר") ובו 429 כלי נחושת ברמת גימור גבוהה שנוצרו לפני כ-6000 שנים. זה האוסף הגדול ביותר של חפצים עתיקים מנחושת שנתגלה במזרח התיכון.
 • באירופה התגלתה גופה שהשתמרה בקרח משנת 3,200 לפנה"ס, שזכתה לכינוי "אצי, איש הקרח". על אצי נמצא גרזן עם חוד נחושת (99.7% טהור). רמות גבוהות של ארסן בשערו מצביעות על מעורבותו בייצור הנחושת.

תרכובות

CuSO4 · 5H2O

לנחושת יש שתי דרגות חמצון נפוצות – 2+ ו-1+. היציבה והנפוצה יותר מבין השתיים היא 2+, שיוצרת מלחים פרה-מגנטיים (תשעה אלקטרונים בקליפה 3d) בצבע כחול או כחול-ירוק. תרכובות נחושת בדרגת החמצון 1+ הן דיאמגנטיות (קליפה d מלאה- כל האלקטרונים מזווגים) וחסרות צבע. בתנאים מיוחדים קיימת גם דרגת החמצון 3+.

נחושת פחמתית (הפענוח נכשל (SVG (אפשר להפעיל MathML בעזרת הרחבת דפדפן): תשובה בלתי־תקינה ("Math extension cannot connect to Restbase.") מהשרת "http://localhost:6011/he.wikipedia.org/v1/v1/":): {\displaystyle \ce{CuCO3}} ) היא מלח ירקרק, המופיע לעיתים קרובות על ציפויי נחושת בכלים וחפצים אחרים. נחושת גופרתית (הפענוח נכשל (SVG (אפשר להפעיל MathML בעזרת הרחבת דפדפן): תשובה בלתי־תקינה ("Math extension cannot connect to Restbase.") מהשרת "http://localhost:6011/he.wikipedia.org/v1/v1/":): {\displaystyle \ce{CuSO4}} ) היא מלח כחול שמשתמשים בו לעיתים קרובות במעבדות כקוטל פטריות. נחושת דו-כלורית, מלח בצבע חום בהיר, משמשת כזרז למשל בייצור אצטאלדהיד מאתן. קיימות שתי תחמוצות נחושת יציבות – CuO ו-הפענוח נכשל (SVG (אפשר להפעיל MathML בעזרת הרחבת דפדפן): תשובה בלתי־תקינה ("Math extension cannot connect to Restbase.") מהשרת "http://localhost:6011/he.wikipedia.org/v1/v1/":): {\displaystyle \ce{Cu2O}} . תחמוצות אלו מהוות חומר התחלתי בייצור הפענוח נכשל (SVG (אפשר להפעיל MathML בעזרת הרחבת דפדפן): תשובה בלתי־תקינה ("Math extension cannot connect to Restbase.") מהשרת "http://localhost:6011/he.wikipedia.org/v1/v1/":): {\displaystyle \ce{YBa2Cu3O7-\delta}} שהוא חומר בסיס בייצור מוליכי-על.

תפקיד ביולוגי

נחושת היא מינרל בעולם החי והצומח, והיא מצויה בכמות זעירה אך חיונית לתהליכים ביולוגיים חשובים.

אטומי נחושת מופיעים במרכזם של אנזימים וחלבונים אחרים בעלי חשיבות עליונה: ציטוכרום C אוקסידאז (קולט האלקטרונים הסופי בתהליך הנשימה התאית), המוציאנין(אנ') (החלבון נושא החמצן השכיח ביותר באורגניזמים, אחרי המוגלובין. משמש לנשיאת חמצן ברכיכות ובכמה סוגי סרטנים), סופראוקסיד דיסמוטאז (SOD, משמש לביטול השפעת הרעלים בתהליך הנשימה התאית; ראו ערך אנארובי לפרטים נוספים) ועוד.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן