טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

גדילן מצוי מחוזק (Milk thistle) ניקוי טבעי לגוף והכבד (60יח')

94.00

תיאור

גדילן מצוי (Milk thistle) 1000 מג' בתוספת שן הארי – פורמולה מושלמת 

גדילן מצוי, הינו קוץ הצומח בטבע בארץ. הוא אחד מצמחי המרפא העתיקים והנחקרים ביותר בטיפול במחלות כבד והוא נחקר הן בבעלי חיים והן בבני אדם.

הרכיב הפעיל בצמח נקרא silymarin. הוא פועל כנוגד חמצון ודלקת, כמעכב את תהליכי התפתחות הצלקת בכבד ומעודד את תיקון של הרקמה הכבדית. כמו כן, הוא נמצא מועיל בהפחתת תנגודת לאינסולין, המהווה את אחד מהגורמים העיקריים להתהוות כבד שומני. סילימרין נמצא יעיל גם בהורדת אנזימי כבד (ALT, AST).

גדילן חלב (סילימרין) הוא עשב פורח הקשור למשפחת החינניות והסביבונים. הוא יליד מדינות הים התיכון. יש אנשים שקוראים לזה גם גדילן מרים וגדילן קדוש.

אנשים השתמשו באופן מסורתי בגדילן חלב לבעיות בכבד ובכיס המרה . מומחים מאמינים שסילימרין הוא המרכיב הפעיל העיקרי של העשב. סילימרין היא תרכובת נוגדת חמצון הנלקחת מזרעי גדילן חלב.  הוא משמש כטיפול טבעי לדברים הכוללים שחמת , צהבת , הפטיטיס והפרעות בכיס המרה .

יש הטוענים שגדילן חלב עשוי גם:

  • לספק יתרונות ללב על ידי הורדת רמות הכולסטרול
  • עזרה לסוכרת באנשים הסובלים מסוכרת מסוג 2 ושחמת
  • תופעות לוואי. נראה כי לגדילן חלב יש מעט תופעות לוואי, גם כאשר נלקחת במשך מספר שנים.

מחלת כבד שומני עלולה להוביל לדלקת בכבד, צלקות ונזק לכבד, ובמקרים חמורים היא אף עלולה להתקדם לאי ספיקת כבד.

כבד שומני קשור לעיתים קרובות להשמנה, עמידות לאינסולין וסוכרת סוג 2. מצבים אלו מביאים להצטברות שומן בכבד, ועודפי השומן עלולים לגרום לדלקת ולפגיעה בתאי הכבד. ירידה במשקל יכולה להפוך את התהליך הזה על ידי הפחתת כמות השומן בכבד, דבר שיכול לשפר את תפקוד הכבד ולהפחית את הסיכון לנזק לכבד.

מחקרים הראו שירידה במשקל יכולה לשפר את תפקודי הכבד ולהפחית את שומן הכבד אצל אנשים עם מחלת כבד שומני. מחקר מצא שירידה במשקל של 7% עד 10% ממשקל הגוף או יותר קשורה לשיפור משמעותי בתפקוד הכבד והפחתה בשומן הכבד אצל אנשים עם מחלת כבד שומני לא אלכוהולי (NAFLD).

כאשר אנו יורדים במשקל, הגוף שלנו שורף שומן לאנרגיה, כולל עודפי השומן המאוחסנים בכבד. כתוצאה מכך, כמות השומן בכבד יורדת, והכבד מסוגל לתפקד טוב יותר. דבר זה יכול לעזור לשפר את בריאות הכבד ולהפחית את הסיכון למחלות כבד חמורות כגון מחלת כבד שומני (NASH), שחמת וסרטן הכבד.

עם זאת, חשוב לציין שמידת השיפור במצב של הכבד השומני יכולה להשתנות בהתאם לחומרת המחלה, כמה משקל ירנו וכמה מהר ירדנו במשקל. במקרים מסוימים, ירידה במשקל לא יכולה לרפא לגמרי את הכבד השומני, אך היא עדיין יכולה לעזור לשפר את המצב ולהפחית את הסיכון לנזק נוסף לכבד.

לסיכום, ירידה במשקל באמצעות תזונה בריאה ופעילות גופנית סדירה יכולה להיות דרך יעילה לשיפור מחלת כבד שומני ומניעת נזק נוסף לכבד.

 

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן