טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

גלוטתיון (Glutathione) 30יח' (1000מג') המאסטר

165.00

תיאור

תוסף  גלוטתיון מופחת עם ויטמין C, גדילן, תמצית זרעי ענבים, ביוטין 1000 מ"ג – 30 כמוסות טבעוניות נוסחה מדעית חדשנית הטובה בעולם

מותג זה  מתויג בעולם כ"כמאסטר של נוגדי החימצון "או" אם כל נוגדי החמצון ", שכן הוא מסייע למחזור ולמקסם את תפקודם של נוגדי חמצון אחרים הקיימים בו, כגון ויטמין C, ויטמין E, זרעי ענבים וחומצה אלפא-ליפואית.

הוראות : אחד ליום בלבד לפני האוכל

נוגד חמצון ראשי המיוצר באופן טבעי בכבד, גלוטתיון מסייע בנטרול רדיקלים חופשיים והפחתת מתח חמצוני העלול לפגוע בתאים. יתר על כן, מחקרים מראים כי מערכת החיסון פועלת בצורה הטובה ביותר אם לתאי הלימפה יש רמה מאוזנת של גלוטתיון. למעשה, הדלדול של רמות הגלוטתיון קשור לזיהומים נגיפיים ולהתקדמות המחלה שלהם. מומלץ ליטול כשבועיים לאחר החיסון השני נגד קורונה ע"י חוקרים ואנשי מדע בארה"ב לניקוי הכבד מרעלים ולהפחתת תסמיני החיסון בעתיד

גלוטתיון (Glutathione) 

מולקולה חשובה שיכולה להאט את ההזדקנות ולהשאיר אותנו בריאים  הגלוטתיון. מדובר במולקולת קסם שעומדת בראש 'הקרבות' ברדיקלים החופשיים, מחזקת ומתחזקת את המערכת החיסונית להלחם בזיהומים ובסרטן ומקלה על הכבד בניקוי רעלים.לשמחתנו, הגוף שלנו מייצר גלוטתיון;  לצערנו, תזונה לקויה, זיהום אוויר, רעלים, מתח, טראומה, הזדקנות, זיהומים, קרינה ותרופות מרוקנים את מלאי הגלוטתיון.

במחקרים שנערכו במשך יותר עשר שנים בחולים עם מחלות כרוניות כמו מחלות לב, סרטן, דלקות כרוניות, מחלות אוטואימוניות, תסמונת עייפות כרונית, דלקות פרקים, אסטמה, סכרת, מחלות כליה וכבד, אוטיזם, אלצהיימר ועוד התגלה מכנה משותף  חסר חמור בגלוטתיון. בהתחלה זה נראה כמו ממצא מקרי, אבל במשך השנים התברר שהיכולת שלנו לייצר ולשמור על רמה גבוהה של  למניעת מחלות ושמירה על בריאות וביצועים אופטימליים.

מהו הגלוטתיון?

הגלוטתיון הוא מולקולה פשוטה מאוד המיוצרת באופן טבעי בגוף. מדובר בשלושה אבני יסוד בבניית חלבון או חומצות אמינו – ציסטאין, גליצין וגלוטמין.

סוד כוחו הוא בקבוצות הכימיות הגופריתית(SH)  שהוא מכיל. הגופרית היא מולקולה דביקה, בעלת ריח לא נעים. היא מתנהגת כמו מקל דביק המשמש למיגור זבובים וחרקים; כל הדברים הרעים בגוף נדבקים אליה, כולל רדיקלים ורעלים כמו כספית ומתכות כבדות אחרות. בדרך כלל גלוטתיון ממוחזר בגוף, אלא אם העומס הרעיל הופך להיות כבד מדי.

גנים כמו GSTM1, GSTP1 ודומיהם מעורבים בייצור אנזימים המאפשרים לגוף ליצור ולמחזר גלוטתיון בגוף. גנים אלה לקויים אצל הרבה אנשיםuוכמעט חצי מהאוכלוסייה יש היום קיבולת מוגבלת להיפטר מרעלים. לקבוצה זו יש פעילות חסר של GSTM1, אחד הגנים החשובים בפעילות המטבולית של הגלוטתיון בגוף.

כיצד הגלוטתיון מסייע במיגור ומניעה של מחלות?

לגלוטתיון תפקיד קריטי במיחזור נוגדי חמצון. התמודדות עם רדיקלים חופשיים היא כמו מסירת תפוח אדמה לוהט סביב המדורה; הרדיקלים מועברים מויטמין  לויטמין E, משם לחומצה הליפואית ואז הם מגיעים לגלוטתיון, אשר "מקרר אותם" וממחזר את נוגדי החימצון.   

הבעיה האמיתית מתחילה כאשר תהליכי חימצון מעמיסים על הגוף והוא נאלץ להתמודד עם רעלים רבים מדיי. רמת הגלוטתיון פוחתת, רמת ההגנה מפני רדיקלים חופשיים, זיהומים וסרטן פוחתת גם היא והגוף אינו מצליח להפטר מהרעלים. מצב זה מוביל למחלות ועלול להתדרדר מהר מאוד לתהליך של מחלות כרוניות.

הגלוטתיון קריטי לפעילות אפקטיבית של המערכת החיסונית. הגלוטתיון משמש מרכיב קריטי בסילוק הרעלים והובלתם למרה ולצואה ומשם להפרשתם מחוץ לגוף. הגלוטתיון מסייע בשמירת הכושר הגופני; במחקרים עלה כי רמת גלוטתיון גבוהה הביאה להקטנת הנזק לשריר, לצמצום זמן ההתאוששות, לעלייה בכח ובסיבולת הגוף ולייעול המטבוליזם מייצור שומן לפיתוח שריר.

במחקר שהתפרסם במגזין הרפואי הנחשב Lancetנמצא כי רמת גלוטתיון גבוהה נמצאה אצל צעירים ובריאים, רמה נמוכה יותר נמצאה אצל מבוגרים בריאים, נמוכה מזו אצל מבוגרים חולים והרמה הנמוכה ביותר נמצאה אצל מבוגרים מאושפזים. בכדי לשמור על גוף בריא, בכושר טוב, להאט את ההזדקנות ולהימנע ממחלות יש להקפיד על רמת גלוטתיון גבוהה.

הבשורה הטובה היא שניתן לשמור ואף להעלות את רמת הגלוטתיון; תזונה מעודדת ייצור גלוטתיון, פעילות גופנית ותוספי מזון.

מחסור בגלוטתיון ומחלות

הגלוטתיון חיוני לשמירה על תפקודו התקין של התא. רמות נמוכות של גלוטתיון בסרום נצפו במצבים של מחלות עורקים. ממצא זה לא מוגבל רק עבור אנשים הסובלים מחסימות בעורקים המחייבות התערבות, אלא נמצא גם אצל אנשים צעירים יחסית ובריאים לכאורה.

הממצאים הללו מצביעים על פעולתו הסמויה וההרסנית שלהמחסור בגלוטתיון.

רופאים מומחים בתחום המחלות הכרוניות, גילו כי נמצא מחסור בגלוטתיון כמעט בכל המטופלים שהוגדרו כחוליםמאוד.
קביעה זו מתייחסת לאנשים בכל הגילאים.

סקירה של מחקרים הקשורים לגלוטתיון ולהפרעות הספקטרום האוטיסטי מראה, כי פגיעה בייצורו ובתפקודו של הגלוטתיון משחקת תפקיד מרכזי בהפרעות הספקטרום האוטיסטי, שהופכות בימינו לנפוצות יותר ויותר.
לילדים עם אוטיזם ישנה הנטייה לסבול מגלוטתיון נמוך והם לא מסוגלים לנטרל רעלים בצורה תקינה.

בגילאים מבוגרים, מחסור בגלוטתיון נמצא קשור למחלת הפרקינסון.
אחד ההיבטים החשובים בסוגיה זו הוא שהמחסור בגלוטתיון עשוי להיות מקומי ומוגבל ל"גרעין השחור" (substantia nigra) במוח ולרקמות שריר, בזמן שרמות הגלוטתיון בדם יכולות להיות בתחום הנורמה.

גם אלכוהוליסטים סובלים מרמות גלוטתיון נמוכות וכך גם אנשים הסובלים ממחלת האלצהיימר.

עישון סיגריות גם הוא ידוע כמוריד את רמות הגלוטתיון.

גלוטתיון נמצא ברמות נמוכות גם במוחם של אנשים הסובלים מתסמונת העייפות הכרונית.

מצבים אחרים הקשורים בגלוטתיון נמוך כוללים אסטמה, סרטן, מחלות ניווניות-עצביות,איידס, הזדקנות, סיסטיק פיברוזיס, מחלות לב וכבד, איסכמיה, שבץ, פרכוסים, אנמיה חרמשית ומחלות מטבוליות כגון סכרת והשמנת יתר.

תוספי גלוטתיון הוצעו כפתרון מבטיח לטיפול בחוסר איזון שבין רדיקלים חופשיים לאנטיאוקסידנטים שנמצאה אצל אנשים שנדבקו באיידס.

סריקת MRI של המוח שופכת אור חדש על משמעות רמות הגלוטתיון הנמוכות בתסמונת העייפות הכרונית ובדיכאון קליני.
מחקרים אלה הוכיחו כי קיימת התאמה מובהקת בין חומרת הסימפטומים,לחוסר האיזון המוגבר שבין רדיקלים חופשיים לאנטיאוקסידנטים.

חוקרי גלוטתיון עדיין מנסים להבין מדוע אנשים הסובלים מהמחלות הללו מדגימים מחסור בגלוטתיון.

כיום חוקרים מתחילים להבין מדוע רבות מן המחלות שהזכרנו אינן חולפות ולהיפך, הופכות למצבים כרוניים,על אף הטיפול הרפואי השקדני והמתמיד בהן. גלוטתיון נמוך הקשור למחלות כרוניות עלול  להשבית את "ווסת החום",שתפקידו להפעיל אנזימים המייצרים גלוטתיון.

לפיכך, במצבים כרוניים כגון אסטמה קשה, "שחיקה"של אותו ווסת עלולה למנוע את היווצרות הגלוטתיון ולהותיר את הריאות במצב של מחסור בגלוטתיון, הדרוש להרחבת הסימפונות ולתפקוד התקין של המערכת החיסונית.

 אי תאימות בין רמת הגלוטתיון ברקמות ובדם

העובדה כי רמות הגלוטתיון בדם עשויות שלא לשקף את הרמות שלו בתאים, גרמה לבלבול רב במחקרים שעסקו בגלוטתיון. במחקר על אנשים הסובלים ממחלות כרוניות, נמצא כי רמות הגלוטתיון בדם נותרו יציבות, בעוד שרמות הגלוטתיון בשריר היו נמוכות.

הפער בין רמות הגלוטתיון בדם ובשריר נחקר בקרב אנשים שעברו ניתוחים גדולים באזור הבטן. במחקר זה נמצא כי לאחר הניתוח רמות הגלוטתיון בדם נותרו יציבות, בעוד שרמת הגלוטתיון בשריר ירדה ב-40%. בנוסף, מחקר זה הראה כי הירידה בגלוטתיון בשריר נובעת מירידה בתפקודו של GSH synthetase(GS), אחד מהאנזימים הדרושים לייצור גלוטתיון.

אחד ליום בלבד לפני האוכל

מקורות

(Chinta SJ, et al. Free Radic Biol Med. 2006;40(9):1557-63).

(Ashfaq S, et al. Hypertension. 2008; 52(1):80-5).

(Hong SY, et al. J Korean Med Sci. 2005;20(5):721-6Fukagawa NK, et al. Am J Physiol.1996;270(2 Pt 1):E209-14).

(Kern JK, et al. Med Sci Monit. 2011;17(12):CR677-82)

(Bian LQ, et al. J Cardiovasc Med (Hagerstown) 2012)

(Suh BS. Korean J Fam Med. 2012;33(1):51-8)

(Lee DH, et al. Clinical Chemistry. 2003;49(8):1358-66)

(DeChiara B, et al. Coron Artery Dis. 2007; 18(2): 77-82)

(Hyman M. Glutathione: the Mother of All Antioxidants. Huffington Post, April 4, 2010)

(Main PA, et al. NutrMetab(Lond). 2012; 9(1):35)

(Zeevalk GD, et al. Biomed Pharmacother.2008;62(4):236-49)

(Shungu DC, et al. NMR Biomed. 2012)

(Franco R, et al. Arch Physiol Biochem.2007; 113(4-5): 234-58)

(Sansone RA, Sansone LA. Innov Clin Neurosci.2011;8(1):10-4. Atkuri KR, et al. CurrOpinPharmacol. 2007;7(4):355-9)

(Borges-Santos MD, et al. Nutrition. 2012;28(7-8):753-6)

(Zavorsky GS, et al. Int J Food Sci Nutr. 2007;58(6):429-36)

(Zeevalk GD, et al. Neurochem Res. 2010;35(10):1575-87)

(Rosenblat M, et al. Atherosclerosis.2007;195(2):e61-8)

(Sechi G, et al. Prog Neuropsychopharmacol Biol Psychiatry. 1996;20(7):1159-70)

(Hauser RA, et al. Mov Disord. 2009)

Arosio E, et al. Mayo Clin Proc. 2002; 77(8): 754-9)

(Kern 2011)

 

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן