טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

זרעי סלרי מרוכז (505 מג') 100 יח'

99.00

תיאור

 

שימושים

ברפואה אלטרנטיבית, זרעי סלרי משמש בדרך כלל עבור התנאים הבריאותיים הבאים:

  • חרדה
  • דלקת פרקים
  • סלרי - מגיע לשיאו כשמזג האויר מתקררהצטננות
  • שפעת
  • לחץ דם גבוה
  • כולסטרול גבוה
  • נדודי שינה
  • פיברומיאלגיה
  • נפיחות רגליים

בנוסף, זרעי סלרי הוא אמר כדי לעורר אכול ולשפר את בריאות הכבד.זה גם אמר לשמש משתן (כלומר, חומר המסייע להגביר את זרימת השתן).

דרך מצוינת לשלוט דלקת מפרקים שגרונית על ידי הפחתת חומצת השתן בדם. עוזר לכבד להפריש את הרעלן הזה מהדם. . כמו כן מומלץ לשלב עם כמוסות כורכום ואבקת קולגן 

 

יתרונות

עד כה, קיים מחסור של מחקרים מדעיים בדיקת ההשפעות הבריאותיות של זרע סלרי בבני אדם. עם זאת, כמה מחקרים ראשוניים עולה כי זרעי סלרי עשוי להציע יתרונות בריאותיים מסוימים. הנה מבט על כמה ממצאים על היתרונות הפוטנציאליים של נטילת זרעי סלרי בצורה תוספת:

1) לחץ דם גבוה

זרע סלרי מראה הבטחה לטיפול בלחץ דם גבוה, על פי מחקר ראשוני שפורסם ב מגזין של מזון מרפא ב -2003. במבחנים שנעשו על עכברושים, החוקרים מצאו כי טיפול בתמצית זרעי סלרי הוריד את לחץ הדם אצל בעלי חיים עם לחץ דם גבוה, אך לא השפיע על אלה עם לחץ דם תקין.

2) סרטן

כמה מחקרים עולה כי תמצית זרעי סלרי עשוי להחזיק נכסים נוגדי סרטן. מחקר זה כולל מחקר מבוסס חולדה שפורסם ב מכתבי סרטן בשנת 2005, אשר מצא כי תמצית זרעי סלרי סייעה לסכל את התפתחות סרטן הכבד.

בנוסף, מחקר שפורסם ב אסיה פסיפיק Journal של מניעת סרטן בשנת 2011 נמצא כי תמצית זרעי סלרי עשוי לעזור להילחם בסרטן הקיבה. במחקר, בדיקות על תאים אנושיים הראו כי תמצית זרעי סלרי עשוי לעכב את התפשטות סרטן הקיבה בין השאר על ידי גרימת אפופטוזיס (סוג של מוות התא מתוכנת חיוני לעצור את התפשטות תאים סרטניים).

 

אזהרות

אמנם מעט ידוע על הבטיחות של שימוש ארוך טווח או קבוע של תוספי תזונה המכילים זרעי סלרי, יש חשש כי תרופה זו עלולה להזיק לאנשים עם דלקת בכליות.

בנוסף, זרעי סלרי יכול אינטראקציה עם מספר תרופות, כולל תרופות דליל דם, משתנים, ליתיום, ורפואה בלוטת התריס. אם אתה משתמש כעת בכל התרופות האלה, הקפד להתייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת תוספי זרעי סלרי.

יש לזכור כי תוספי לא נבדקו עבור תוספי בטיחות ותזונה הם בלתי מבוקרים במידה רבה. במקרים מסוימים, המוצר עשוי לספק מנות שונות מהכמות שצוינה עבור כל עשב. במקרים אחרים, המוצר עלול להיות מזוהם עם חומרים אחרים כגון מתכות. כמו כן, לא נקבעה הבטיחות של תוספי מזון לנשים הרות, אמהות מניקות, ילדים, ואלה עם מצבים רפואיים או נוטלים תרופות.

חלופות

לחץ דם גבוה יכול להיות מנוהל על ידי שמירה על דיאטה מאוזנת של נתרן ושומנים רוויים, שמירה על משקל בריא, הגבלת צריכת האלכוהול שלך, פעילות גופנית באופן סדיר, הימנעות עישון, תרגול מתוח טכניקות של הגוף והנפש.

לקבלת עזרה נוספת לשמור על לחץ הדם שלך לבדוק, יש כמה ראיות כי תרופות טבעיות כמו שום חומצות שומן אומגה -3 עשוי להיות מועיל. בנוסף, שמירה על רמות אופטימליות של ויטמין D ושתיית תה ירוק עשויה לסייע בשליטה על לחץ הדם.

טיפול טבעי יעיל ביתר לחץ דם

יתר לחץ-דם מהווה את אחת הסיבות המובילות לתמותה ממחלות לב וכלי דם. מצב כזה הוא סיבה מובילה להסתיידות עורקים ועל פני האדמה, כביליון וחצי בני אדם סובלים מכך.

ברפואה קונבנציונלית נותנים, כטיפול במחלה, תרופות שונות. יש הנוטלים צירוף של מספר תרופות יחדיו. אין טיפול תרופתי עם תרופות מעשה ידי אדם שאינן מזיקות – אם יש חלופה טבעית, ברור שעדיך להשתמש בה. חלופה כזו ישנה. מעבר לכלל השינוי באורח החיים ומעבר לתזונה טבעונית אורגנית ודאגה לבל יהיה מחסורים תזונתיים, יש שני מוצרים טבעיים שהוכחו כיעילים ביותר להורדת יתר לחץ-דם. תה או תרכיז מעלי זיתים וזרעי סלרי טחונים או תרכיז מהם.

תה מעלי זיתים נמצא בעל פעילות מקבילה לתרופה ACE (אנגיוטנסין קונברטינג אנזים), שהיא אחת מן התרופות היותר מצויות בשימוש להורדת יתר לחץ-דם. לזרעי סלרי יש יכולת כמו לתרופות חוסמות תעלות סידן. נמצא שטיפול עם כל אחד מתוספים אלו, ויותר מכך עם שניהם יחדיו, מאוד עזר להורדת יתר לחץ-דם. טיפול שמוריד יתר לחץ-דם, בעיקר אצל מבוגרים, מצמצם במידה ניכרת התפתחות מחלות כמו מחלות כליה, שבץ ומחלות לב וכלי דם. בטיפול הרגיל, נותנים לסובל מכך תרופה, עם מינון מינימאלי, ולאט לאט מעלים את המינון. פעמים רבות שוב אין בתרופה תועלת ואז מוסיפים עוד תרופה ועוד תרופה – לבסוף האדם מוצא את עצמו נוטל 3, 4 ואפילו יותר תרופות. תרופות כמו ACE  מעלות בסופו של דבר את רמת האשלגן בדם, פוגעות בכליות ובנוסף, על נשים הרות חל איסור לקחת תרופות כאלו, מחשש של פגיעה בעובר.

בגוף יש הורמון בשם אנגיוטנסין שגורם לכלי דם להתכווץ. כאשר אלו מתכווצים יתר על המידה, מתפתח יתר לחץ-דם. התרופהACE  גורמת להרפיה בעורקים המכווצים יתר על המידה. אבל, במקרים רבים אין היא פועלת מספיק ואז מצרפים סוג נוסף של תרופות, חוסמות מסלולי סידן בגוף. תרופות אלו, העובדות במשולב, מווסתות את לחץ הדם, עד שתופעות הלוואי שלהן מתחילות לתת את אותותיהן! כאמור, שני מוצרי טבע הנ"ל פועלים באותה צורה אך ללא כל תופעות לוואי. כאמור, תמצית עלי זיתים פועלת כמו התרופה ACE ותמצית זרעי סלרי פועלת כמו חוסמי תועלות סידן. במחקרים קליניים, כל אחד מחומרי טבע אלו נמצא מוריד רמות מופרזות של לחץ-דם.

בתמצית עלי זיתים יש חומר בשם סכואירידואיד גליקוזידאז. בניסוי עם אנשים שסבלו מיתר לחץ-דם וניתנה להם התמצית הזו, נמצא שבתוך 8 שבועות לחץ הדם ירד ממוצע של 137/80 ל-126/76. בניסוי נתנו תמצית עלי זיתים, 500 מ"ג, פעמיים ביום, ומנגד ניתנה התרופה קפטופריל בקבוצת הביקורת. התוצאות היו כמעט זהות, מבחינת השפעה על לחץ דם סיסטולי ודיאסטולי לא היה הבדל מובהק סטטיסטית בין שתי הקבוצות. עם תמצית עלי הזיתים, חלה גם ירידה ברמות הטריגליצרידים בדם. במחקר בו נטלו חלק מן האנשים בגיל העמידה בעלי עודף משקל, עם עלי הזיתים היה גם שיפור של 15% ברגישות לאינסולין ושיפור של 28% בתגובת הלבלב לעליה ברמת הסוכר בדם. בל נשכח שלתמצית עלי זיתים אין כל השפעה שלילית – לתרופה יש. כבר בחוברת מס' 44 של עיתוננו יש מאמר על היעילות של חליטה מעלי זיתים כנגד מחלות רבות מספור.

זרעי סלרי הם חוסמי תעלות סידן טבעיים

בזרעי סלרי יש שלל מרכיבים טבעיים מועילים לבריאות. בין השאר, יש להם אפקט של הורדת יתר לחץ-דם. הם מצמצמים כניסת סידן לדפנות העורקים ובכך מונעים התכווצות יתר שלהם שמעלה את לחץ הדם.

אחד מן המרכיבים שיש בזרעי סלרי, שקיצור שמו הוא 3nB, מצוי בשימוש בסין כטיפול באנשים להם היה אירוע חסימתי במוח כמו גם לטיפול במחלת אלצהיימר, שני מצבים בהם יש הפרעה בזרימת הדם במוח. בניסוי עם חולדות שסבלו מיתר לחץ-דם, חומר זה שהופק מסלרי גרם אצלן לירידה של 30 מ"מ כספית בלחץ הדם. הוא לא הוריד לחץ-דם אצל אותן חולדות שלחץ-דמן היה נורמאלי.

בניסוי עם בני אדם, נתנו ל-30 אנשים שסבלו מיתר לחץ-דם קל עד בינוני, במשך 6 שבועות, 75 מ"ג תמצית של זרעי סלרי, פעמיים ביום. חשוב לדעת שאנשים שנוטלים תרופות להורדת יתר לחץ-דם, סובלים לעיתים קרובות מעייפות, דיכאון, סחרחורת ושכחה עקב צמצום כמות הדם המגיעה למוח – עם תמצית זרעי הסלרי התוצאה היתה הפוכה. התמצית שיפרה את זרימת הדם למוח, מנעה מקרי שבץ ותאי המוח קיבלו את כמות הדם האופטימאלית עבורם.

כיום יודעים שיש יותר סיכון בלחץ דם סיסטולי גבוה מאשר בלחץ דם דיאסטולי גבוה, שהוא המספר הנמוך בין שניהם. כל רמה של לחץ דם סיסטולי גבוהה מ-140 מ"מ כספית יש בה גם סיכון. במחקרים נמצא שאפילו בקרב אנשים בני 55 שנים יש סיכון ש-99% מהם יחוו עליה בלחץ דמם עם עליית גילם. כך, שימוש בשני חומרים טבעיים אלו יכול לתרום רבות לבריאות. מעשית, נראה שהחליטה של עלי זיתים, ממקור ללא ריסוס, ואכילה של זרעי סלרי טחונים יכולים לעזור. עם כך, חשוב שאדם יבדוק בעצמו מהי השפעתם על לחץ הדם שלו. שתיית מיצי ירקות עלים, מדוללים לפחות עם 4 חלקי מים או יותר, ו/או מישרה של ירקות עלים קצוצים עשויה אף היא להוריד רמות של לחץ-דם. כמובן, רק ירקות אורגניים.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן