טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

תיאור

 

אינפרא-אדום ולייזר רך, הינו מכשיר סטרילי לא-פולשני או חודרני, שנמצא כיעיל במיוחד בהפחתת כאבים ודלקות על רקע פציעות, חבלות, ליקויים ומחלות במרכיבי מערכת השלד והשרירים.

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על טיפולים בלייזר בעוצמה נמוכה (LLLT- LOW LEVEL LASER THERAPY) המשמש בשורה של תהליכי ריפוי, החל מרקמות פגועות ועד הקלה בכאב. הטיפול בלייזר נמוך עצמה הוא ללא כל תופעות לוואי, הוא איננו כואב וכאשר נעשה על ידי מומחה – הוא מביא לתוצאות מצוינות. השילוב בין הניסיון הרפואי והידע של הפיזיותרפיסט המטפל, לבין היכולות של מכשיר הלייזר נמוך העצמה המקצועי, הוא שילוב המאפשר טיפול יעיל במגוון מחלות ומצבים שעד היום לא יכולנו להם.

מהו לייזר נמוך עוצמה?

לייזר הוא מקור אור ממוקד בעל תכונות פיזיקליות מיוחדות. הלייזר בעוצמה נמוכה, להבדיל מלייזר בעוצמה גבוהה, אינו מייצר חום, אלא אפקט פוטו כימי (ללא אפקט טרמי) המשפיע באופן חיובי על הרקמות בגופנו. הדבר נעשה ללא כל סיכון או תופעות לוואי, הוא אינו פולשני ואינו גורם לכאב או אי נוחות – מה שהופך אותו לאמצעי ריפוי נוח ומהיר.

 טיפול בלייזר רך

לייזר רך מייצג את הדור הבא של פתרונות הטיפול בכאבי ברכיים. זהו הפתרון המומלץ ביותר, כי הוא מנצל פריצת דרך טכנולוגית כדי לטפל גם במקור הבעיה. בעזרת טיפול בלייזר רך ניתן להפחית כאבים ולטפל בדלקות, לשמור על עוצמה גבוהה כדי להגביר את היעילות ולחזור לשגרה במהירות. המכשיר הרפואי יעיל ובריא לטיפול במגוון רחב של בעיות אורטופדיות, ללא חשש מתופעות לוואי. הוא משמש שורה ארוכה של ספורטאים אולימפיים ומטפל גם בפציעות בשרירים.

למעלה מ-80% של בני ה-60 ומעלה סובלים ממחלה ניוונית של הפרקים הגדולים.

כמה טיפולי אינפרא-אדום צריך לעשות?
משך כל טיפול באינפרא-אדום משתנה בהתאם לסוג המכשיר וסוג בעיית המטופל, אך לרוב מדובר בטיפול קצר בן 20-40 דקות בלבד. הטיפול מצופה להביא לשיפור במצב הכאבים והדלקות כבר בתום הטיפול בראשון או מספר טיפולים בודדים. עם זאת, יעילות ומהירות הטיפול מותנית בסוג הבעיה וחומרתה, וכמובן מאפייניו האישיים של המטופל עצמו. לרוב כאבים כרוניים יצריכו יותר טיפולים מכאבים אקוטיים
.

האם הטיפול באינפרא-אדום מסוכן?
טיפול בכאב במכשירי אינפרא-אדום נחשב לבטוח לשימוש, ואינו כרוך בתקופת החלמה או התאוששות, תופעות לוואי, סיכונים או סיבוכים משמעותיים. במהלך הטיפול לא מרגישים כאבים, חום או כל רגישות אחרת באזור הפגוע, אלא רק את מגע המכשיר עצמו בעור הגוף. מספר מועט של מטופלים דיווחו על תחושת חום מקומי או דגדוג קל במהלך הטיפול.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

פתרונות לכאבי ברכיים:

 1.  משחה סינית או פלסטר לכאבים 
 2 T-Relief- משחת כאב הומיאופתית למריחה ועיסוי
  3. שמן מגנזיום
  4. שמן זעפרן

  כאבי ברכיים: סיבות נפוצות                                                             

לכאבי ברכיים סיבות שונות, ואפשר לחלק אותן לשלוש קטגוריות עיקריות:

 

פציעה חריפה:

פגיעה ישירה במבנה הגרמי יכולה לגרום לאחת העצמות בברך להישבר, ומדובר לרוב בפציעה מאוד ברורה וכואבת. רוב השברים בברך לא רק מכאיבים, אלא גם מפריעים לתפקוד תקין של הברך.

פציעות ברצועות:

הפציעה הנפוצה ביותר היא פציעה ברצועה הצולבת הקדמית, הנגרמת בדרך כלל על ידי עצירה קשה או פיתול חזק של הברך, ואופיינית לעוסקים בכדורגל וכדורסל; שאר הרצועות נפצעות בתדירות נמוכה יותר.

פגיעה במניסקוס:

המניסקוסים עשויים מסחוס ומשמשים כבולמי זעזועים בין העצמות בברך. פציעת מניסקוס יכולה להיגרם מתנועה חזקה מדי של הברך, כמו סיבוב, או ממכה חזקה בעת עיסוק בספורט. פגיעת מניסקוס יכולה להיגרם גם משחיקה ניוונית. קרע במניסקוס גורם לכאב ברכיים חד והגבלה בתפקוד הרגל ולעיתים תופיע גם נפיחות במקום.

פריקת פיקת הברך:

חבלה מכנית נפוצה הגורמת לכאבים בברך ונגרמת על ידי טראומה ישירה או יישור חזק של הרגל. הכאב בברך נגרם בעקבות יציאת הפיקה ממקומה, בדרך כלל לצד. הפגיעה נפוצה בקרב שחקני כדורעף או טניס, אצל נשים, אנשים הסובלים מעודף משקל ובעקבות תאונות דרכים.

מצבים רפואיים:

דלקת מפרקים שגרונית: מחלה אוטואימונית של רקמות החיבור של כל הגוף, המשפיעה על מפרקים רבים, ולעיתים קרובות על הברך, ויכולה לגרום לכאב חמור ונפיחות. בנוסף לכאבי ברכיים, דלקת מפרקים שגרונית עלולה ליצור גם קשיון בברך וכאב במפרקים אחרים.

מחלת גאוט (שיגרון): סוג של דלקת מפרקים הנפוצה יותר בבוהן הרגל, אך היא יכולה להשפיע גם על הברך. הכאבים בברך מופיעה בעיקר בהתלקחויות של המחלה. בתקופות שבהן המחלה שקטה לרוב לא יורגשו כאבי ברכיים.

דלקת מפרקים זיהומית: נגרמת כתוצאה מחדירת גורם זיהומי למפרק הברך. התסמינים שלה הם כאב בברך, נפיחות, חום ואדמומיות באזור. מצב זה דורש טיפול מיידי, לרוב באנטיביוטיקה.

פגיעות ברך הנובעות משחיקת יתר (שימוש יתר)

דלקת בגיד הפיקה: שכיחה יותר אצל שחקני כדורעף ושחקנים בענפי ספורט אחרים שיש בהם חזרתיות על אותה תנועה והם מערבים קפיצות. לרוב הכאב מקומי ומחמיר בקפיצות, כיוון שאז נוצר מתח על הגידים.

סינדרום פטלו-פמורלי: כאבים בחלק הקדמי של הברך עלולים להצביע על סינדרום פטלו-פורמלי והם נובעים מחולשה בשרירים באזור הברך (ארבע ראשי או השרירים המייצבים), מגמישות יתר או משחיקה או חבלה. הסינדרום שכיח יותר בקרב צעירים (בני 30-20) העוסקים בספורט וכאבי הברכיים מורגשים בעיקר בעת פעילות גופנית והפעלת עומס על הברך.

דלקת מפרקים ניוונית (אוסטאוארטריטיס)> דלקת שנגרמת מניוון של הסחוס בברך. במצב קיצוני הסחוס בברך עלול להישחק לחלוטין, ואז עצם הירך ועצם השוקה משתפשפות זו בזו ונגרם כאב. אוסטיאוארתריטיס גורם לכאב ברכיים כרוני, שלעתים קרובות מחמיר בפעילות. 

דלקת של הבורסה (בורסיטיס): נגרמת כאשר טראומה חריפה או כרונית גורמת לכאבים בברך ולעתים קרובות הברך נפוחה בעקבות דלקת. הסיבות לרוב הן טראומה מקומית וזיהום. לעיתים קרובות מורגש הכאב באזור של הבורסה, והוא מחמיר עם כיפוף הברך או בלילה בזמן השינה.

תסמונת ITB: ITB היא רצועה סיבית, העוברת בין החלק החיצוני של עצם האגן אל החלק החיצוני של השוקה. התסמונת נפוצה יותר בקרב רצים המכופפים את הברך ומאריכים אותם שוב ושוב ואז נוצר חיכוך של החלק התחתון של עצם הירך. הכאב מורגש בחלק החיצוני של הברך ומופיע בדרך כלל כ-10 דקות עד 15 דקות אחרי תחילת הריצה.

סיבות אחרות לכאבים בברך

מחלת אוסגוד-שלטר: מחלה האופיינית יותר לילדים ונערים בתקופת גדילה. מדובר בדלקת בגיד הפיקה וברקמות שסביבו, הבאה לידי ביטוי בכאבים מתחת לברך שמחמירים בלחיצה. לרוב הכאב עובר עם סיום תהליך הגדילה.
ואם אמרנו שלכאבי ברכיים סיבות שונות, אז גם הטיפולים בבעיה יהיו שונים ויינתנו בהתאם לפגיעה. בכל מקרה של כאב שנמשך יותר מכמה ימים יש לפנות לייעוץ רפואי.

נעליים נכונות וטובות: נעליים עם בולמי זעזועים, סוליית נעל התומכת בקשתות כף הרגל והימנעות מנעלי עקב יכולות לעזור למניעת כאבי ברכיים. גם כאן חשוב להיוועץ עם איש מקצוע – אורתוטיסט או פיזיותרפיסט.

פיזיותרפיה הכוללת: תוכנית תרגול, אולטרה סאונד טיפולי או TENS חשמלי להפחתת תסמיני כאב ודלקת, טייפינג (חבישה מיוחדת) להפחתת עומס וכאב וסל נרחב של טיפולים.

התאימו אביזרי עזר: כמו תומכי ברך בהתאם למנח הביו-מכאני של הברך. יש להשתמש בעזרים בתבונה על מנת לשמור על כוח השרירים. נמצא כי התאמת תומכי ברך מתאימה יותר לצעירים, פעילים גופנית, ללא עודף משקל ועם תסמיני שחיקה בחלק אחד בברך.

דיקור סיני (אקופונקטורה): קיימות עדויות מחקריות להפחתת כאב בעזרת טיפול בדיקור.

משחות וקרמים למריחה על הברך: משחות טבעיות המסייעות להפחית את הכאב במהירות ומחזירות את כושר התנועה לברך, דוגמת סטילאר, משחה שאינה NSAID, ולכן אפשר להשתמש בה לאורך זמן, ללא הגבלה.

כאבי ברכיים: תרופות סבתא

וגם לסבתא יש מה לתרום לטיפול בכאבי ברכיים. כמובן שמדובר בטיפולים שאינם מחליפים התייעצות עם רופא.

כורכום 1:4– התבלין היעיל ביותר לדלקת: וכן, הוא גם מצוין לדלקות בברכיים, ובעיקר נמצא מועיל במצבים של דלקת מפרקים ניוונית. הכורכומין מעכב רכיבים בגוף הגורמים לדלקת, ולכן הוא מקל על כאבים בברך. מחקרים מראים כי תוספי כורכום מפחיתים סימני כאב ודלקת ביעילות רבה.

ג’ינג’ר – בתוסף תזונה, טרי או כתבלין לתה: הג’ינג’ר ידוע ביכולת שלו להקל על כאב. מחקר שבדק אנשים עם דלקת מפרקים מצא כי הג’ינג’ר עזר להפחית את הכאב כאשר נעשה בו שימוש בשילוב עם טיפול בדלקת פרקים.

ארניקה: מרחו ג’ל ארניקה על הברך. הארניקה מועילה במצבי דלקת ויכולה לשכך את כאבי הברכיים.

ומה לגבי עלי כרוב וקומפרסים?
אין אף מחקר התומך בנושא. לא ברור אם אכן הדבר עוזר או לא. אבל עם חוכמת המונים קשה להתווכח ובעיקר עם סבתא. אז אם זה עוזר – מצוין!

כאבי ברכיים: מה הדרך הטובה ביותר לטיפול?

שחיקת סחוס, או בשמה המקצועי מחלה ניוונית של המפרק, היא הגורם העיקרי לכאבי פרקים, ביניהם גם כאבי ברכיים. איזה טיפול עדיף והאם יש דרך למנוע אותה?

היכולת לנוע ללא מגבלה נחשבה, בכל הזמנים, כתנאי הכרחי לאורח חיים בריא. מחלות הפוגעות במוטוריקה של האדם חוסמות בפניו את האפשרות לבצע פעולות יומיומיות פשוטות, לעסוק בפעילות גופנית ואף לעבוד. הגורם העיקרי להגבלה בתנועות הגוף קשור למחלות ניווניות של הפרקים, ובעיקר מפרק הברך והירך.

בעבר מחלות הפרקים נבעו בעיקר מזיהומים שונים שמקורם במחלות ובפציעות. עם גילוי האנטיביוטיקה הצליחה הרפואה המודרנית להתמודד עם רוב הפגיעות הזיהומיות במפרקים. במקביל להתפתחות הדינמית של הרפואה עלתה גם תוחלת החיים של האדם וכיום הגורם העיקרי לכאבי הפרקים הוא מחלה ניוונית של המפרק, המוכרת יותר בשם שחיקת סחוס.

מהם התסמינים של שחיקת סחוס?

התסמינים העיקריים של שחיקת הסחוס במפרק הברך הם כאבים המתגברים בעיקר בעליה ובירידה במדרגות וכאב בעמידה ממושכת. לעיתים מופיעים הכאבים גם בלילה ועם התקדמות השחיקה מופיעה גם נפיחות ונוזל בתוך פרקי הברך. בשלב זה הכאבים מלווים גם בהגבלה בתנועות, קושי בדריכה ובהליכה.

ברך עם שחיקת סחוס. כאבים עזים בעלייה וירידה במדרגות

 

מהם הגורמים העיקריים לשחיקת הסחוס במפרק הברך?

הגורמים הבלתי תלויים באדם הם:

 • גיל: למעלה מ-80% של בני ה-60 ומעלה סובלים ממחלה ניוונית של הפרקים הגדולים.
 • מין: נשים סובלות מנטייה לניוון מפרק הברך יותר מגברים, זאת בעיקר בגלל המבנה האנטומי של הגוף.

                הגורמים התלויים באדם הם:

 • משקל עודף: משקל עודף מוסיף עומס על הברכיים ובאנשים צעירים יכול להגדיל את הסיכון לחלות במחלות פרקים ניווניות. בבני 45 ומעלה הוא עלול להאיץ את התפתחות השחיקה מומלצת דיאטה פשוטה יעילה וזולה
 • תזונה רוויה באומגה 6: מחקרים אחרונים מראים כי מזונות עשירים באומגה 6 גורמים להפרשה של חומרים מעודדי דלקת בגופנו. מקורו במאכלי בשר, חלב וביצים בעיקר. לכן שמומלץ לצרוך מוצרים אלו בצורה מבוקרת ולהקפיד על איזון התזונה עם אומגה 3.
 • פעילות גופנית לא מותאמת: עיסוק בפעילות גופנית לא מבוקרת ולא מותאמת למבנה האנטומי של הגוף ולגיל המתאמן עלולה גם היא להשפיע. כל אחד מאתנו, העוסק בפעילות גופנית סדירה, חייב לקחת בחשבון בראש ובראשונה את המבנה הפיזיולגי של גופו ולבחור בתחום ספורט בהתאם. כך, למשל, לאנשים עם עודף משקל עדיף לעסוק בשחייה או התעמלות במים ולא בספינינג או ריצה. לאנשים בגיל 50 ומעלה מומלץ לעבור לפעילות גופנית מתונה יותר, ללא נשיאת משקל רב, כמו מכשיר הסקי בחדר הכושר, אופניים בישיבה גבוהה וכו'.
 • ספורט פתאומי: חשוב לדעת כי "ספורט פתאומי" (כלומר פעילות גופנית מאומצת מדי פעם, כמו כדורגל בשבת) לאנשים שלא עוסקים בשום פעילות גופנית במהלך יתר ימות השבוע עלול להגדיל את הסיכון לפציעות ברכיים ולהעמיס על הפרקים.

איך מטפלים?

דרכי הטיפול במחלות ברכיים עברו שינוי במהלך השנים. בעבר הטיפול העיקרי בבעיות ברכיים היה קטיעת הגפה. עם התפתחות הרפואה המודרנית, למדנו לטפל במחלות פרקים בכמה מישורים:

 • הטיפול התרופתי

קיימות כיום מגוון אפשרויות להקלה על כאבי ברכיים וטיפול בדלקות פרקים, ביניהם משככי כאבים אנטי דלקתיים, משחות ואביזרים אורתופדיים כגון מייצבי ברכיים ובירכיות אלסטיות העוזרות להמעיט את הלחץ המופעל על הברך.

 • רפואה משלימה

גם ברפואה המשלימה יש מענה לכאבי הברכיים. השיטות הנפוצות ביותר הן פיזיותרפיה עם תרגילים להפעלת המפרק המוגבל בתנועות, חיזוק השרירים באזור לתמיכה וייצוב המפרק וטיפולים בחום להפחתת הדלקת. ניתן גם לטפל בכאבי ברכיים בהידרותרפיה (טיפולים במים) וכן טיפול בגלי קול .לייזר. אינפרא אדום עם

גלוקוזאמין & כונדרואיטין, עם MSM .חומצה היאלורונית, וסיליקה( 120')

כאבי ברכיים יכולים להופיע בכל גיל. לעיתים הם תוצאה של שחיקה ומאמץ, לעיתים הם ביטוי של בעיות גב ולעיתים מדובר בפציעה או בטראומה. כך או כך, מדובר באחד הכאבים השכיחים ביותר בגוף האדם.

כדי להבין את שורש הכאב, יש להכיר את האנטומיה של הברך.  בעיקרון, הברך בנויה משתי עצמות, השוקה (TIBIA) ועצם הירך (FEMUR). בצידי הברך עוברות 'הרצועה העקיפית הצידית' ו'הרצועה העקיפה התחתונה' שמחזיקות את המפרק במקומו, כאשר "הרצועות הצולבות" הנמצאות במרכז הברך, מחזקות את התמיכה ומונעות החלקה או סיבוב. בקדמת הברך – עצם הפיקה המסייעת בפעולת הפשיטה, במרכזב – המיניסקוס המשמש כרקמת סחוס בין השוקה ועצם הירך שתפקידו לרכך את התנועה, וסביב הברך נוזל סיכוך שמונע חיכוך בין המפרקים.

ברך

מכיוון שהברך היא זו הנושאת את משקל הגוף וזו שמאפשרת לו תנועה וניידות, לעיתים היא כורעת תחת העומס.

כאב בחלק האחורי של הברך נחשב לאחת הבעיות האורתופדיות השכיחות ביותר, וללא טיפול נכון, הכאבים עלולים להתפתח לבעיות חמורות שיכולות להגביל תנועה באופן בלתי הפיך, ולהותיר כאבים עזים.

ישנן סיבות שונות לכאבים בחלק האחורי של הברך. הסיבה הנפוצה ביותר היא Popliteal Cyst, שנקראת גם Baker's Cyst, כלומר 'ציסטה על שם בייקר'. מדובר בתופעה של הצטברות בורסות (נוזל המשמש לסיכוך) בחלק האחורי של הברך. מצב זה יכול לנבוע כתוצאה מקרע במיניסקוס, דלקות מפרקים או חבלה. גודל הציסטה ישפיע על מידת הכאב ומוגבלות התנועה, בעיקר בזמן כיפוף או הליכה.

סיבה נוספת לכאבים בחלק האחורי של הברך יכולה להיות כתוצאה מדלקת בגידים. מצב זה בדרך כלל מלווה בחולשה כללית של הרגל, ובהופעת חבורות ונפיחות באזורים הסמוכים. הסיבה הנפוצה לדלקת גידים יכולה לנבוע ממאמץ גופני מוגזם, אך זה, יכול גם לגרום לקרע במיניסקוס. במצב כזה, הברך תשמיע 'צליל נפץ' עם כל תזוזה ותחושת הלחץ על המפרקים תגבר.

כאבים בברכיים לא תמיד מתבטאים בחלק האחורי שלהן. ישנם מקרים בהם הכאב מופיע בחלק הקדמי ונובע מבעיות בפיקת הברך, יש מקרים בהם הוא מופיע בחלק הפנימי ונובע מקרע ברצועות או דלקות גידים, וכאמור, המקרה השכיח הוא כאבים בחלק האחורי.

החדשות הטובות הן שלא צריך לסבול מכאבים לנצח. יש הרבה אפשרויות לטפל בכאב אחורי של הברך. הצורה הפשוטה ביותר היא לתת לברך מנוחה ולאפשר לה להחלים בכוחות עצמה, אך לעיתים זה פשוט לא מספיק. כאב בחלק האחורי, וכאבי ברכיים בכלל, יכולים להיות מאוד לא נעימים ולהגביל ניידות ותנועה באופן שיפגע באיכות החיים. השיטה המומלצת ביותר אם כך, היא זו שמטפלת בכאב באופן נקודתי אך במקביל, מחזקת את המפרק ואת יציבת הגוף באופן שימנע מכאבים עתידיים לשוב ולהופיע.

אפוסתרפיה היא פיתוח רפואי ישראלי של רופאים מתחום האורתופדיה ורפואת הספורט, המבוססת על טכנולוגיה פורצת דרך לטיפול בכאבי ברכיים וגב. מטרת הטיפול היא להסיט את העומס מהמפרקים ולתרגל שליטה עצבית-שרירית נכונה, הן כדי להפחית כאב והן כדי לשפר תפקוד ויציבה.

הטיפול נעשה בעזרת מערכת הליכה ייעודית המותאמת לכל מטופל בהתאם למצבו, כאשר המטרה היא להטמיע תבניות תנועה נכונות ולהסיט עומסים הנובעים מבעיות קיימות. אפסותרפיה הוכחה כשיטה יעילה לטיפול במגוון בעיות גב וברכיים, ביניהן שחיקת סחוס, קרע במיניסקוס, כאבים בפיקת הברך וקרע ברצועות. היתרון הוא שמדובר בטיפול נוח וקל המתבצע כחלק משגרת היום, ללא צורך בזמן מיוחד לטיפול. מחקרים מצאו כי בעזרת תרגול יומיומי, אפוסתרפיה מאפשרת לחזור לשגרת החיים ללא כאב. 

כיצד לטפל בברך נפוחה

ברך עשויה להופיע נפוחה מפגיעה בגידים, ברצועות או במניסקוס. בעיות רפואיות אחרות כמו דלקת פרקים עשויות לתרום לנפיחות במפרק הברך. אפילו שימוש יתר עלול לגרום לברכיים להתנפח. הנפיחות עשויה להיות במפרק הברך או ברקמה שמסביב. אנשים מכנים את האחרונים "מים על הברך." לאחר שאבחנת ברך נפוחה, תוכלו לנסות כמה תרופות ביתיות. אם הברך נשארת נפוחה או מכאיבה, עליך לפנות לאיש מקצוע רפואי לקבלת ייעוץ וטיפול.

אבחון ברך נפוחה

 1. תמונה שכותרתה טיפול בברך נפוחה שלב 1
  1

  השווה את הברך המושפעת עם הברך השנייה. חפש נפיחות סביב הברך או סביב צידי הברך. השוואה בין שתי הברכיים שלך היא דרך טובה לבדוק אם יש נפיחות או אדמומיות ולבדוק אם משהו לא בסדר.

  • יתכן גם נפיחות בחלק האחורי של הברך. זה יכול לאותת על ציסטה של ​​בייקר, וזה כאשר נוזלים נוספים נדחפים לרקמות מאחורי הברך. זה יכול לגרום לנפיחות בחלק האחורי של הברך שעלול להחמיר כשאתה קם.
  • אם הברך שלך מושפעת היא אדומה יותר וחמה למגע מאשר הברך השנייה, עיין ברופא שלך.
 2. Image titled 712895 2
  2
 3. לכופף וליישר את הרגל. אם יש לך אי נוחות כשאתה מזיז את הרגל, יתכן ויהיה לך מידה של פציעה שיש לטפל בה. אתה עלול לחוש אי נוחות זו כמו כאב, לחץ או נוקשות. הנוקשות ו / או הלחץ ככל הנראה נובעים מנוזל בברך. [2]
 4. Image titled 712895 3
  3

  מבחן הליכה על הרגל. רגל פצועה עלולה להיות כואבת לעמוד עליה. נסה לשים את המשקל שלך על הרגל שלך וללכת לראות אם הרגל שלך יכולה להתמודד עם אימון נושאי עומס.
 5. פנה לרופא שלך. ייתכן שתוכל לאבחן נפיחות בברך, אך אינך יודע מה הסיבה המדויקת מאחורי הנפיחות. עדיף לבדוק עם הרופא שלך אם הנפיחות מתמשכת, כואבת או לא נעלמת תוך מספר ימים.

  • כמה מצבים אפשריים הגורמים לנפיחות בברך כוללים: פציעה כמו רצועה קרועה או סחוס; גירוי מהפעלת הברך יתר על המידה; אוסטאופורוזיס; דלקת מפרקים שגרונית; גאוט; זיהום; בורסיטיס; או תנאים אחרים.
   Image titled Treat a Swollen Knee Step 4

קבלת טיפול מקצועי

 1. Image titled Treat a Swollen Knee Step 12

  קבע פגישה עם הרופא שלך. גש לרופא אם יש נפיחות משמעותית או אם אינך יכול לשאת במשקל על הברך. עליך לבקר אצל הרופא גם אם יש עיוות ברור או אם יש לך חום ואודם בברך, מה שעשוי להעיד על זיהום. עיין גם ברופא אם אינך מבחין בשיפור לאחר כ -4 ימים. הרצועות שלך עלולות להיפגע.

  • הרופא שלך יעריך את הברך שלך כדי לקבוע איזה מצב גורם לנפיחות. הוא רשאי לבצע בדיקת הדמיה כגון צילום רנטגן, אולטרסאונד או MRI. בדיקות אלו יגלו פגיעות בעצמות, בגידים או ברצועות.
  • הליך נוסף אותו הרופא עשוי לנסות הוא שאיפה של נוזל הברך המפרק לבדיקת זיהום בהתבסס על מספר התאים הלבנים והחיידקים בנוזל.
  • הרופא שלך עשוי להזריק סטרואיד לברך כדי לנסות להפחית את הנפיחות.
  • לבסוף הרופא ייקח את הטמפרטורה שלך כדי לוודא שאין לך דלקת בברך.
 2. Image titled Treat a Swollen Knee Step 14
  2

  שאל על ניתוח. בהתאם למצב הגורם לנפיחות בברך, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​לך לעבור ניתוח. כמה מהסוגים השכיחים ביותר של ניתוחי ברכיים הם:

  • ארתרוצנטזה: נוזל מוסר מהברך כדי להקל על לחץ המפרק.
  • ארתרוסקופיה: רקמה רופפת או פגומה מוסרת מסביב לברך.
  • החלפת מפרק: אתה יכול להשיג מפרק ברך להחלפה אם יתברר שהברך שלך לא משתפרת וכאבי הברכיים שלך אינם נסבלים.
 3. Image titled Treat a Swollen Knee Step 11
  3

  בקר אצל פיזיותרפיסט. הרופא שלך עשוי לרשום פיזיותרפיה. פיזיותרפיסט יבחן את רגלך. הם גם יעניקו לכם תרגילים ספציפיים, בהתבסס על מצבכם, לחיזוק השרירים סביב מפרק הברך.
 4. Image titled Treat a Swollen Knee Step 15
  4

  בקרו באורתופד. בעיות בכף הרגל כמו רגליים שטוחות ומצבים אחרים עשויות לתרום לכאבי ברכיים ונפיחות. בקר אצל מומחה כפות רגליים ובקש מאדם זה להעריך את כפות רגליך. הם עשויים להמליץ ​​לך ללבוש אורתוטיקה, שהם תוספות שנכנסות לנעליך.

  • יתכן כי האורטופד יצטרך להעריך גם את הגב והירך. כאב הנובע מהגב, הירך או הרגליים נקרא כאב מופנה.

מניעת ברכיים נפוחות

 1. Image titled Treat a Swollen Knee Step 16
  1

  חבשו כריות ברכיים. אם אתה מבלה זמן משמעותי בישיבה על הברכיים, כמו למשל לגינון או לעבודות בית, יש ללבוש כריות ברכיים מרופדות.

  • במידת האפשר, קח "הפסקות מיקרו" של 10-20 שניות בתדירות גבוהה. בהפסקות אלה, קמו ומתחו את הרגליים. אפשר לרגליים לחזור למצב המנוחה שלהן.
 2. Image titled Treat a Swollen Knee Step 17
  2

  הימנע מכפפות ברכיים ומכריעה. יש להימנע מתנועות חוזרות המשתמשות בברכיים אם ברצונכם למנוע ברכיים נפוחות.
 3. Image titled Treat a Swollen Knee Step 18
  3

  הימנעו מפעילות גופנית וספורט בעלי השפעה גבוהה. ענפי ספורט רבים, במיוחד כאלה שדורשים הרבה קפיצה וריצה, עלולים להזיק לברכיים. הימנע מגלישה, סנובורד, ריצה, כדורגל, בייסבול, כדורעף וכדורסל עד שברכייך נרפאות לחלוטין.
 4. Image titled Treat a Swollen Knee Step 19
  4

  אכלו מזונות עם תכונות אנטי דלקתיות. התזונה שלך יכולה לתרום לסיכון מוגבר לנפיחות בברכיים או במקום אחר בגופך. נסה להתרחק ממזונות מעובדים, מטוגנים או ממותקים. הגדל את צריכת הפירות, הירקות, החלבונים והדגנים המלאים שלך.

  • חומצות שומן אומגה 3 עשירות בתכונות אנטי דלקתיות. אכלו יותר סלמון וטונה כדי להגדיל את חומצות השומן אומגה 3.  שמן זרעי פשתן הוא גם מקור טוב לחומצות שומן אומגה 3.
  • נסה את התזונה הים תיכונית. תזונה זו עשירה בחלבון רזה כמו דגים ועוף. זה גם מסתמך על הרבה ירקות, שמן זית ושעועית.
 5. Image titled Treat a Swollen Knee Step 20
  5

  הימנע מעישון. עישון מפחית את זרימת החמצן והדם בגופך. זה בתורו מגביל את יכולת הרקמה לתקן את עצמה.

 תרופות ביתיות

 1. Image titled Treat a Swollen Knee Step 5
  1

  תנוח את הברך. הישאר מהרגלך ותעשה כמה שפחות הליכה.

  • שמור על ברך מוגבהת מעל לבך בשכיבה. הנח את הברך והרגל על ​​הכריות או על זרוע הספה.
  • השתמש בקביים אם כואב ליישר את הרגל או לשים עליה משקל.
  • אם אתה זקוק לקביים במשך יותר מכמה ימים, עליך לפנות לאיש מקצוע רפואי מכיוון שזה עשוי להיות משהו רציני מספיק שידרוש יותר מטיפול ביתי.
 2. Image titled Treat a Swollen Knee Step 6
  2

  קרח את הברך. החל קרח ישירות על החלק הנפוח של הברך למשך 10-20 דקות. עשה זאת 3 פעמים ביום כדי להפחית את הנפיחות.

  • אתה יכול גם להשתמש במארז קר קפוא או בשקית ירקות קפואים כמו אפונה במקום קרח.
 3. Image titled 712895 7
  3

  הימנע מחום במשך 48 השעות הראשונות. אם סבלת מפציעה הגורמת לברך נפוחה, הימנע מהנחת חום על הברך. זה כולל חבילות חמות, מקלחות חמות או אמבטיות חמות.
 4. Image titled Treat a Swollen Knee Step 8
  4

  השתמש בתחבושת דחיסה. עטפו את הברך בתחבושת אלסטית כדי ליישם דחיסה. זה יעזור להפחית את הנפיחות. נסה תחבושת אלסטית עם אטב שנדבק לתחבושת כך שלא תצטרך קליפים.

  • ניתן לרכוש תחבושת דחיסה בבית מרקחת מקומי.
  • הקפד לא לעטוף את הברך בחוזקה מדי. אם אתה מבחין בקהות, עקצוצים, צביעה מוזרה או כאב מוגבר, התחבושת שלך עטופה בחוזקה מדי.
 5. Image titled Treat a Swollen Knee Step 9

  עסו בעדינות את הברך. עיסוי בקצב עדין מאוד עשוי לעזור בהגברת זרימת הדם לברך. אם משהו כואב, הימנע מעיסוי האזור הכואב. רצוי עם משחה סינית
 6. Image titled Treat a Swollen Knee Step 10
  6

  הקלו על כאבים בעזרת משכך כאבים ללא מרשם. נסה תרופה אנטי דלקתית תרופה אנטי דלקתית שאינה סטרואידית

  • כאשר אתה לוקח סוג זה של משכך כאבים, הקפד לעקוב בקפידה אחר הוראות המינון שעל התווית.
  • אתה יכול גם לנסות משכך כאבים אקטואלי. שוחח עם הרוקח שלך לצורך יישום נכון.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן