טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

ניקוטינאמיד מונונוקלאוטיד (NMN) תוסף מעיין הנעורים - חדש

260.00

תיאור

מיוצר באישור ה FDA של ארה"ב

 

ככל שתוחלת החיים האנושית ממשיכה לגדול ברחבי העולם, כך גם מספר האנשים המחפשים פתרונות למצבים הקשורים לגיל.

Nicotinamide mononucleotide (NMN) הוא אחד ממבשרי ה-Nicotinamide adenine dinucleotide (NAD + ) – אנזים חיוני לתפקודים קריטיים שונים של תאים, כולל חילוף חומרים, תיקון DNA, צמיחת תאים והישרדות. תוצאות מרשימות במחקרי תאים ובעלי חיים, כמו גם בניסויים קליניים בבני אדם, מעודדות שוק של מיליוני דולרים עבור תוספי NMN.

תוסף מזון ללא מרשם שהאריך את חייהם של עכברים ובעלי חיים ולאחרונה בבני אדם

האם החלה הספירה לאחור למניעת תהליכי ההזדקנות ???

אודות פריט זה

 • נוסחת NMN הזמינה הגבוהה ביותר: בניגוד לתוספים אחרים בשוק, מכיל 500 מ"ג של NMN הטהור והאיכותי ביותר (מונונוקליאוטיד בטא-ניקוטינאמיד) בכל כמוסה. קחו קמוסה אחת או שתי כמוסות ביום בלבד 

בשנים האחרונות רווחת הסברה, שתהליך ההזדקנות הוא למעשה בלאי הנובע מדעיכת מערכות התחזוקה והתיקון של הגוף. חוקרים שונים בחנו את תהליכי ההזדקנות של איברים בגוף ואברונים בתוך התאים לאור הסברה הזאת. אחד התהליכים שנבדקו הוא הידרדרות תפקודם של המיטוכונדריה עם חלוף הזמן. המיטוכונדריון (ברבים: מיטוכונדריה) הוא אברון תוך-תאי קטן המייצר כמויות גדולות של אנרגיה לשימוש התא. עדיין לא ברור מדוע תפקוד המיטוכונדריה שלנו מידרדר ככל שאנו מתבגרים, אך יש עדויות לכך שתהליך זה משפיע על תופעות רבות בגוף האדם, ובהן אי-ספיקת לב, ניוון של מערכת העצבים והאטה כללית של הפעילות. על פי התיאוריה הרווחת, התבלות המיטוכונדריה הן גורם עיקרי בהזדקנות הגוף כולו.

אחת ההשערות היא שהתבלות המיטוכונדריה קשורה לירידה ברמתו של חומר בשם NAD בתא ככל שהוא מזדקן. NAD (קיצור של nicotinamide adenine dinucleotide) היא תרכובת אורגנית בעלת תפקיד מפתח בפעילות המיטוכונדריה. מחקרים בבעלי חיים, בעיקר בעכברים, הראו כי ההידרדרות בתפקוד המיטוכונדריה עשויה לעצור, ותפקודן אף משתפר בתגובה לתוסף מזון המכיל תרכובת שמגדילה את כמות ה-NAD בתא. יש כמה תרכובות כאלה, בהן nicotinamide riboside (או בקיצור NR) ו-nicotinamide mononucleotide (בקיצור NMN). במחקרים קודמים נמצא כי תרכובת NMN מעוררת ייצור חלבונים בשם סירטואינים, היכולים, ככל הנראה, לעכב תהליכי הזדקנות וכמה מחלות הקשורות אליהם, כגון מחלת אלצהיימרסוכרת מסוג 2 ועוד.

עד כה נמצא שחומרים אלה מאטים את ההזדקנות בעכברים ובבעלי חיים אחרים.

יאמאנקה, חוקר תאי גזע יפני וחתן פרס נובל -. תחילה לא ישתנה דבר באופן שבו הגנים שלכם עובדים, אך כשתתחילו לראות ולהרגיש את סימני הגיל, ככל הנראה באמצע שנות הארבעים לחייכם, תקבלו מרשם לתרופה האנטיביוטית דוקסיצִיקְלין למשך חודש, וזו תפעיל את הגנים לתכנות מחדש. מפעם לפעם תעשו בדיקת דם, כדי לוודא שהמערכת עובדת כמו שצריך, אבל לא מעבר לכך. בהדרגה, השיער שהאפיר יחזור לגוון הטבעי שלו, ופצעים יירפאו מהר יותר. "קמטים ייעלמו, איברים יפעלו כמו פעם", כותב סינקלייר בספר. "תוכלו לחשוב מהר יותר, לשמוע צלילים גבוהים יותר, ולא תזדקקו עוד למשקפיים כדי לקרוא את התפריט. הגוף שלכם ירגיש צעיר שוב".

תוסף נגד הזדקנות

תסכים איתי שזקנה ושיער אפור הם שם נרדף לחוכמה. עם זאת, השמחה שבמקסימום זה קצרת מועד כשמתחילים לרגעים בכירים. ככל שאנו מתקדמים שנים, גופנו הופך למגנט של מחלות.

זקנה משאירה השפעה רבה על תפקודי הסלולר. למשל, רמות ה- NAD + והניקוטינאמיד מונונוקליאוטידים יורדות במידה ניכרת במהלך שנות הזהב. למרות שהגוף עדיין מסנתז את הכימיקל, קצב הצריכה עולה באופן מקסימאלי על תדירות ההתחדשות. במקרה של נזק ל- DNA, NAD + מפעיל את ה- PARP1, חלבון לתיקון DNA, כדי לשחזר את האברונים הנגועים.

ירידה ב- NMN משפיעה על רמות ה- NAD + ומובילה לאחר מכן לירידה בייצור האנרגיה על ידי המיטוכונדריה. מחקרי מחקר שנערכו על ידי ד"ר סינקלייר, גנטיקאי מאוניברסיטת האוורד, מאשרים את היעילות של תוסף מונו-נוקליאוטיד ניקוטינמיד בהאטת ההזדקנות. . המלומד מודה שהוא ואביו לוקחים את התוסף וזה בהחלט משפר את הזיכרון ומחדד את דעתם.

טיפול בסוכרת II

ירידה ברמת ניקוטינאמיד אדנין דינוקלאוטיד עלולה לגרום לסוכרת מסוג II. מתן ניקוטינאמיד מונונוקליאוטיד ישפר משמעותית את אי סבילות הגלוקוז ורגישות לאינסולין בחולים עם סוכרת. חוץ מזה, כמה גנטיקאים הסיקו שהטיפול הופך את ביטוי הגן הנובע מתזונה עתירת שומן.

הגנה עצבית

כאשר רמות הניקוטינאמיד אדנין דינוקלאוטיד יורדות, המצב הנפשי מונח על כף המאזניים. ניהול NMN מייעל את כמות ה- NAD +, ומכאן מגן על המוח מפני נזק. בקצרה, ניקוטינאמיד מונונוקלאוטיד מיטיב עם תפקודים עצביים וקוגניציה, כולל למידה וזיכרון. מסיבה זו הטיפול משמש לניהול מחלת אלצהיימר, תסמונת פרקינסון, דמנציה.

מחקר מסוים מעיד על היתרונות המונו-נוקלאוטיד של ניקוטינאמיד לעיל בכך שהוא מאשר כי התוסף מתמודד ביעילות עם נזק תוך מוחי. כאשר החוקרים ניתנו את המינון על עכברים זקנים, הנבדקים רשמו שיפור מסיבי בייצור ה- NAD תוך מוחי +. כתוצאה מכך חלה ירידה לאחר מכן בשבץ מוחי איסכמי ודלקת נוירולוגית.

מטבוליזם משופר

רמת NMN אופטימלית בגוף מתורגמת לעלייה ב- NAD +, המווסתת פונקציות מטבוליות אנרגטיות, תיקון DNA ותגובה למתח. מכיוון שניקוטינאמיד מונונוקלאוטיד משפיע ישירות על חילוף החומרים, מחסורו יביא למספר מצבים מטבוליים כמו השמנת יתר, סוכרת, כבד שומני ודיסליפידמיה.

במקרה של אי-סובלנות לגלוקוז, NMN נועד להגביר את חילוף החומרים של הסוכר. מחקרים מאשרים שאתה יכול לאבד עד 10% ממשקל הגוף שלך אם אתה לוקח NMN. כפי שניסח זאת ד"ר סינקלייר, ההשפעה של מינון NMN יחיד לבני אדם שווה לריצה על הליכון.

שמירה על נעורים

תשכחו מטונות של ערכות איפור וניתוחי פנים שמשאירים אתכם עם זריקות בלתי נסבלות. כפי שמגדירים זאת מדענים, אנו זקנים כמו העורקים שלנו. עם הערה זו, אתה יכול להסיק כי היפוך ניוון כלי הדם וההזדקנות של כלי הדם שלנו ישחק את הטריק באורך חיינו.

מה שמפריד בעיקר בין נעורים לבין זקנה הוא חיוניות וסיבולת שרירים. למרות שכל המאפיינים הללו משתפרים בתרגילים קבועים, הזדקנות מתנגדת לסיכויים ורקמות השריר נחלשות בזמן שזרימת הדם פוחתת במערכות אלה.

הרשה לי להסביר מנקודת מבט מדעית. כאשר תאי האנדותל האנושיים סובלים מירידה בחלבוני Sirtuin1, זרימת הדם תיפול באופן דרסטי. אתה צריך להבין את זהNMNהוא הרגולטור המרכזי של SIRT1. לכן, מתן תוסף זה יפעיל איתות סירטואין, שייצור נימים חדשים שיספקו חמצן וחומרים מזינים לשרירים ולאיברים חיוניים אחרים.


למה משמש nmn?

מולקולה מסוימת זו הוכיחה כמה פעילויות תרופתיות מועילות במחקרים פרה-קליניים, המצביעות על השימוש הטיפולי הפוטנציאלי שלה. בתיווך בעיקר על ידי מעורבותו בביוסינתזה של NAD +, הפעילות התרופתית של NMN כוללת את תפקידה בתפקודים ביוכימיים תאיים, הגנה מפני לב, סוכרת, מחלת אלצהיימר&# 39 וסיבוכים הקשורים להשמנת יתר. הגילוי פורץ הדרך האחרון של פעילויות אנטי אייג'ינג של חלק כימי זה הוסיף תמצית בעלת ערך במחקר הכרוך במולקולה זו. סקירה זו מתמקדת בביוסינתזה של NMN בתאי יונקים ופרוקריוטים ובמנגנון ספיגה יחד עם הפעילות הפרמקולוגית המדווחת במודל עכברים.ולאחרונה גם בבני אדם

האם הוא באמת עובד NMN 
הוכח כי NMN משפר את חילוף החומרים באנרגיה ופעילות גופנית, משפר את הרגישות לאינסולין ואת תפקוד העיניים, מפחית עלייה במשקל הקשורה לגיל, משפר את חילוף החומרים במיטוכונדריה ומכיל שינויים הקשורים לגיל בביטוי גנים
האם אפשר לקחת בכל יום? NMN 
האם NMN בטוח, והאם יש לו תופעות לוואי? NMN הוא תוסף אידיאלי להגברת הרמות הסלולריות של NAD מכיוון שהוא נסבל היטב, ומחקרים על בני אדם ובעלי חיים ראו שיש לו תופעות לוואי מינימליות. מחקר בבני אדם הראה כי מינונים של עד 1,200 מ"ג ביום בטוחים לצריכה
ניקוטין אמיד מנוקלאוטיד (NMN) ונאצין הן שתי נגזרות של וויטמיןB3 . תפקיד בולט שלו הוא הפקת אנרגיה יעילה במהלך פעילות גופנית. במחקרים קודמים, נראה כי המולקולה ניקוטין אמיד מנוקלאוטיד (שמעתה תיקרא NMN), שניתנה כתוסף במינונים גבוהים יחסית לעכברים (100–500 מ"ג לק"ג ביום) הביאה לשיפור משמעותי במצבים שונים ביניהם ירידה בתפקוד גופני, מחלות ניווניות ומחלות לב.
במחקר הנוכחי נבדקה ההשפעה של מתן התוסף במינונים שונים על 48 גברים ונשים אתלטים שמבצעים בקביעות פעילות אירובית ונמנעים מצריכת קפאין או תוספי תזונה שונים.
שלב א' – המשתתפים חולקו בצורה אקראית לארבע קבוצות כולל קבוצת ביקורת לפי מינונים שונים של צריכת (NMN) בנטילה בודדת אחת ליום (300, 600 ו-1,200 מ"ג ליום). המשתתפים הונחו לאורך כל תקופת הניסוי להמשיך בתזונה הסטנדרטית שלהם ולהימנע מתוספים שונים, קפאין או אלכוהול.
שלב ב' – במשך שישה חודשים כל הקבוצות הונחו לשגרת אימונים זהה שכללה בין 40–60 דקות פעילות אירובית (בעיקר ריצה ואופניים) בתדירות של 5–6 פעמים בשבוע. האימונים התקיימו בזמנים קבועים וזהים בקרב כל המתאמנים.
לאורך כל התקופה, קצב האימונים האירוביים נמדד בעזרת שעוני דופק שהראו מגמת שינוי. יחד עם זאת, נעשה בדיקה מדויקת בתחילת הניסוי ובסופו (לפני נטילת התוסף ולאחר שישה שבועות מנטילת התוסף) באמצעות מבחן מאמץ לב ריאה משולב ((CPET – מבחן מאמץ שמאפשר הערכה מדויקת של הכשירות האירובית. המבחן נעשה באמצעות מסילה או אופניים בדרגות מאמץ שונות, כך שבתחילת הבדיקה נלקחים מדדי דופק ולחץ דם. תוך כדי המאמץ, ובאמצעות חיבור של המכשיר למערכת המטבולית, נלקחים מדדים של קצב לב, צריכת חמצן וסף יכולת אנאירובית בהתאם לעצימות האימון. כול אלו מאפשרים הערכה מדויקת יותר של היכולות האירוביות.
תוצאות המחקר הראו שהרכב הגוף (BMI ואחוז שומן) נשאר זהה בכל הקבוצות כולל קבוצת הביקורת ללא תלות במינונים.
ממצא בולט היה שינוי בסף האוורור הריאתי. בקרב הקבוצות שנטלו מינון של 300–600 מ"ג NMN הייתה עלייה בסף האוורור, כלומר עלייה בדרגת המאמץ הגבוהה שניתן להתמיד בה לזמן ממושך. בנוסף, צריכת החמצן המרבית (VO2Max), שמהווה מדד לצריכת החמצן המקסימלית שהגוף מנצל בפעילות אירובית עצימה, לא השתנתה בסוף הניסוי בקרב כל הקבוצות.
לסיכום, נכון שבמחקרים שבוצעו על עכברים היה שיפור משמעותי ביכולת האירובית והפקת אנרגיה יעילה יותר, אך המחקר הראה שגם אצל בני אדם שנוטלים את התוסף במינונים גבוהים ומשלבים אימוני אירובי ניתן לצפות בשיפור בסף עצימות המאמץ.
עידית נתאי – דיאטנית קלינית וספורט

1. אנטי דלקתי

NMN הוא חומר אנטי דלקתי, אשר יכול להקל על דלקות וכאבים שונים, לשפר תסמיני שיגרון ותסמיני דלקת מפרקים שגרונית.

2. אנטי אייג'ינג

NMN יכול לתקן 7 גנים של גוף האדם, לשפר משמעותית את יכולת האנטי אייג'ינג ולדחות את ההזדקנות.

3. הורדת לחץ דם

להוריד את לחץ הדם ולהפחית משמעותית את הסיכון למחלות לב וכלי דם במוח. מכיוון ש-NMN יכול להגביר את ה-NAD פלוס בגוף, ובכך לשפר ולתקן תאי אנדותל כלי דם, לעזור לקדם את בריאות כלי הדם וזרימת הדם.

4. משפר את איכות השינה

אבקת NMN טהורה יכולה להקל על דיכאון ולשפר את איכות השינה. זה גם יכול להעלות את רמת האנרגיה התאית, לשפר את יכולת המוח לספק דם וחמצן ולמנוע ולטפל במחלת האלצהיימר.

5. לרדת במשקל

NMN יכול להגביר את הרמה המטבולית של התאים, לסייע באספקת אנרגיה ולשריפת שומן. זוהי "תרופה לירידה במשקל" ירוקה, בטוחה וללא תופעות לוואי. לא רק לרדת במשקל, אלא גם להיכנס לכושר. השרירים מלאים וחזקים יותר!

6. לווסת את רמת הסוכר בדם

NMN משפר את הרגישות לאינסולין, משפר את סבילות הגלוקוז ומשחזר את תפקוד תאי B באי.

7. חיזוק חסינות

NMN מגביר את הפעילות של תאי גזע המטופואטיים ומשפר את פעילות הלימפוציטים, ובכך משפר את רמת החסינות התאית והחסינות ההומורלית, ומסייע לחיזוק חסינות האדם.

8. אנטי-גליקציה

NMN מפחית תגובות גליקוזיל ויש לו אפקט הלבנה.

9. שפר ניוון שרירים

הפוך את הזדקנות השרירים והגדל את מסת השריר. מדכא שומן, ממריץ יצירת עצם ומשפר ניוון שרירים

 

REFERENCES

 1. Impairment of an Endothelial NAD+ -H2S Signaling Network Is a Reversible Cause of Vascular Aging
 2. Long-Term Administration of Nicotinamide Mononucleotide Mitigates Age-Associated Physiological Decline in Mice
 3. UNSW-Harvard scientists unveil a giant leap for anti-ageing
 4. An open-label, non-randomized study of the pharmacokinetics of the nutritional supplement nicotinamide riboside (NR) and its effects on blood NAD+ levels in healthy volunteers
 5. Safety & Efficacy of Nicotinamide Riboside Supplementation for Improving Physiological Function in Middle-Aged and Older Adults
 6. Nicotinamide riboside is uniquely and orally bioavailable in mice and humans
 7. How This Broccoli Enzyme Can Slow Aging
 8. 6 FOODS TO REVERSE AGING WITH NMN
 9. Long-Term Administration of Nicotinamide Mononucleotide Mitigates Age-Associated Physiological Decline in Mice
 10. Nicotinamide mononucleotide requires SIRT3 to improve cardiac function and bioenergetics in a Friedreich’s ataxia cardiomyopathy model
 11. NAD+ replacement therapy with nicotinamide riboside does not improve cardiac function in a model of mitochondrial heart disease
 12. NAD+ supplementation normalizes key Alzheimer's features and DNA damage responses in a new AD mouse model with introduced DNA repair deficiency
 13. NAD+ in Cancer Prevention and Treatment: Pros and Cons

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן