טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

אשווגנדה מקסימום (100 יח')

125.00

תיאור

היתרונות האפשריים של אשווגנדה כוללים
  • הפחתת מתח.
  • שיפור השינה.
  • שיפור ביצועים אתלטיים.
  • שיפור הזיכרון.
  • הגברת פוריות הגבר.
  • הפחתת דלקת.
  • ניהול רמת הסוכר בדם.

7 יתרונות בריאותיים של אשווגנדה

המחקר על אשווגנדה ממשיך להתפתח כאשר מדענים ברחבי העולם חוקרים את יעילותו נגד מגוון מחלות.

הנה כמה יתרונות מגובים מדעיים של אשווגנדה.

1. מקל על מתח וחרדה

אשווגנדה ידועה אולי בעיקר בזכות התכונות שלו להורדת מתחים. מספר מחקרים מדגישים יתרון זה, תוך התבוננות ביכולת של אשווגנדה להפחית את רמות הלחץ והחרדה של המשתתפים באופן משמעותי.

מחקר מסוים הצביע על כך שאשווגנדה יכולה להועיל גם לאיכות השינה – חוקרים אישרו שהמשתתפים ישנו הרבה יותר טוב עם מינונים של עשב בהשוואה למינוני פלצבו.

2. מוריד את הסוכר והשומן בדם

כמה מחקרים קליניים קטנים מצאו כי אשווגנדה מועילה בהפחתת רמות הגלוקוז בדם וטריגליצרידים (סוג השומן הנפוץ ביותר בדם)מחקר אחד השווה את ההשפעות של הורדת הסוכר בדם של אשווגנדה לאלו של תרופות שנקבעו לסוכרת מסוג 2.

3. מגביר שרירים וחוזק

החוקרים ממשיכים לחקור את היעילות של אשווגנדה בשיפור הכוח וגודל השרירים. מחקר אחד מצא שהמשתתפים חוו מהירות וכוח מוגברים. מחקר אחר ראה עלייה בכוח השריר, לצד אחוזי שומן נמוכים יותר בגוף והפחתת רמות הכולסטרול בעת צריכת אשווגנדה. חלק מהמשתתפים חוו גם שינה טובה יותר, אך מחקר זה לא השווה בין צריכת אשווגנדה לבין פלצבו.

טיפולי אשווגנדה הניבו תוצאות חיוביות במחקר אחר שנערך אך ורק עם משתתפים גברים. בהשוואה לקבוצת הפלצבו, גברים שקיבלו אשווגנדה ראו עלייה משמעותית בכוח השרירים (נמדד באמצעות תרגילי לחיצת ספסל ותרגילי הארכת רגליים) ובגודל השריר בזרועות ובחזה שלהם , כמו גם ירידה משמעותית באחוזי השומן בגוף ובשריר לאחר אימון. נֵזֶק.

4. משפר את התפקוד המיני אצל נשים

לפחות מחקר קליני אחד מצביע על אשווגנדה יכולה להועיל לנשים שחוות הפרעה בתפקוד המיני. מתן אשווגנדה הביא לשיפורים משמעותיים בגירוי, בשימון, לאורגזמה ובסיפוק, כפי שדיווחו המשתתפים בעצמם. זה גם שיפר משמעותית את מספר המפגשים המיניים המוצלחים ושיפר מדדי מצוקה סביב חיי המין והמיניות שלהם.

5. מגביר את רמות הפוריות והטסטוסטרון אצל גברים

אשווגנדה עשויה גם לספק יתרונות רבייה לגברים. מתן אשווגנדה לגברים עקרים הראה כמשפר את איכות הזרע באופן משמעותי על ידי איזון מחדש של רמות הורמוני הרבייה. לאחר מחקר אחד, 14% מבני הזוג של המטופלים הגברים נכנסו להריון.

בנפרד, במחקר אשווגנדהה הקשור ללחץ, חוקרים מצאו שהעשב מעלה את רמות הטסטוסטרון אצל גברים אך לא נשים.. מחקר אחר שבדק את ההשפעה של אשווגנדה על חוזק השרירים בגברים מדד גם הוא עלייה משמעותית בטסטוסטרון.

6. מחדד את המיקוד והזיכרון

אשווגנדה עשויה לסייע בשיפור הקוגניציה, הזיכרון והיכולת לבצע תגובות מוטוריות לאחר הדרכה. מחקרים קטנים מצאו שבהשוואה לפלצבו, אשווגנדה שיפרה משמעותית את זמני התגובה של המשתתפים במהלך מבחנים קוגניטיביים ופסיכומוטוריים (המודדים את היכולת להגיב להוראות ולבצע פעולה מסומנת).

מחקר אחד אפילו מצא שאשווגנדה שיפרה משמעותית את טווח הקשב של המשתתפים, כמו גם את הזיכרון המיידי והכללי שלהם במגוון בדיקות.

7. תומך בבריאות הלב

לפחות שני מחקרים הראו שאשווגנדה יכולה להגביר את רמות ה-VO2 max , שהיא הכמות המקסימלית של חמצן שאתה לוקח תוך כדי מאמץ פיזי. רמות אלו משמשות למדידת סיבולת לב-נשימה – עד כמה הלב והריאות מספקים חמצן לשרירים במהלך פעילות גופנית. לפיכך, רמות גבוהות יותר של VO2 max יכולות להצביע על לב בריא שמתפקד היטב בנסיבות אלו.

סיכונים ותופעות לוואי של אשווגנדה

אשווגנדה הוא צמח בטוח ולא רעיל, אבל יש כמה גורמים שיש לקחת בחשבון לפני שמוסיפים אותו לתזונה שלך .

האם אתה נוטל תרופות אחרות? זה רעיון טוב ליידע את הרופא/ים שלך אם אתה רוצה להוסיף משהו חדש לשגרת הבריאות שלך, כולל אשווגנדה. אם אתה כבר נוטל תרופות אחרות, אשווגנדה עשויה לשפר או להחליש את השפעותיהן.

האם יש תנאים נוספים שיש לקחת בחשבון? אשווגנדה עלולה להיות לא בטוחה אם את בהריון, מניקה, מדוכאת חיסונית, עוברת ניתוח בקרוב או סובלת ממצב של בלוטת התריס. ראוי גם לציין שחלק מהאנשים שאלרגיים לגלי לילה או שיש להם אלרגיות מסוימות לדשא אינם סובלים היטב אשווגנדה. אם אחד מהמצבים הללו חל עליך, שוחח עם הרופא שלך או עם מומחה בריאות אינטגרטיבי כדי לקבוע אם זה בטוח עבורך לקחת אשווגנדה.

מחקרים נוספים על אשווגנדה

מחקר מספר 1: יתרונות צמח האשווגנדה

מחקר מספר 2: היתרונות המגוונים והמגובים מחקרית של צמח האשווגנדה

מחקר מספר 3: אשווגנדה תורמת להקלה על לחץ וחרדה

מחקר מספר 4: ריכוז חוות דעת אודות מחקרים שנערכו על צמח האשווגנדה ותוצאותיהם

מחקר מספר 5: סקירה מלאה של צמח האשווגנדה

מחקר מספר 6: 12 יתרונות מוכחים מחקרית אודות אשווגנדה

מחקר מספר 7: ריכוז עיקר המחקרים שנערכו על צמח האשווגנדה – בהתאם לנושא הנחקר ולרמת ההצלחה שלהם

מחקר מספר 8: סקירה של וניברסיטת מישיגן על צמח האשווגנדה

מחקר מספר 9: צמח האשווגנדה מעצים את הדחף המיני הנשי

מחקר מספר 10: צמח האשווגנדה מסייע להעלות את האנרגיה והסיבולת של מתעמלים בוגרים

מחקר מספר 11: הסגולות הרבות והמגובות מחקרית של צמח האשווגנדה

מחקר מספר 12: המנגנון של צמח האשווגנדה שתורם לשינה איכותית

מחקר מספר 13: צמח האשווגנדה מסייע להקל על תופעות נפשיות כגון לחץ וחרדה

מחקר מספר 14: צמח האשווגנדה מסייע לשפר את רמות הטסטוסטרון ולהפחית את רמות הקורטיזול המופרשות אצל גברים

 

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן