טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

סירופ ויטמין C-1000 לא חומצי בטעם תות

94.00

תיאור

סירופ ויטמין C בתוספת פקעות ורדים וסמבוק שחור בטעם תות.

מתאים לילדים ולמבוגרים.

ויטמין C לא חומצי- ידידותי למערכת העיכול ומתאים גם לסובלים מריפלוקס.

הנחיות לשימוש: 1-2 כפיות ביום.

 

מידע תזונתי לכל כפית (5 מ"ל):

רכיביםכמות
ויטמין C לא חומצי1000 מ"ג

תכולה: 200 מ"ל. (מוצר זה אננו ויטמין C ליפזומאלי שלא נמכר אצלנו מהסיבות הרשומות מטה)

=========================================================================

                         עשר סיבות לקחת ויטמין C

ויטמין C סובל מיחס הפכפך. מחד, שנים נחשב למילה נרדפת  לבריאות וחיזוק מערכת החיסון, ומצד שני טענות על יעילות ספיגה נמוכה וסיבוכים אחרים כתוצאה מנטילתו. אז אמנם ויטמין C הינו בטוח, אבל גם מאוד עצמתי ולכן חשוב לדעת כיצד להשתמש בו, כך שישפיע באופן חיובי. ולכן פורמולה זו בשחרור איטי היא הפתרון הטוב ביותר

האדם הוא אחד מבעלי חיים יונקים שאינם מייצרים ויטמין זה בגופם בגלל מוטציה גנטית. יונקים אחרים מייצרים ויטמין C בגופם בכמות של 40-300 מ"ג לכל קילוגרם גוף, אבל האדם אינו מייצר אפילו מיליגרם ממנו. מכך עולה, שאדם השוקל 70 ק"ג זקוק לפחות ל-2,800 מ"ג ויטמין C ליום. אפילו דיאטה שהנה עשירה בפירות וירקות, מספקת רק כעשירית מכמות זו.
ויטמין C הוא אמנם בטוח לשימוש, אבל בכל זאת חומר עוצמתי. השימוש הבטוח והיעיל בוויטמין C דורש ידע רב. כל אדם מגיב בצורה אחרת, וכמו כן, הצרכים של כל אדם משתנים עם השינויים החלים במצבו. לפני נטילת ויטמין C, חשוב להתייעץ עם מומחה לנושא הרפואה האורתומולקולרית, כמו שחשוב להתייעץ עם רופא לפני נטילת כל תרופה שהיא.
בין האנשים שאסור להם ליטול מינונים גבוהים של ויטמין C, נמנים כאלה שיש להם רמת ברזל גבוהה וכאלה שקיים אצלם חוסר מולד באנזים ג'י סיקס פי די. רוב רובם של האנשים מסוגלים ליטול מינונים יעילים של ויטמין C.

עשר סיבות לכך שכדאי ליטול תוסף של ויטמין C:

1. ויטמין C יעיל במניעת הצטננות ושפעות, וגם בטיפול בהן. מעבר לעובדה שאנשים רבים מעידים על כך, רובם המכריע של המחקרים תומכים בעמדה זו. הכל תלוי במינון, שצריך להיות גבוה מספיק לטיפול/מניעת שפעת.
2. ויטמין C מרפא את רוב המחלות הווירליות כאשר השימוש הנעשה בו הוא נכון. למשל, ד"ר פרדריק קלנר תיעד שישים מקרים של מחלת פוליו בילדים, בהם הוא טיפל באמצעות זריקות או עירויים של ויטמין C. הריפוי היה מלא, ולא נגרם אף נזק לשרירים לאף אחד מילדים אלו. מתן ויטמין C לילדים לפני ואחרי קבלת חיסונים, יגן על הילדים מפני הנזקים האפשריים של החיסונים עצמם. בנוסף, ילדים המקבלים מנה יומית נאותה של ויטמין זה, הנם פחות חשופים לסכנותיהן של כל המחלות הווירליות מפניהן אנו מתחסנים.
3. ויטמין C מנרמל את רמות הכולסטרול. הכולסטרול הנו חומר חיוני לגוף, ולפי התפיסה האורתומולקולרית, רמת הכולסטרול עולה כאשר הגוף זקוק לו. כנראה, ויטמין C פועל באופן שמבטל את הצורך של הגוף בכולסטרול גבוה.
4. ויטמין C נמצא בריכוז גבוה מאוד בכל חלקי העין, וזהו סימן לכך שהעיניים זקוקות לו. נטילת ויטמין C מורידה לחץ תוך עיני גבוה בצורה יעילה ומהירה, וכך מונעת גלאוקומה. ייתכן שנטילת ויטמין C גם מונעת קטרקט, ועובדת יחד עם ויטמין E כדי למנוע את נזקי מחלת הסוכרת לרשתית העין.
5. הריכוז הגבוה ביותר של ויטמין C בגוף נמצא בבלוטות האדרנל, שם הוא מונע את שחיקת כוח ההתמודדות עם לחצי החיים.
6. ויטמין C מנטרל או מפחית את הנזקים של מגוון רחב של רעלנים סביבתיים, וביניהם בנזין, קוטלי חרקים, ניקוטן, ניטרטים, קרינה רדיואקטיבית ומתכות כבדות. הוא גם מצמצם את נזקי העישון והאלכוהול. כיום, אנו זקוקים ליותר ויטמין C מאשר בעבר, בגלל עומס הרעלים בסביבתנו המודרנית.
7. בנוכחות רמות גבוהות של ויטמין C בדם, נמנע התהליך הראשוני של טרשת העורקים, וצירוף של ויטמין C והחומצה האמינית ליסין מסוגל לצמצם את הרובד הטרשתי בעורקים. פעולה זו מביאה להקלה לסובלים מתעוקת הלב, בדרך כלל תוך עשרה ימים עד חודש ימים.
8. ויטמין C מייצר את הקולגן, חלבון החיבור בגוף, ועקב כך הוא חיוני לבריאותן של רקמות החיבור, כדוגמת העור, העצמות והגידים, החניכיים וכלי הדם. בגלל תכונה זו, ויטמין C הנו חיוני לאיחוי פצעים, ולכן ראוי לטפל בעזרתו לפני ואחרי כל ניתוח.
9. לוויטמין C ישנן תכונות רבות המגינות מפני סרטן.
10. מסתבר שוויטמין C הנו התרופה החשובה ביותר הקיימת. כמעט ואין כל מחלה שהוא לא משפיע עליה לטובה, אבל העיקר הוא המינון.
כעת נתייחס לכמה התנגדויות לנטילת מינונים גבוהים של ויטמין C:
* לפי מחקרים מאוניברסיטת הרווארד ואחרים, ויטמין C אינו גורם לאבנים בכליות. כמו כן, אין כל שחר לטענות שהוא מזיק לכבד או לכליות, שהוא מסרטן, שהוא הורס את ויטמין B12 או לטענות אחרות נגדו.
* הקצובה היומית המומלצת של משרד הבריאות עבור ויטמין C, העומדת על 60 מ"ג, אמנם תמנע את מחלת הצפדינה, אבל מחלה זו הנה רק סופו של תהליך ניווני. ניתן להמשיל את הצריכה היומית המומלצת לתשלום שכר מינימום. אולי היא תספיק לצעירים, אך היא בהחלט בלתי מספקת עבור רוב המבוגרים.
* נכון שמינון גבוה של ויטמין C נספג פחות בהשוואה למינון נמוך, אבל רק מבחינת אחוזים. איזו כמות גדולה יותר – 100% של 500 או 50% של 5,000? ובכל מקרה, מה שלא נספג ונשאר במעי, שומר על תאי המעי מפני רעלנים וסרטן. מה שנספג ומופרש בשתן, מונע זיהומים בדרכי השתן.
לסיכום, ראוי לשנות את הבנת הוויטמין C בקרב הציבור.
ניתן לפנות אליי בשאלות על ויטמין C ועוד בפורום תזונה ותוספי תזונה.
מאת: דולב גילמור R.Nu, תזונאי אורתומולקולרי ( מאמר נפלא שחובה לקרוא !)

=====================================================

חשוב לקרוא :הכוכב החדש של תעשיית הרמאו״ת (רפואה משלימה, אלטרנטיבית ותוספים) הוא בעל השם המפוצץ ״ויטמין C ליפוזומלי״. אלא שכמו מוצרים רבים בתעשייה הזו, מדובר במהומה רבה על לא מאומה.
במה בדיוק מדובר? ויטמין סי ליפוזומלי, כשמו כן הוא, הוא למעשה ויטמין C שארוז בתוך מבנה שנקרא ליפוזום. ליפוזומים הם בועיות קטנטנות בעלות מבנה כימי ייחודי, שכולל שכבה שומנית והידרופובי , כלומר, ״שונאת מים״ (ראו פוסטים קודמים בנושא חומרים הידרופוביים), ובנוסף גם שתי שכבות הידרופיליות, כלומר, ״אוהבות מים״. בגוף האדם (ובעלי חיים אחרים), מולקולות דומות לאלו שבונות את הליפוזומים מרכיבות את קרומי התאים שלנו.
לליפוזומים יש יעילות רפואית לא מעטה. נניח שאנו מעוניינים להחדיר לגוף חומר המהווה תרופה. הסביבה הפנימית בגוף שלנו היא סביבה מימית, ולכן חומרים שהם עצמם הידרופיליים ״מרגישים בנוח״ בסביבה מימית, יתמוססו בקלות ויעברו בנוחות בין ולתוך רקמות הגוף. לעומתם, חומרים הידרופוביים לא מתמוססים בסביבה המימית ולא יכולים להגיע לרקמות השונות. כאן נכנסים לתמונה הליפוזומים. תעשיית התרופות מנצלת את המבנה הייחודי של הליפוזומים על מנת לארוז תרופות המורכבות מחומרים הידרופוביים ולהעביר אותם בין רקמות הגוף השונות, על אף המבנה הכימי שלהן. בתוך הליפוזום התרופה ההידרופובית לא חשופה אל הסביבה המימית, אלא רק אל ה״מילוי״ ההידרופובי של הליפוזום, בעוד שהצד החיצוני וההידרופילי שלו נע בקלות בסביבה המימית של הגוף. במקרים אחרים, משתמשים בליפוזומים גם בשביל לארוז תרופות הידרופיליות רגישות, על מנת להגן עליהן מפני פירוק על ידי חלבונים בדם וברקמות.
אך למרות שליפוזומים הם שימושיים מאוד ואף חיוניים להחדרה של תרופות הידרופוביות לגוף, זה ממש לא המצב במקרה של ויטמין C – שהוא חומר קטן והידרופילי, שמתמוסס במהירות ונע בחופשיות בדם וברקמות. ויטמין C בהחלט לא זקוק לשכבה שומנית שתבודד אותו מהמים שבגוף האדם, ואין ראיות לכך שליפוזומים תורמים לספיגה שלו.
מעבר לחוסר הרלוונטיות של המעטפת הליפוזומלית לויטמין C, לא ברור כלל שללקיחת ויטמין C יש יתרון בריאותי בתקופה ובמדינה בה אנו חיים. לויטמין C יש תפקיד חיוני בבריאות הגוף, ומחסור בו עשוי להתפתח למחלת הצפדינה. במקרה שיש חשש ממחסור בויטמין C, יש להתייעץ עם רופאת המשפחה או עם תזונאית מוסמכת. עם זאת, למרות שנטילת תוסף של ויטמין C בהחלט חיונית  ומועילה במקרה של מחסור ממשי בויטמין, היא אינה תרופת קסם לכל תחלואות העולם, כפי שלעיתים היא מוצגת. יש סיבה לכך שאם שמעתם על צפדינה לאחרונה, זה כנראה היה בסרט או בסדרה על שודדי ים. ויטמין C נמצא בשפע בירקות ופירות טריים, ותזונה סטנדרטית מספקת את כל הכמות ממנו לה אנו זקוקים. כיום במרבית המדינות בעולם מחסור בויטמין C הוא נדיר מאוד. לפי שעה, מחקרים בתחום מצביעים על כך שלנטילת ויטמין C אין יתרון רפואי, מלבד במקרים הנדירים בהם קיים מחסור ממשי בו.
לסיכום, לויטמין C ליפוזומלי אין שום יתרון על לקיחת ויטמין C רגיל. זאת ועוד, ככל הנראה שאתם לא זקוקים גם לתוסף רגיל של ויטמין C – התזונה העשירה בירקות ופירות של ישראל מסדרת אותנו לא רע. בפעם הבאה שאתם רוצים להגביר את מאגרי ויטמין ה-C של הגוף, אנחנו ממליצים על תפוז טרי. הוא יותר זול מויטמין C ליפוזומלי, ואולי אפילו יותר יעיל.


לקריאה נוספת:
[1] הפוסט הראשון בסדרת החומרים ההידרופוביים: http://lbscience.org/2018/04/02/מי-מפחד-ממים/
[2] מטא אנליזה שמדגימה שתוספי ויטמין סי אינם יעילים למניעת צינון https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23440782
[3] סקירה על ליפוזומים ועל השימושים שלהם ברפואה https://en.m.wikibooks.org/wiki/Structural_Biochemistry/Liposomes

אודות הכותב:

ד״ר לביולוגיה ממכון ויצמן. כיום נמצאת בפוסט דוקטורט במחלקה לפתולוגיה באוניברסיטת אוקספורד. היא חוקרת את את משפחת האנזימים הרומבואידים ואת תפקידם במערכת החיסון.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן