שמירה על משקל בריא מהווה דאגה עבור אנשים רבים, במיוחד אלו הסובלים ממצב כרוני כמו סוכרת. מלבד היותו טוב ללב ולרמות הסוכר בדם, פסיליום עשוי לעזור לך לרדת במשקל .

מכיוון שפסיליום סופג נוזלים בגופך, זה יכול לעזור לך להרגיש תחושת שובע. זה יכול לעזור לך לשלוט בכמות האוכל שאתה אוכל. שוחח עם הרופא שלך על האפשרות לקחת פסיליום אם הם הציעו לך לרדת במשקל .

סוכרת

אנשים עם סוכרת צריכים להיות מודע לתזונה שלהם כדי לשמור על איזון בריא של אינסולין ו סוכר בדם (גלוקוז) . כמה מחקרים העלו כי סיבים כמו פסיליום יכולים לעזור לאנשים לשמור על איזון גליקמי בריא .

 ירידה במשקל

תחושות רעב אחרי הארוחות שכיחות מדי בעת דיאטה ויכולות להרוס תכנית מובנית היטב בן רגע. בעוד שמאזן אנרגיה שלילי מתמשך (פרקי זמן ממושכים באכילת פחות קלוריות מאשר בגוף) הוא מהותי לירידה במשקל, אולם תכולת הסיבים הגבוהה בקליפת הפסיליום יכולה להיות כלי נהדר שיש לכם בחגורת ההרזיה מכיוון שתוספתה הוכח כמסייע בהאטת עיכול המזון בקיבה ובהגברת תחושת המלאות לאחר הארוחה. 5 

עם זאת, מחקרים 6,7  הוכיחו ירידה משמעותית במשקל בתוספת קליפת פסיליום לתזונה. אמנם זה מרשים כשלעצמו, אך מחקרים אלה מראים גם ירידה מתמשכת ומתמשכת לאורך זמן ולא במשקל חוזר במהלך החודשים האחרונים של התוכנית. 

 עוזר לעמוד בהמלצות הסיבים היומיומיות

כל כפית קליפת פסיליום מכילה 5 גרם סיבים מדהימים, שהם בערך 15% מדרישות הסיבים היומיומיות שלך ושווה ערך לברוקולי מאודה 200 גרם. בהתחשב בכך שצריכת הסיבים הממוצעת בבריטניה נמוכה ב-10-15 גרם מהערכים המומלצים 8  (המכון לרפואה ממליץ על 14 גרם ל -1000 קק"ל), במיוחד לאלו הצורכים דיאטות דלות בפחמימות, חשוב לשמור על צריכת הסיבים היומית. 

מכיוון שנראה כי דיאטות דלות סיבים מהוות גורם סיכון לבעיות לב ומערכת העיכול, בין היתר, ברור שיש לטפל בצריכה נמוכה זו. בעוד שניתן להשיג יתרונות אלה באמצעות מגוון מקורות מזון שלמים, תוספת של 1-2 כפיות קליפת פסיליום בכל יום יכולה לסייע במתן פתרון מהיר ויעיל לחסרי סיבים בתזונה. 

 

 מקדם פעולות מעיים טבעיות

תפקוד מעי בריא חיוני לבריאות מיטבית ולהימנע מבעיות במערכת העיכול כמו עצירות וטחורים שלאחר מכן. לא זו בלבד שהם פוגעים בבריאותנו אלא שהם גם יכולים להשפיע על הביצועים שלנו או להפוך את הפעילות הגופנית לבלתי אפשרית לחלוטין. 

לשם כך הוכח כי הפסיליום מספק אפקט משלשל ברור ומסייע בשיפור סדירות המעי ומומלץ מאוד לסובלים מעצירות כרונית. 10 

בהשוואה למקורות אחרים של סיבים תזונתיים, נראה כי פסיליום הוא אחד היעילים ביותר לבעיות הקשורות למעי, אך הוא קשור גם בפחות תופעות לוואי כגון נפיחות וגזים. 

יתר על כן, תוספי פסיליום הם גם  ללא גלוטן . 

מסיס לעומת סיבים בלתי מסיסים

סיבים הם החלק הבלתי ניתן לעיכול מחומר צמחי וניתן לחלק אותו לשתי קטגוריות שונות: מסיס ובלתי מסיס. שניהם מועילים לבריאות האדם, ורוב המזונות הצמחיים השלמים מכילים חלק מכל אחד מהם. קליפת פסיליום, לעומת זאת, מכילה בעיקר סיבים מסיסים.

  1. סיבים מסיסים מתמוססים במים והופכים לחומר דמוי ג'ל כשהוא עובר דרך מערכת העיכול. אנחנו לא מעכלים סיבים מסיסים, אבל חיידקי המעי שלנו יכולים לעכל אותם! בגלל זה, סיבים מסיסים נחשבים פרה-ביוטיים – כלומר הם מטפחים את החיידקים המועילים המרכיבים את מיקרוביום המעיים האנושי. 
  2. סיבים לא מסיסים אינם נמסים במים ומתקדם בשלמות דרך המעיים. אנחנו לא יכולים לעכל סיבים לא מסיסים וגם חיידקים לא יכולים – ולכן היתרונות העיקריים שלהם הם הקלה על עצירות ושיפור בריאות המעי.

הוכח שהוא גם מוריד LDL (כולסטרול רע) ומסייע לאובדן שומן …

לפסייליום יש מספר רב של מחקרים שהראו את היתרון שלה בהפחתת LDL (כולסטרול רע). במהלך 4-8 שבועות הוכח כי הוא מפחית באופן משמעותי את כולסטרול ה- LDL בחולים עם כולסטרול גבוה ( 15 ), ילדים ובני נוער עם כולסטרול גבוה ( 16 ), בני נוער שמנים שגם להם חל שיפור בחלוקת שומן בגוף ( 17 ) ובקשישים. עם כולסטרול גבוה ( 18 ).

גברים עם כולסטרול גבוה קיבלו תגובה מצוינת לנטילת פסיליום במשך 8 שבועות, עם ירידה משמעותית ב- LDL תוך המשך הדיאטה הרגילה שלהם ( 19 ). זה עשוי להיות בעל תועלת רבה יותר בהורדת כולסטרול כאשר לוקחים אותו עם אוכל או בסמוך לו ( 20 ).

פסיליום עשוי לעזור בהורדת רעב (ולכן נשנוש) בין הארוחות …

נטילת פסיליום הראתה ירידה משמעותית ברעב ועלייה בתחושת שובע בין הארוחות ( 21 ). פסיליום מפחית את תחושות הרעב ומפחית את כמות המזון שאתה רוצה לאכול, מה שעשוי להפוך אותו לעזר טוב לירידה במשקל ( 22 ).