טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

רסברטרול אורגני 1000 מג' (60 יח')-Resveratrol

109.00

תיאור

60 יח' בקופסא

רזברטרול הוא נוגד חמצון פוליפנול שנמצא בעיקר בענבי יבול צמחים ויין אדום ועלי תה ירוקים. תרכובת צמחית זו מופיעה באופן טבעי גם בבוטנים, קקאו ובמגוון פירות יער. תוסף הוא הדרך הטובה ביותר להשיג צורה מרוכזת של מרכיב חזק זה.{ תערובת אורגנית)
המלצות של לקוחות ומשתמשים
המליצו לי על ידי הרופא ליטול רזברטרול ואומגה 3. לאחר שסבלתי מקוביד 19 ודלקת ריאות במשך מספר חודשים, הטמפרטורה שלי הייתה 37.3-37.4, בדיקת דם הראתה תהליך דלקתי. לקחתי שתי כמוסות של רזברטרול במשך חודש וחצי – הטמפרטורה ירדה – עד הערב 36.9 -37, אני לא מרגיש את זה פיזית. בדיקות הדם השתפרו. אני ממשיך לקחת.
יש לי בטן רגישה מאוד, אך לתוסף תזונה זה לא היו השלכות שליליות כלל, האיכות מעולה, היא לא גרמה לאלרגיות. לקחתי כמוסה של רזברטרול 1 ביום, לאחר 2-3 שבועות של נטילה התחלתי להבחין בשיפור באיכות העור (כאילו נחתי טוב, קהות העור נעלמה) והכי חשוב כהה עיגולים מתחת לעיניים נעלמו, אני מאוד מופתע לטובה, אני ממליץ על זה לכולם)
נוגד חמצון טבעי יעיל מעולה מפירות ענבים אדומים, מעניק מרץ ומאריך את המוצר מה שאתה צריך בחורף ובסתיו כדי לשפר את רווחתך ומצב הרוח שלך. נסבל היטב.
יש לו השפעה חיובית על שיפור תפקוד המוח, הורדת רמות לחץ הדם, כמו גם מתן הגנה על תאים והורדת כולסטרול. עוד על כולסטרול:
רזברטרול משפיע על כמות הכולסטרול על ידי השפעה על האנזים השולט בייצור של יסוד זה. בשל תכונותיו הנוגדות חמצון, רזברטרול מסוגל להפחית את ייצור הכולסטרול "הרע" ולמנוע היווצרות פלאק על דפנות העורקים. האם זה היה מועיל? שים כן!
זו אהבתי! כאבי הראש נעלמים, מצב הבריאות מעולה!
הזמנתי תוסף זה יחד עם רוטין וגינקו בילובה, מכיוון שראיתי מידע ביותר ממקור אחד לפיו לביו-פלבנואידים יש סינרגיה זה עם זה, כלומר הם משפרים את ההשפעה כאשר לוקחים אותם יחד. רזברטרול הוא נוגד החמצון החזק ביותר, הוא ממריץ התחדשות ברמה התאית … מפחית את הסבירות לשבץ מוחי ומחלות אחרות, כך עולה ממחקרים. יחד עם עזרה בניקוי העורקים והגנה על הלב, לרזברטרול יש כמה תכונות מועילות: מפחית דלקת, משפיע על ירידה במשקל . ומשפר את התפקוד הקוגניטיבי אצל אנשים מבוגרים. יש אזכורים כי ניתן להשתמש בחומר למאבק נגד גידולים. ובזכות התוכן של החומר הזה אנשים מדברים על היתרונות של יין אדום!) אם הסקירה שלי הייתה שימושית עבורך, אז אהב את זה, בבקשה)
אני לוקח את זה להורדת כולסטרול "רע" גבוה. רזברטרול מעכב היווצרות פלאקים על דפנות כלי הדם, התפשטות תאי שריר חלק בכלי הדם, ואיחוד טסיות הדם. זה גם מעכב התפתחות של נגיפי הרפס, נגיפי נשימה.

מה זה רזברטרול?

רזברטרול הוא נוגד חמצון פוליפנול שנמצא בעיקר בענבי יבול צמחים ויין אדום. תרכובת צמחית זו מופיעה באופן טבעי גם בבוטנים, קקאו ובמגוון פירות יער. תוסף הוא הדרך הטובה ביותר להשיג צורה מרוכזת של מרכיב חזק זה.

תוצאת תמונה עבור red powder

סקירה מדעית עולמית

רזברטרול (3,5,4′-trihydroxy-trans-stilbene) שייך לקבוצת הסטילבנואידים של פוליפנולים, בעל שתי טבעות פנול המקושרות זו לזו על ידי גשר אתילן. פוליפנול טבעי זה התגלה בלמעלה מ -70 מיני צמחים, בעיקר בעור ענבים ובזרעים, ונמצא בכמויות נפרדות ביינות אדומים ובמזונות אנושיים שונים. זהו פיטואלקסין הפועל נגד פתוגנים, כולל חיידקים ופטריות. כמרכיב מזון טבעי, מחקרים רבים הוכיחו כי לרזברטרול יש פוטנציאל נוגד חמצון גבוה מאוד. רזברטרול מציג גם פעילות נגד גידולים, ונחשב למועמד פוטנציאלי למניעה וטיפול בכמה סוגים של סרטן. ואכן, תכונות נוגדות סרטן של רזברטרול אושרו על ידי רבים במחקרים חוץ גופיים ו- in vivo, אשר מראה כי רזברטרול מסוגל לעכב את כל שלבי המסרטן (למשל, התחלה, קידום והתקדמות). יתרה מכך, דווח גם על השפעות ביו-אקטיביות אחרות, כמו אנטי-דלקתיות, אנטי-סרטניות, מגן לב, נוגדות כלי דם, פיטואסטרוגניות ונוירו-מגן. עם זאת, יישום רזברטרול עדיין מהווה אתגר מרכזי עבור תעשיית התרופות, בגלל המסיסות הירודה והזמינות הביולוגית שלו, כמו גם ההשפעות השליליות. במובן זה סקירה זו סיכמה נתונים עדכניים על ההשפעות התרופתיות של רזברטרול. יישום רזברטרול עדיין מהווה אתגר גדול עבור תעשיית התרופות, בגלל המסיסות והזמינות הביולוגית הגרועה שלו, כמו גם ההשפעות השליליות. במובן זה סקירה זו סיכמה נתונים עדכניים על ההשפעות התרופתיות של רזברטרול. יישום רזברטרול עדיין מהווה אתגר גדול עבור תעשיית התרופות, בגלל המסיסות והזמינות הביולוגית הגרועה שלו, כמו גם ההשפעות השליליות. במובן זה סקירה זו סיכמה נתונים עדכניים על ההשפעות התרופתיות של רזברטרול.

מילות מפתח: רזברטרול, השפעות פיזיולוגיות, פעילות תרופתית, נוגד חמצון, אנטי סרטני, מיקרוביאלי

1. הקדמה

בקרב פיטוכימיקלים רבים דווח כי פיטואסטרוגנים מכילים כמה מולקולות ביו-אקטיביות, שנמצאות בעיקר בסויה, ירקות ופירות. ניתן לסווג תרכובות אלה לארבע קבוצות עיקריות, כגון איזופלבנואידים, פלבנואידים, סטילבנים וליגנים. מהם, דיווחים נרחבים על שטילבנים, בפרט טרנס- רזברטרול והגלוקוזיד שלו, כמועילים לבריאות האדם, לאחר שהוכחו אפילו שיש להם פעילות נוגדת חמצון, נוגדת סרטן, אנטי-גידול ופעילות אסטרוגנית / אנטי-אסטרוגנית [  ].

באופן ספציפי, רזברטרול הוא ידוע היטב תרכובת פעילה ביולוגית המסונתזת על ידי צמחים העוברים קרינה מדבקת או מייננת. רנו ודה לורג'יל היו הראשונים שהתייחסו לפוליפנולים של יין כמו רזברטרול, ליתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים המיוחסים לצריכת יין קבועה ומתונה (מה שמכונה "פרדוקס צרפתי") [  ]. מאז זכתה רזברטרול לתשומת לב מדעית הולכת וגוברת, שהובילה לחקירה על פעילותה הביולוגית ולפרסומים רבים [  ]. רזברטרול היה מבודד לראשונה משורשי הלבן הלבן ( Veratrum grandiflorum O. Loes) בשנת 1940, ואז מפוליגונום קוספידאטום.שורשים בשנת 1963, צמח המשמש ברפואה הסינית והיפנית המסורתית כחומר נוגד דלקת ונוגד טסיות. פוליפנול טבעי זה התגלה ביותר מ -70 מיני צמחים, והוא נמצא גם בכמויות נפרדות ביינות אדומים ובמזונות אנושיים שונים. ריכוזים גבוהים קיימים בענבים, אולי בגלל תגובת Vitis vinifera לזיהום פטרייתי. בצמחים רזברטרול פועל כ- phytoalexin שמסונתז בתגובה לפציעה מכנית, הקרנת UV והתקפות פטרייתיות. למטרות תעשייתיות, רזברטרול מתקבל בדרך כלל על ידי סינתזה כימית או ביו-טכנולוגית משמרים Saccharomyces cerevisiae [  ,  ,  ,  ,  ].

נכון להיום, 92 תרכובות רזברטרול החדש, כולל 39 דימרים, 23 trimers, 13 tetramers, 6 מונומרים רזברטרול, 6 hexamers, 4 pentamers, ו 1 octamer דווחו מן Dipterocarpaceae , Paeoniaceae , גפניים , בלאגאמינוסא , Gnetaceae , Cyperaceae , ארכוביתיים משפחות Gramineae ו- Poaceae [  ]. בין המשפחות הללו, Dipterocarpaceae , המכיל 50 של רזברטרול, מהווה את הרוב, להיות מעורב 7 Dipterocarpaceae סוגים, כולל Vatica , Vateria , Shorea ,Hopea , Neobalanocarpus , Dipterocarpus ו Dryobalanops [  ]. נכון לעכשיו, רזברטרול נמכר כתוסף תזונה עם מגוון רחב של השפעות תרופתיות, כולל פעולת הגנה תאית נגד מתח חמצוני [  ,  ,  ]. במובן זה, הסקירה הנוכחית מסכמת את ההשפעות הבריאותיות המועילות של רזברטרול, כולל תכונות אנטי סרטניות, מיקרוביאליות, נוירו-מגן, נוגדות הזדקנות, אנטי דלקתיות, מגן לב וסוכר בדם, כמו גם השפעות מאריכות חיים.

2. כימיה של רזברטרול

רזברטרול הוא פוליפנול סטילבנואידי, בעל שתי טבעות פנול המקושרות זו לזו על ידי גשר אתילן. המבנה הכימי של רזברטרול ( טרנס -3,5,4'-טריהידרוקסיסטילבן) מזוהה בשתי צורות איזומריות, ציס ו- טרנס- רזברטרול (איור 1). צורת הטרנס היא דומיננטית מבחינת שכיחותה וייחסים לפעילות ביולוגית שונה, כלומר בהשראת תגובות תאיות כגון מעצר מחזור תאים, בידול, אפופטוזיס וכדי להגביר את התפשטות התאים הסרטניים [  ,  ,  ].

קובץ חיצוני המכיל תמונה, איור וכו '. שם האובייקט הוא biomedicines-06-00091-g001.jpg

מבנה כימי רזברטרול ( צורות cis ו- trans ).

השם הכימי הפורמלי (שם IUPAC) של רזברטרול הוא E -5- (4-hydroxystyryl) בנזן-1,3-דיול. בימים אלה נחקרים היבטים שונים בכימיה של רזברטרול. הוא קיים כשני איזומרים גיאומטריים: cis – ( Z ) ו- trans – ( E ). טרנס צורה יכולה לעבור כדי cis isomerization טופס כאשר הם נחשפים קרינת UV. עָבָראבקת רזברטרול נמצאה יציבה בתנאי "יציבות מואצת" של 75% לחות ו -40 מעלות צלזיוס בנוכחות אוויר. הזמינות הביולוגית הנמוכה של רזברטרול שיבשה את היישום הטיפולי שלה. לכן, שינוי במבנה הרזברטרול זכה לתשומת לב מיוחדת מצד החוקרים ונגזרות רבות של רזברטרול סונתזו כמו נגזרות מטוקסיליות, הידרוקסיליות והלוגניות, וכולן מציגות פוטנציאל טיפולי נוח [  ,  , ]. רזברטרול קיים במוצרים תזונתיים כצורות גליקוזיליות, המכונות piceid. אף על פי שצמחים ופתוגנים ואפילו דרכי העיכול האנושיות מחזיקים באנזימים המסוגלים לעורר חמצון פוליפנולים (ובהשבתה שלאחר מכן), הגליקוזילציה מונעת חמצון אנזימטי של רזברטרול, ובכך שומרת על השפעותיו הביולוגיות ומגדילה את יציבותה וזמינותה הביולוגית הכללית [  ]. יתר על כן, מכיוון שתאי מעיים יכולים לספוג רק צורה של אגריקון רזברטרול, תהליך הקליטה דורש גליקוזידאזות. לכן, כמויות האגריקון והרסברטרול הגליקוזילציה במזונות ובמשקאות עשויים לשנות את קצב הספיגה שלו [  ].

שלושה תרכובות רזברטרול גליקוזיליות, piceid, piceatannol glucoside ו- resveratroloside מבודדים ממין הצמחים הפולשניים Polygonum cuspidatum [  ] זוהו כתרכובות האנטי בקטריאליות העיקריות [  ]. לאנלוגים של גלוסוזילציה רזברטרול יש השפעות ביולוגיות דומות לאחר מעבר טרנספיטליאלי, מכיוון שניתן להזין אותם לצורות צלקות deglycosylated, רזברטרול במעי [  ]. עם זאת, מחקרים במבחנה הראו כי האנלוגים הגליקוזיליים אפילו מראים פעילויות ביולוגיות חזקות יותר. לדוגמא, לרזברטרול ולפייסיד יכולת נוגדת חמצון דומה, אך נראה כי פייסיד יעיל יותר מאשר רזברטרול בשל תגובתו בצורתו הרדיקלית [  , ]. ואכן, רזברטרול-גליקוזיד היה יעיל יותר מאשר רזברטרול כנגד נגיף הפטיטיס B [  ,  ]. Piceatannol, עם קבוצת הידרוקסיל אחת נוספת, כבר דווח כי הוא בעל השפעות מעכבות חזקות יותר של אנטי דלקתיות, אימונומודולטוריות, אנטי-שגשוגיות, אנטי-לשניות, אנטי-לוקמיות וחלבון-טירוזין קינאז [  ].

Pterostilbene, אנלוגי רזברטרול טבעי ממוקסר, בודד לראשונה מ- Pterocarpus santalinus (אלגום אדום), צמח המשמש ברפואה המסורתית לטיפול בסוכרת [  ]. מרכיב פעיל זה של פטרוקרפוס מרספיום נמצא בעיקר באוכמניות, בענבים ובכמה עצים צמחיים. [  ,  ]. לפטרוסטילבן מבנה דומה לרזברטרול, אלא שבמיקום טבעת 3 ו -5 הוחלף בקבוצת מטוקסיל [  ]. תרכובת פרו-ליפופיליות הזו, גדולה מזו של רזברטרול, מגבירה את הזמינות הביולוגית שלה [  ,  , ] וכתוצאה מכך פעילויות ביולוגיות חזקות יותר, כולל השפעות אנטי סרטניות, אנטי-ליפידמיות, אנטי-סוכתיות וקרדיולוגיות מאלה של רזברטרול [  ,  ,  ].

באותו קו, ננו-פורמולציה של רזברטרול נתפסה כגישה מבטיחה לשמירה על תפקוד ביולוגי, כאשר הפולי-קפרולקטון מהווה את הליבה ההידרופובית, ואילו פוליאתילן גליקול מהווה את הקליפה ההידרופילית של המיסלים הרזברטרול הכמוס [  ,  ]. חלקיקי חלקיקי ליפידים מוצקים ומנשאי ליפידים ננו-מבניים הם שתי מערכות ננו-אספקת ננו-רסברטרול, אשר פותחו כדי לשפר את זמינותו הביולוגית של רזברטרול למטרות תזונתיים [  ]. ואכן, חלקיקי ננו-רסברטרול הובילו לשיפור במסיסותם ומשפרים את הפוטנציאל האנטי-אוקסידנטי שלו מאשר צורה חופשית [  , ]. לדוגמא, ננו פורמולציה של רזברטרול הראתה העלאת ספיגה in vivo, הארכת פעולה ושיפור זמינות ביולוגית פי 3.516 יותר בהשוואה לצורה גולמית [  ]. בנוסף, האופי ההידרופובי של רזברטרול תורם במידה ניכרת לזמינות הביולוגית המוגבלת שלו, הנובעת מסיסותו הירודה במים. לפיכך, רזברטרול המורכז במתיל- β- ציקלode-אקסטרינים (ביחס 1: 1) שיפר את מסיסות המים שלו (פי 400 בערך), וכתוצאה מכך את זמינותו הביולוגית, תוך שמירה על השפעותיו האנטי-אוקסידנטיות והאנטיבקטריאליות (כנגד קמפילובקטר ) [ ], במקביל המעודד את יישומה נוסף בתעשיית המזון, מכוון לשליטה על פתוגנים הניתנים למזון, כמו גם למטרות תזונתיות.

3. פעילויות ביולוגיות של רזברטרול

לרזברטרול יש מגוון רחב של תכונות ביולוגיות, ביניהן פעילויות נוגדות חמצון, מגן לב, נוירו-מגן, אנטי דלקתיות ונוגדות סרטן ,  ].

3.1. ניקוי חופשי רדיקלי והשפעות נוגדות חמצון

לרזברטרול תכונות ביולוגיות רבות, אך תכונת הרזברטרול המתוארת ביותר היא יכולתם לפעול כנוגד חמצון חזק [  ]. פעילות נוגדת חמצון של רזברטרול תלויה בסידור של קבוצות פונקציונליות במבנה הגרעיני. לכן, תצורת, החלפה ומספר קבוצות ההידרוקסיל משפיעות באופן מהותי על מספר מנגנונים של פעילות נוגדת חמצון, כגון ניקוי רדיקלי ויכולות קלציה של יונים מתכתיים. מחקרים קודמים הראו שקבוצת הידרוקסיל במצב 4 'אינה הקובעת היחידה לפעילות נוגדת חמצון, אלא גם קבוצות 3- ו -5-OH [  ,  ]. המחקר על השפעה נוגדת חמצון כנגד הידרוקסיל (  OH) והידרופרוקסיל ( אווה) רדיקלים בתקשורת מימית מדומה באמצעות כימית קוונטית פונקציונלי צפיפות ושיטות קינטיקה חישובית גילו כי טרנס -resveratrol עשויה לשמש יעיל  אווה, וגם כנראה  OOR, נבלות רדיקליות [  ]. ניתן להשתמש ברזברטרול גם למזעור או למניעת חמצון שומנים במוצרים פרמצבטיים, לעיכוב היווצרות מוצרי חמצון רעילים ולשמירה על איכות תזונה והארכת חיי המדף של תרופות [  ,  , ]. בנוסף, התכונות האנטי-אוקסידנטיות של רזברטרול יושמו בהצלחה כדי להגן על התאים מפני לחץ חמצוני המושרה על ידי מי חמצן, כאשר הטיפול המקדים ברזברטרול קידם את הישרדות התאים והגנה מפני מוות של תאי המושרה על ידי קרינת UV. ניתן להשיג הגנה סלולרית של רזברטרול, לפחות באופן חלקי, על ידי יכולתה לשמש כנוגד חמצון ישיר ומשרה על מערכת נוגדת חמצון תאית עקיפה באמצעות אפנון של מספר מסלולי נוגדי חמצון תאיים, ובכך איזון בין מצב החמצון הסלולרי [  ,  ,  ].

כפי שכבר הודגש, רזברטרול הוא נוגד חמצון רב עוצמה שההשפעה החיובית שלו נפגעת בזמינות הביולוגית הנמוכה שלו. נעשו ניסיונות רבים לייצר נגזרות רזברטרול על ידי תהליך אסטרישן בכדי לשפר את ליפופיליותם ויישומם במזונות על בסיס ליפידים ובסביבות ביולוגיות. כ -12 אצטיל כלורידים מיושרים שונים סונתזו כולל בוטריל כלוריד, קפרול כלוריד, קפרילויל כלוריד, קפריל כלוריד, דוקוסהקסנואיל כלוריד, כלוריד eicosapentaenoyl, כלוריד lauroyl, כלוריד myristoyl, כלוריד oleoyl, כלוריד פלמיטוייל, propionyl כלוריד. נגזרות אלה הצליחו לעכב ביעילות את חמצון הליפופרוטאין בצפיפות נמוכה (LDL) המונעת על ידי יון נחושת ומעכבת את חריצת ה- DNA המושרה על ידי הידרוקסיל רדיקלי [ ]. תוצאות אלו הראו בבירור כי נגזרות רזברטרול עשויות לשמש נוגדי חמצון פוטנציאליים במזונות ובמערכות ביולוגיות.

3.2. השפעות נגד סרטן

מחקרים רבים הוכיחו כי לרזברטרול יש פעולה נגד גידול והוא מועמד סביר לטיפול ולמניעה של מספר סוגים של סרטן [  ,  ]. המאפיינים האנטי סרטניים של רזברטרול אושרו על ידי רבים במחקרים חוץ גופיים ו- in vivo, אשר מראים כי רזברטרול מסוגל לעכב את כל שלבי המסרטן (למשל, התחלה, קידום והתקדמות) [  ,  ,  ]. מחקרים רבים סיפקו גם ראיות לכך שרזברטרול לא רק משמש כסוכן מונע כימותרפיה, אלא גם מציג תכונות כימותרפיות הקשורות לפעולות האנטי דלקתיות, נוגדות החמצון, הפרו-אפופטוזיס והפעילות האנטי-שגשוגית שלו [  , ]. ואכן, מאמינים כי רסברטרול מכוון למרכיבי מסלול איתות תוך-תאיים, כגון מווסתים של הישרדות תאים ואפופטוזיס, מתווכים פרו-דלקתיים ומתגים אנגיוגניים וגרורות בגידול על ידי מווסת קבוצה ברורה של גורמי שעתוק, קינאזות במעלה הזרם והמווסתים שלהם [ ]. לדוגמא, רזברטרול הוכיח השפעות אפופטוטיות ואנטי-שגשתיות על קרצינומה בצוואר הרחם האנושית על ידי גרימת הצטמקות תאים בתאי הלה ואפופטוזיס באמצעות הפעלת קספאזה -3 ו -9, עד ויסות הביטוי של לימפומת תאי B פרו-אפופטוטית ( Bcl) חלבון X המשויך -2 והפחתת ויסות הביטוי של החלבונים האנטי-אפופטוטיים Bcl-2 ו- Bcl- גדולים במיוחד בתאי הלה, והגברת הביטוי של ה- p53, חלבון החיוני להישרדות התאים ולמחזור התא התקדמות [ ]. צ'נג ואח '. להדגים כי רזברטרול מפעיל את פעולתו נגד סרטן בתאי סרטן הלבלב על ידי דיכוי הביטוי של NAF-1 באמצעות הפעלת איתות Nrf2 וגורם הצטברות מינים חמצן תגובתי תאית המובילים להפעלת אפופטוזיס ומונעים התפשטות תאי סרטן הלבלב [  ] רזברטרול הוא גם מעכב היסטון דיאצטילאז המציג את פעולתו האנטי-פרוליפרטיבית על ידי הפעלת מעצר מחזור תאים, גרימת אפופטוזיס ואוטופאגיה, עיכוב אנגיוגנזה, הגדלת ייצור מיני חמצן תגובתי הגורם למתח חמצוני ולמוות תאים מיטוטיים בתאים סרטניים [  ]. הנוכחות של 4'-OH יחד עם הסטריאוייזר בטרנסקונפורמציה (חלק 4'-הידרוקסיסטיריל) נדרשת לחלוטין לעיכוב התפשטות תאים [  ]. מבחנים אנזימטיים הראו כי עיכוב סינתזת DNA נגרם על ידי אינטראקציה ישירה של רזברטרול עם פולימראזות DNA [  ]. עבודה נוספת במבחנה הראתה כי רזברטרול משפר את יעילות הכימותרפיה באמצעות השבתת חלבון NF-κB (גורם שעתוק) הנוצר על ידי תאים סרטניים ושולט בביטוי גנים מסוימים. כאשר גורם זה קיים, תאים סרטניים הופכים עמידים לכימותרפיה, מה שמאפשר להם להתרבות. פעולות רזברטרול חוסמות גורם תעתיק זה, ובכך מאפשרות לכימותרפיה לפעול באתרים הממוקדים שלהם [  ,  , ]. רזברטרול מחליש גם את האצטילציה, הזרחון והטרנסלוקציה הגרעינית של NF-κB [  ] ומעכב ביטוי ל- iNOS בתאי סרטן המעי הגס (אנזים מפתח בגידול המעי הגס המושרה על ידי גורמים פרו-דלקתיים וסוכני ציטוקינים) ו- IGF-1R / Akt / מסלולי Wnt, ומפעילים את p53 לפגיעה בהתפתחות תאים וגידולים [  ]. השפעות אלה מתחלקות לשתי סוגים: (i) השפעות אנטי-שגשוגיות ופרו-אפופטוטיות מתועדות היטב על קווי תאים סרטניים; ו- (ii) השפעות כימותרפיה מעט יותר היפותטיות המתאימות להשפעות רזברטרול על התחלת סרטן [  ,  ,  ].

חוץ מזה, הפיטואסטרוגן, רזברטרולט זכה לתשומת לב רבה כגורם מונע וטיפול בקרוב נגד סרטן השד [  ]. רזברטרול גם הראה הבטחה כחלק מטיפול משולב, במיוחד בסרטן השד [  ]. הוכח כי תרכובת זו הופכת את עמידות התרופות במגוון רחב של מערכות תאים חוץ גופיות על ידי רגישות לתאי הגידול להשפעות בתיווך תרופות בשילוב עם חומרים כימותרפיים אחרים [  ]. רזברטרול מדגים יכולת לשפר את הרגישות של תאי סרטן הלבלב לטיפול בגמציטאבין [  ]. ציספלטין, גורם כימותרפי לסרטן כנגד סרטן השחלות, שלפוחית ​​השתן, האשך ורבים אחרים, סיכון גבוה לרעילות נפרוטוקסית מופחת על ידי רזברטרול [ ]. ברחבי העולם, מחקרים רבים המבוססים על מבחנה ועל בעלי חיים הדגימו פעילות מונעת כזו נגד סרטן במעי הגס, צוואר הרחם, הערמונית, השד והריאות [  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ]. חלקיקי חלקיקי רסברטרול הוכיחו גם פוטנציאל נוגד חמצון בתאים סרטניים [  ]. בנוסף, השפעות מועילות לרזברטרול קיימות גם כאשר הן מאומצות כתמיכה טיפולית קונבנציונלית לסרטן, באמצעות כימותרפיה ורדיותרפיה [  ,  , ]. בהתבסס על ניסויים וקליניים קודמים ועל מאפיינים מולקולריים של רזברטרול, ניתן להשתמש בו כ: (i) חומר כימותרפי ניאו-אדג'ובנטי לפני הניתוח להפחתת נפח הגידול, בשל יכולתו לעכב התפשטות תאים סרטניים ולגרום לאפופטוזיס; (ii) תרופה כימותרפית משלימה לעיכוב פלישת סרטן מוקדמת וגרורות לאחר הניתוח; (iii) סוכן רגישות לרדיותרפיה או לכימותרפיה בשילוב עם חומרים כימותרפיים, כמו קפסאיצין, דוקטקסל, דוקסורוביצין, ג'מציטאבין וטמוזולומיד, מכיוון שרזברטרול עשוי לשפר את השפעותיהם נגד סרטן; (iv) במניעת סרטן עבור אנשים בסיכון גבוה לסרטן; (v) סוכן הגנה רדיואטיבית להפחתת תופעות לוואי לטיפול, כולל קסרוסטומיה הנגרמת על ידי רדיותרפיה ורירית.

3.3. השפעות לב

הוכח כי השפעה מגנה על רסברטרול משפרת את תפקוד הלב וכלי הדם בחולדות סוכרת [  ,  ] על ידי שמירה על היכולות התפקודיות של תאי גזע לב / תאי לב ותאי לב בוגרים, שיפור סביבת הלב על ידי הפחתת מצב דלקתי והפחתת שיפוץ חדרי שלילי של הלב הסוכרתי. , מה שמוביל להחלמה ניכרת של תפקוד החדר [  ]. רזברטרול הראה השפעה מועילה באי ספיקת לב על ידי שיפור תפקוד החדר השמאלי, ירידה בהיפרטרופיה לבבית, הפרעה בתפקוד חוזר ושיפוץ, פיברוזיס אינטרסטיציאלי ורמת ה- BNP בפלזמה [ ]. מנגנון מולקולרי כלשהו של פעולת רזברטרול כולל עיכוב של מולקולות איתות פרו-היפרופטרופיות, שיפור הטיפול ב- Ca2   בשריר הלב , זירחון של הישרדות פרוזיברלית (Akt-1, GSK-3 β ) ונתיבי איתות מתח (MKP-1) והפחתת מתח חמצוני ו דלקת (iNOS, פעילות COX-2 והיווצרות ROS) [  ]. יאן ואח '. מציעים כי רזברטרול פועל על ידי מניעת ביטויים של סינתזה של תחמוצת החנקן האנדותל, גורם גדילה של כלי הדם של האנדותל ודיכוי זרחון של p38 בחולדות עם אוטם שריר הלב הקשור לסוכרת [ ]. מלבד זאת, מתן רזברטרול בחולדות סוכרת הקשורות לאוטם שריר הלב הפחית באופן משמעותי את רמת הגלוקוז בדם, משקל הגוף, רמות הטריגליצרידים בפלסמה, קצב הלב וטרנסמינאז אספרטט (AST) / אלנין טרנסמינאז (ALT), באותו זמן שהגדיל באופן ניכר את רמות האינסולין בפלסמה [  ,  ]. בנוסף, רזברטרול הפחית משמעותית את גורמי הדלקת ואת רמות המלונדיאלדהיד, שהוא סמן למתח חמצוני [  ]. תוצאות אלו הראו כי טיפול ברזברטרול יכול לשפר את תפקוד הלב וכלי הדם על ידי הפחתת איסכמיה של שריר הלב, דלקת כלי דם וטרשת עורקים [ ]. לעומת זאת, בריכוזים פיזיולוגיים, רזברטרול גורם להרחבת כלי דם, וכתוצאה מכך מקטין את הסיכון ליתר לחץ דם ומחלות לב וכלי דם [  ]. מצד שני, תוצאות אלו אישרו גם את השימוש בפוליגונום קוספידאטום כמקור רזברטרול לטיפול ולמניעת היפרליפידמיה וטרשת עורקים ברפואה הסינית המסורתית [  ,  ,  ]. באופן כללי, ההשפעה המגנה על הלב וכלי הדם של רזברטרול נקשרה ליעדים מולקולריים מרובים ועשויה להיות שימושית להתפתחות טיפול חדש לטרשת עורקים, תסמונת מטבולית, איסכמיה / רפרפוזיה ואי ספיקת לב [  ].

3.4. השפעות נוירו-מגן

לרזברטרול מספר תפקידים נוירו-מגנים בליקויים ניווניים שונים, כגון מחלות אלצהיימר, הנטינגטון ופרקינסון, טרשת לרוחב האמיוטרופית והפרעות ניווניות ניווניות הנגרמות על ידי אלכוהול [  ,  ]. הוכח כי השפעות הגנה על רזברטרול אינן מוגבלות לפעילות אנטי-דלקתית ונוגדת חמצון אלא גם שיפור בתפקודי המיטוכונדריה ובביוגנזה דרך מסלול SIRT1 (sirtuin 1) / AMPK / PGC1α וויטגנים, המונעים את ההשפעות המזיקות המופעלות על ידי מתח חמצוני [  ,  , ]. רזברטרול מקטין העברה עצבית כולינרגית, ביטוי גורמים נוירוטרופיים הנגזרים ממוח, ומתח חמצוני, מקדם פינוי פפטידים β- עמילואידים ומחשוף אנטי-עמילואידוגני של APP, ומפחית אפופטוזיס עצבי [  ]. מטא-אנליזה הראתה כי רזברטרול הפחית באופן משמעותי את פרופיל מצבי הרוח (POMS) כולל מרץ ועייפות אך לא השפיע משמעותית על הזיכרון ועל הביצועים הקוגניטיביים [  ]. מבין האוליגומרים הרזברטרוליים המבודדים, דווח כי ויטיסין A והייננול A היו פוטנציאל מעכב תלוי מינון טוב יותר בהשוואה למעכב סטנדרטי (גלנטמין) בפעילות אצטילכולין אסטראז (AChE) וגם בוטרילכולינסטרז (BChE) [  , ]. רזברטרול מסוגל גם לשפר את היכולות המוטוריות של חולדות ולנטרל תגובה נוירו-דלקתית בעקבות דימום תוך מוחי. זה יכול לשמש כסוכן טיפולי חדשני לטיפול בדימומים תוך מוחיים [  ,  ].

3.5. פעילות אנטי דלקתית

סטילבנואידים כולל רזברטרול הם פוליפנולים שאינם חנקניים עם תווים חומציים ואמפיפיליים עם פעילות אנטי דלקתית. רבים ממטרותיהם מתרחשות על ציקלואוקסינאז (COX), 5-ליפוקסינאז (5-LOX) וחלבון קינאז B [  ], אשר קשור ביכולתו לעכב פעילות COX-1 ו- COX-2 יחד עם עיכוב פעילות של גורמי שעתוק. , מעורב ישירות בוויסות פעילות COX [  ]. מחקרים דיווחו על יכולתו של רזברטרול להפחית את ההפרשה והביטוי של גורמים דלקתיים [ ]. הפעילות האנטי-דלקתית של רזברטרול מונעת דלקת חריפה על ידי דלקת הלוע על ידי עיכוב רמות סרום של NF-κB, גורם נמק הגידול α ו- interleukin-6, רמות פעילות של חלבון דלקתי מקרופאג -2 ו- cyclooxygenase-2, ייצור מינים של חמצן תגובתי וקספאז- 3/9 בדגמי ארנבות [  ]. רזברטרול מעכב את בצקת האוזן של עכברים, WBC ואקסודטים של פלוריסיס, מפחית את ייצור ה- NO ומעלה את הפעילות של SOD בסרום בבדיקת פלוריסיס המושרה על ידי חומצה אצטית, מפחית את תכולת ה- MDA ומעלה את פעילות ה- T-SOD בסרום; RSV יכול לעכב את הביטויים של TP, PGE2, NO ו- MDA בבדיקת סינוביטיס המושרה על ידי קרוגינן התומכת בפעילות משככי כאבים ואנטי דלקתיים שלה [ ]. רזברטרול מעכב את הפעלת מיקרוגלייה המובילה לשחרור גורמים פרו-דלקתיים שונים, ייצור מינים של חמצן תגובתי, והפעלת מסלולי אות המובילים לדלקת עצבית [  ] ברזברטרול במבחנה מווסת את התגובה הדלקתית בריכוזים מתונים עד גבוהים. בתוך תאי המעי על ידי הפעלת NF-κB מווסתת למטה ומניעת תפקוד לקוי של המיטוכונדריה. תוצאה זו אושרה in vivo כאשר רזברטרול מעכב ייצור TNF-α והפעלת NF-κB, מקטין את חדירת הנויטרופילים ברירית המעי, ומדכא את הגידול במעי על ידי ויסות מירנה אנטי-דלקתית [  , ]. חן ואח '. הוכיח כי רזברטרול דיכא באופן משמעותי את מסלול האיתות TLR-4 / MyD88 / NF-κB בנזקים ודלקת המושרה על ידי ליזופוספטידילכולין שעשויים להיות שימושיים לטיפול בטרשת עורקים [  ]. יחדיו, מחקרים אלה מראים כי רזברטרול יכול למנוע דלקת ומתח חמצוני, להפחית את הסיכון לסרטן ופיתח כחומר נוגד דלקת לשיפור איכות חייהם של החולים.

3.6. פעילות אנטי – מיקרוביאלית

רזברטרול, בנוסף לפעילויות הביולוגיות שתוארו לעיל, נחקר על יכולתו לעכב את צמיחתם של כמה מיקרואורגניזמים פתוגניים, כגון חיידקים ופטריות חיוביים Gram ו- Gram [  ]. ואכן, הוכח כי רזברטרול מעכב ביעילות את צמיחת הקנדידה אלביקנס [  ]. נגזרות דימתוקסי רזברטרול הציגו פעילות אנטי-פטרייתית כנגד C. albicans עם ערכי ריכוז מעכבים מינימליים (MIC) של 29-37 מיקרוגרם / מ"ל, כולל כנגד 11 מיני קנדידה אחרים [  ]. עם זאת, הפעילות המשוערת של רסברטרול היא עניין של מחלוקת. למעשה, מחקר מצביע על כך שרזברטרול אינו יעיל כנגד שניהםC. אלביקנים ולא מינים C. אלביקנים [  ]. במחקר אחר, ניתן היה להגיע לפעילות אנטי-פטרייתית רזברטרול כנגד C. albicans ב -400 מיקרוגרם / מ"ל, ובכך למזער את התפקיד האנטי-פטרייתי של רזברטרול כנגד זיהומים של C. albicans [  ].

קמפילובקטר jejuni ו קמפילובקטר coli הם הגורמים העיקריים של גסטרואנטריטיס חיידקים, בעוד Arcobacter מינים ידוע גם להיות פתוגנים בני אדם ובעלי חיים. מתחמי הכללה של רזברטרול-הידרוקסיפרופיל-א-ציקלודקסטרין שיפרו את המסיסות של רזברטרול והראו השפעות אנטי- קמפילובקטר ואנטי ארקובקטר . יתר על כן, הוא עיכב את היווצרות הביו-פילם וקידם את פיזור הביו-פילם גם בריכוזי תת-MIC ולכן ניתן היה לפתח אותו כגורם אנטי-ביופילם חדש לשיפור חיי המדף והבטיחות של המזונות [  ].

רזברטרול הראה פעילות אנטי בקטריאלית כנגד חיידקים חיוביים גרם ומבחני הריגת זמן הראו כי השפעותיה נבעו מפעולתו החיידקית [  ]. עם זאת, המנגנון העומד בבסיס פעילותו האנטיבקטריאלית אינו מובן בבירור [  ]. רזברטרול הצליח להשפיע גם על תאים עם שינויים במורפולוגיית התאים ובתוכן ה- DNA [  ]. Hwang and Lim [  ] הוכיחו כי רזברטרול הוביל לפיצול DNA ב- Escherichia coli , מה שגרם לתגובת SOS; עם זאת, רזברטרול גם גרם להתארכות תאים ללא תגובת SOS ובכך מעכב את צמיחת תאי החיידקים על ידי דיכוי ביטוי FtsZ (קריטי להיווצרות טבעת Z) והיווצרות טבעת Z ב- E. coli..

מנקודת מבט אחרת, מינים של חמצן תגובתי (ROS), סופר-חמצני, מי חמצן והידרוקסיל נחשבים לתורמים לפעילות חיידקית מהירה של חומרים אנטי-מיקרוביאליים מגוונים. תרבית E. coli ו- Staphylococcus aureus בתוספת רזברטרול וטופלו במיקרוביאלים הפחיתו את ריכוזי ה- ROS לרמות תת-קטלניות שהם מוטגניים, ואילו היעדר רזברטרול מאפשר ל- ROS לגובה מספיק בכדי להרוג תאים מוטגניים. דיכוי קטלני אנטי-מיקרוביאלי ויכולות קידום התאוששות מוטציות שמעידים על ידי רזברטרול מרמזים כי נוגד חמצון זה עשוי לתרום להופעתם של כמה מינים עמידים למיקרוביאלים, במיוחד אם נגזרות חדשות ו / או פורמולציות רזברטרול מגדילות באופן ניכר את זמינותו הביולוגית [ ].

נגיף Pseudorabies הוא אחד מהפתוגנים ההרסניים של החזירים אשר אין טיפול עבורם ולעיתים קרובות גורמים להפסדים כלכליים. Resveratrol הראה פעילות אנטי-ויראלית על ידי עיכוב שכפול נגיף ה- Pseudorabies והגדיל ביעילות את ביצועי הצמיחה והפחית את התמותה של חזירונים הנגועים בנגיף Pseudorabies [  ].

Pterostilbene הוא נגזרת מטרוקסילית של רזברטרול שהראתה פעילות אנטיבקטריאלית כנגד סטפילוקוקוס אוראוס (MRSA) בעל עמידות לתרופות עם ריכוז מעכב מינימלי (MIC) עדיף על פטרוסטילבן בהשוואה לרסברטרול (פי 8 ~ 16). עוצמת Pterostilbene נגד MRSA הייתה קשורה לדליפת קרום חיידקי, לוויסות הורדת חלבון מלווה ולרגולציה של חלבון ריבוזומלי וניתן ליישם אותה באופן מקומי לטיפול בזיהום MRSA בעור הנושא אותה פחות רעילות לתאי יונקים [  ]. רזברטרול הוא גורם פוטנציאלי שימושי לטיפול בדלקת ריאות ב- Staphylococcus aureus ובטיפול במחלות זיהומיות המושרות על ידי S. aureus [ ]. כמו כן, רזברטרול יכול להקל על שלשול הנגרם מזיהום ברוטו [  ].

3.7. פעילויות ביולוגיות אחרות

מלבד ההשפעות האנטי-חמצוניות, נוגדות החמצון, נוגדות הסרטן, הנוירו-מגן, האנטי-דלקתיות, האנטי-דיסליפידמיות, והתרופות נגד סוכרת של רזברטרול, הוא מציג גם השפעות אנטי-פרוליפרטיביות ומורידות אנדרוגן על תאי השחלה. יתר על כן, הוא מפעיל השפעה ציטוסטטית אך לא ציטוטוקסית בתאי גרנולוזה, תוך עיכוב של ארומטיזציה וביטוי גורם צמיחה אנדותל (VEGF). פעולות אלו עשויות להיות רלוונטיות קלינית במצבים הקשורים להיפרפלזיה של תאי אינטרסטריסטי, עודף אנדרוגן ואנגיוגנזה חריגה, כגון תסמונת השחלות הפוליציסטיות. בנוסף, רזברטרול עשוי להגדיל את מאגר זקיקי השחלות ולהאריך את אורך חיי השחלות, ומשמש כחומר אנטי אייג'ינג פוטנציאלי [  ].

רזברטרול מסוגל גם להפחית את הנזקים ההיסטופתולוגיים והביוכימיים ולהפעיל השפעות מגן על פגיעות בשחלות באיסכמיה. רזברטרול הפכה להמשיך לנקודה חמה בתחומים רבים, כולל מחלות במערכת הנשימה. ואכן, מחקרים הראו כי רזברטרול מועיל להקלה על תפקוד ריאתי באוכלוסייה הכללית וממלא תפקיד מגן במחלות במערכת הנשימה. נבדקו גם השפעות המגן העיקריות של רזברטרול במחלות במערכת הנשימה, כולל פעילות אנטי-דלקתית, אנטי-אפופטוטית, נוגדת חמצון, אנטי-פיברוטית, נוגדת יתר לחץ דם ונוגדי סרטן. בחולים שטופלו ברזברטרול, רמות בסרום של סמנים ביוכימיים מסוימים (כלומר, חלבון תגובתי C, שיעור שקיעת אריתרוציטים, אוסטאוקלצין תת-קרבוקסילי, מטריצה ​​מטאלופרוטאינאז -3,גם אלפא ואינטרלוקין -6) ירדו משמעותית [ ]. כתוצאה מכך, לא קל לקבוע את טווח הבטיחות המדויק ואת היעילות הטיפולית של מינון רזברטרול ספציפי על אוכלוסיות ספציפיות. במובן זה, לפני שקובעים מרשם לרזברטרול, יש לייעץ כראוי לחולים לטיפול יעיל עם מינימום תופעות לוואי. יש צורך בהערכות נוספות לפני שמכריזים על רזברטרול כתרופה מועילה לבריאות האדם. ]. לכן נראה כי השימוש ברזברטרול כמסייע לתכשירים אנטי-ראומטיים קונבנציונליים הוא גישה אופטימלית. Resveratrol יכול לשמש גם כחומר מגן ו / או טיפולי, במיוחד במקרים של פוריות גברים הנגרמים על ידי רעילות באשכים. מצד שני, רזברטרול יכול להיות שימושי להגנה על הבריאות מפני מספר פתולוגיות ובעיות הזדקנות [ ]. עם זאת, ההערכה ההשוואתית של מחקרים בבעלי חיים ובבני אדם מראה כי רזברטרול אינו יכול להגן מפני מחלות מטבוליות וסיבוכיהם הרלוונטיים. עם זאת, חשוב לציין כי הממצאים הקליניים מושפעים מגורמים רבים, כגון גודל המדגם ויעדי המחקר. עד כה, גודל מדגם קטן ורמות מינון גבוהות שימשו לביצוע מרבית הניסויים הקליניים להערכת משמעות הרזברטרול במחלות כרוניות [ 

4. השפעות שליליות של רזברטרול

רזברטרול ידוע רבות בזכות השפעותיו הביולוגיות המועילות, כלומר מעורב בתכונותיו הכימותרפיות ונוגדי חמצון. עם זאת, מחקרים מסוימים תיעדו כי הוא עשוי להתנהג כסוכן פרו-חמצוני [  ]; לפיכך, באופן פרדוקסלי, עשויה להיות לה השלכה גם בפתולוגיה של מספר מחלות.

פוטנציאל נוגד חמצון של רסברטרול יוחס ליכולתו של ניקוי ROS [  ,  ]  ויסות מעלה של הגנת נוגדי חמצון לתאים [  ]. מחקרים דיווחו כי רזברטרול יכול לשמש כמולקולת איתות בתוך רקמות ותאים במווסת ביטוי של גנים וחלבונים באמצעות הפעלת מסלולים תאיים רגישים לחידוש. לפיכך, ניתן לייחס סובלנות לתאים כנגד סביבה חמצונית לשינויים בביטוי גנים ולעלייה בפעולה ובסינתזה של מערכות הגנה נגד נוגדי חמצון, מה שבסופו של דבר גורם להישרדות התא ולהסתגלותם [  ,  , ]. יתר על כן, בהתאם לתנאי התגובות האנזימטיות, ניתן לחמצן (אוטומטי) לרזברטרול כדי ליצור סמיקווינון ורדיקל 4'-פנוקסיל יציב יחסית, מה שמוביל לבסוף לייצור ROS [  ,  ]. התגובות החמצוניות של פוליפנולים כאלה מושפעות מ- pH ונוכחות של הידרוקסיל אניונים או בסיסים אורגניים [  ,  ].

מחקר שנערך על ידי מרטינס ואח '. גילה כי רזברטרול יכול לווסת מסלולים שונים בכל פעם, מה שעלול לגרום להשפעות ביולוגיות מובחנות ואף הפוכות, בהתאם לריכוז או זמן הטיפול שהוגדר. החוקרים תיעדו שלמרות שאפקט תלוי-מינון של רזברטרול פרו-חמצוני מוביל למתח חמצוני של התאים לאורך חשיפה קצרה יותר, באותו מינון אך עם עלייה בזמן החשיפה, נמצאה פחות ציטוטוקסיות אקספרסיבית. זה מצביע על כך שתאים ששרדו נראו עמידים יותר בפני נזקים הנגרמים על ידי רזברטרול, היות שהשפעותיה הוחלשו לאורך זמן הטיפול [  ]. בנוסף, תועדו מינונים נמוכים של רזברטרול (0.1-1.0 מיקרוגרם למ"ל) כדי לשפר את התפשטות התאים, ואילו מינונים גבוהים יותר (10.0-100.0 מיקרוגרם למ"ל) גורמים לאפופטוזיס (איור 2) ומפחיתה את הפעילות המיטוטית בגידולים אנושיים ותאי האנדותל [  ]. לאחרונה נצפו השפעות דפוס כפול של רזברטרול על מוות והתפשטות תאי סרטן המעי הגס ב- HT-29, כאשר בריכוזים נמוכים (1 ו -10 מיקרומול / ליטר), רזברטרול הגדיל את מספר התאים, ובמינונים גבוהים יותר (50 או 100 מיקרומול / ליטר) רזברטרול. מספר תאים מופחת ואחוז תאים אפופטוטיים או נמקיים מוגברים [  ].

חומר שנקרא רזברטרול (resveratrol) ממשפחת הפוליפנולים – נוגד חימצון רב עוצמה.
הוא מתפקד בצמחים כפיטו אלקסין (Phytoalexin), המיוצר ומופרש כחומר הגנה למצבי חירום שונים כגון התקפה בקטריאלית או פטרייתית, התקפה על ידי חרקים, קרינה אולטרה סגולה חזקה ועוד…

להלן חלק מהדברים המיוחסים לרזרבטרול ונבדקו מחקרית. שימו לב שהעיקריים בדיוק עוסקים ברוב הדברים שגורמים למוות בעולם המערבי, וזה כל פעם מפתיע אותי מחדש, המחשבה שדברים ידועים ולא נעשה כלום מהצד הרפואי!!!
מניעה וטיפול בסוכרת סוג 2
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21385509
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27754722
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29914666
יכול למנוע פגיעה בראיה אצל סוכרתיים ורטינופתיה
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20424226
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27311771
כמו גם מניעת ניוון מקולרי של העין
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27659166
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20339855

שמירה על בריאות הלב וכלי הדם גם באנשים שמנים. מונע חמצון כולסטרול, והרס של תאי האנדותל ומאזן רמות טריגליצרידים.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27456934
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22520621
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28447714
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20974729

אנשים עם טרשת עורקים שעברו התקף לב, רזברטרול נמצא כמונע התקפים נוספים בגלל השפעתו על הורמון אדיפונקטין שתפקידו להגביר את רגישות התאים לאינסולין ומניעת חמצון שומן
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23224687
אוטם שריר הלב גורם לאזור בלב להפסיק לעבוד, ומסתבר שיש אפשרות דרך תאי הגזע לעשות "myocardial regeneration" התחדשות או יצירה מחדש. הרזרבטרול יכול לגרום לתאי הגזע הלבביים לעשות את זה.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28138705

עיכוב ובלימת התפשטות סוגי סרטן .באופן כללי מונע היווצרות תאים סרטניים ומעודד יצור אנזימי כבד לפירוק תרופות.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20716633
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28197625
מניעה וטיפול בסרטן המעי הגס.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26085034
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20841478
מניעה וטיפול בסרטן השד
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11606380
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8985016
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15688416
מניעה וטיפול בסרטן כבד.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21466437
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28455791
מעלה מוות של תאי סרטן הריאות.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20048747
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27685918
לימפומה ולוקמיה
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6152792/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27685918
מניעת סרטן גרורתי

מניעת מחלת האלצהיימר.הגנה על המוח – שיפור זרימת דם במוח והשפעה על ביצועים קוגנטיביים.
מונע מוות של תאי עצב ושחזור תאי עצב (regeneration)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20357044
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21122283
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19090994
יכול להועיל בשיקום פגיעות עצביות מוטוריות ולעזור בייצור תאי עצב חדשים.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29875625

מחקרים מעניינים נוספים:

שיפור ביצועי הפעילות הגופנית ברמת התא והשרירים ומניעה של דילול שרירים (sarcopenia) אצל קשישים.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28505227

מונע רעילות של עודף BPA (מפלסטיק)
מחזק את המיקרוביום

מוריד חומר הדברה גליפוסאט בדם ומונע ממנו לפגוע ב-DNA. הגליפוסאט הוא קוטל עשבים, כל העיריות משתמשות בו ברחובות ובפארקים כדי לשמור על נראות העצים והדשא והמדרכות.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29761542

מפחית דלקת של המעי הגס IBD
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20866032

מונע נזקים ל-DNA של כדוריות הדם הלבנות בדם כתוצאה מצריכה מוגברת של אלכוהול. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21281738

נשים בגיל המנופאוזה שעברו אירוע מוחי, חל שיפור קוגניטיבי ובמצבי הרוח. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28054939

 

 

 

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן