טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

B -12 ויטמין 1000 מג' 120 יח'

74.00

תיאור

סקירת מוצר

תיאור

  • ללא גלוטן
  • ללא לקטוז
  • שאינו GMO
  • תזונה נקייה
  • לתמיכה באנרגיה
  • צִמחוֹנִי
  • תוסף ויטמינים

תזונה נקייה

חב' סאנדאון מאמינה בתזונה נקייה ובהיותה שקופה. זו הסיבה שלא תמצאו מרכיבים מהונדסים גנטית, גלוטן, חיטה, חלב, לקטוז או חומרי טעם מלאכותיים באף אחד מהמוצרים שלנו.

ויטמיני B מסייעים בהפיכת מזון לאנרגיה.

שימוש מוצע

למבוגרים, קח טבליה אחת (1) פעם עד פעמיים ביום, רצוי עם הארוחות. כזכור, דון בתוספים ובתרופות שאתה לוקח עם ספקי שירותי הבריאות שלך.

מרכיבים אחרים

דיקלציום פוספט, תאית צמחית, חומצה סטארית צמחית. מכיל <2% מ: סיליקה, stearate מגנזיום צמחי.

ללא GMO, ללא גלוטן, ללא חיטה, ללא חלב, ללא לקטוז, ללא צבע מלאכותי, ללא טעם מלאכותי, ללא חומרים משמרים, ללא סוכר, ללא סויה, ללא עמילן, ללא שמרים, ללא בוטנים, ללא אגוזי עץ, ללא דגים, נתרן חינם.

אזהרות

אם הינך בהריון, סיעודי, נוטל תרופות כלשהן או אם יש לך מצב רפואי כלשהו, ​​התייעץ עם הרופא לפני השימוש. הפסק את השימוש והתייעץ עם הרופא אם מתרחשות תגובות שליליות.

לשמור מחוץ להישג ידם של הילדים. אחסן בטמפרטורת החדר והימנע מחום מוגזם.

ויטמין B12 – מידע

הוא סדרה של תרכובות החיוניות לייצור DNA בתאים. יצירת תאי דם על ידי מח העצם תלויה במיוחד בוויטמין זה. כמו כן, הוא חיוני למערכת העצבים.

סדרת התרכובות הזו, המכונה ויטמין B12, קרויה גם קובלמינים, שם הנגזר מקובלט, יסוד מתכתי שאטום שלו נמצא במרכז המולקולה, ואמין, נגזרת של אמוניה. באופן טבעי נוצר הוויטמין על ידי חיידקים ממגוון מערכות ביולוגיות, הנפוצים בקרקע אך גם במעי הדק של כמה אורגניזמים. באופן טבעי, בעלי חיים צמחוניים מסוימים, החיים בסביבות טבעיות מקבלים B12 מצמחים נמוכים שגדלו בקרקע העשירה באותם החיידקים המייצרים ויטמין זה (הצמחים עצמם אינם מייצרים B12 אלא סופגים אותו מחיידקים המייצרים אותו בקרבת שורשיהם[1][2]) או מקבלים אותו מחיידקי מעי החיים במעי הדק שלהם[2]; בעלי חיים בתעשיות המזון מהחי לעומת זאת, מקבלים בעצמם תיסוף של הוויטמין[2], או קובלט בתערובות המזון[3][4][5], ולעיתים גם זריקות. לא ברור מדוע החיידקים מסנתזים את הוויטמין שאינו נחוץ להם ואינו נחוץ גם לצמחים שהחיידקים נמצאים איתם בסימביוזה – ייתכן שהתהליך מתרחש כדי לעמוד בלחצים שדורשים החיים הסימביוטיים[6].

מקורות לוויטמין בתזונה הנפוצה: מוצרים מן החי כגון בשר (בעיקר בשר בקר) ובמיוחד כבד בשר, דגיםביצים, מוצרי חלברכיכותסרטנאיםצדפות ומספר מיני חרקים[7], ומקורות שלא מן החי כגון טבליות B12דגני בוקר וחטיפים מועשרים, מוצרי סויה מועשרים, שמרים מועשרים, ועוד[8].

הן בבני אדם והן בבעלי חיים אחרים, מחסור בוויטמין B12 נגרם בדרך כלל ממחלות הפוגעות בכושר הספיגה של הוויטמין או מתזונה הלוקה בו (אלא אם נלקח תוסף תזונה). מחסור זה מסוכן, והוא עלול להוביל לאנמיה, לתופעות נוירולוגיות ופסיכיאטריותעיוורון[9] לשכיחות גבוהה של מחלות לב וכלי דם, ולנשים בהריון – שכיחות גבוהה להיווצרות פגמים מולדים אצל הילוד, ובעיקר פגמים בתעלה העצבית ושיעור גבוה של הפלות טבעיות.

תרשים – ספיגה של ויטמין B12 במערכת העיכול והובלתו אל התאים. מקרא:

B12 = ויטמין B12.
R = קושר R קיבתי ‎Gastric R binder‏.
IF = פקטור פנימי.
TCI = טרנסקובלמין 1 – ‎Transcobalamin I‏.
TCII = טרנסקובלמין 2 – ‎Transcobalamin II‏.

 

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן