טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

E ויטמין סופר (400 IU) 100 כמוסות - אריזת חסכון

99.00

תיאור

מינון מומלץ קפסולה אחת ביום בלבד עם האוכל

11 היתרונות המובילים של ויטמין E

תוספת וצריכת מזונות עשירים בוויטמין E נמצאו קשורים לכמה מהיתרונות הבריאותיים הבאים: 

1. מאזן כולסטרול

מחקרים הראו כי איזומרים מסוימים של ויטמין E משמשים כנוגד חמצון מגן הנלחם בחמצון הכולסטרול . הסיבה לכך היא שוויטמין E יכול להגן מפני נזקי רדיקלים חופשיים בגוף, מה שמוביל לחמצון כולסטרול.

לאיזומרים של טוקוטריאנול של ויטמין E יש שלושה קשרים כפולים המשפיעים לטובה על בריאות הלב וכלי הדם בשל יכולתם להפחית פעילות של אנזים השולט בייצור/סינתזה של כולסטרול (הנקרא HMG-CoA reductase).

איזומרים של טוקוטריאנול יכולים גם למנוע הידבקות תאים ולכן להאט את התקדמות טרשת העורקים, או התקשות/עיבוי העורקים.

חשוב לציין שלוויטמין E סינתטי אין את אותם היתרונות של צורות טבעיות. יותר מדי אלפא- טוקופרול יכול למעשה להפריע לפעולת הורדת הכולסטרול של דלתא וגמא-טוקוטריאנולים, שהם שני הטוקוטריאנולים הביו-אקטיביים ביותר והסוגים הקשורים לפעילות מגנה על הלב.

2. נלחם ברדיקלים חופשיים ומונע התפתחות מחלות

רדיקלים חופשיים נלחמים ומפרקים תאים בריאים בגוף שלך, וזה יכול להגביר את הסיכון למחלות לב וכלי דם ולסרטן.

לאיזומרים מסוימים של ויטמין E יש יכולות נוגדות חמצון חזקות שבכוחן להפחית נזקים של רדיקלים חופשיים, להילחם בדלקות ובלחץ חמצוני, ולכן עוזרים  להאט את ההזדקנות באופן טבעי .

מחקרים הראו כי ויטמין E יכול גם לתמוך במערכת החיסון , עשוי למלא תפקיד במניעת סרטן ומגביר את ההגנה מפני זיהומים מסוימים.

מחקרים עדכניים מצביעים על כך שלשיפור החיסון והשפעות נוגדות חמצון, נראה שהאיזומרים אלפא-טוקוטריאנול, גמא-טוקוטריאנול ובמידה פחותה דלתא-טוקוטריאנול הם היעילים ביותר.

3. מתקן עור פגום

ויטמין E מועיל לעור על ידי חיזוק דפנות הנימים ושיפור הלחות והגמישות, פועל כחומר מזין טבעי אנטי אייג'ינג בגוף.

מחקרים הראו כי ויטמין E מפחית דלקת הן בגוף והן בעור, מה שאומר שצריכה נוספת עשויה לתרום לעור בריא וצעיר. תכונות נוגדי החמצון מועילות גם כאשר אתה חשוף לעשן סיגריות או לקרניים אולטרה סגולות מאור השמש, ומגן מפני סרטן העור .

נטילת ויטמין E עם ויטמין C נלחמת בדלקת עור לאחר חשיפה לקרינת UV ויכולה להיות שימושית גם בהפחתת סימני אקנה ואקזמה.

ויטמין E נספג בשכבת האפידרמיס של העור וניתן להשתמש בו לטיפול בכוויות שמש, שהיא אחת הגורמים המובילים לסרטן העור, בין היתר. מכיוון שהוא מזרז את התחדשות התאים, ניתן להשתמש בו לטיפול בצלקות, אקנה וקמטים. זה גורם לעור שלך להיראות בריא וצעיר יותר.

4. מעבה שיער

האם ויטמין E עוצר נשירת שיער? בתור ויטמין נוגד חמצון, הוא עוזר להפחית את הנזק הסביבתי לשיער שלך. זה יכול גם לקדם את זרימת הדם לקרקפת.

שמן ויטמין E יכול לשמור על הלחות הטבעית בעור שלך, מה שעוזר לקרקפת שלך להתייבש ולהתקלף. שמן זה גם גורם לשיער שלך להיראות בריא ורענן יותר.

אתה יכול למרוח כמה טיפות של שמן ויטמין E על השיער שלך , במיוחד אם הוא נראה יבש ומשעמם.

5. מאזן הורמונים

ויטמין E יכול למלא תפקיד מכריע באיזון המערכת האנדוקרינית  ומערכות העצבים, פועל באופן טבעי לאיזון ההורמונים.

תסמינים של חוסר איזון הורמונלי עשויים לכלול PMS, עלייה במשקל, אלרגיות, דלקות בדרכי השתן, שינויים בעור, חרדה ועייפות. על ידי שמירה על איזון ההורמונים, יהיה לך קל יותר לשמור על משקל תקין, לשמור על מחזור חודשי סדיר ולמצוא את עצמך מרגיש יותר אנרגטי.

6. עוזר לתסמיני PMS -מחזור חודשי

נטילת תוסף ויטמין E יומיים-שלושה לפני, ויומיים-שלושה אחרי, וסת עשויה להפחית התכווצויות, חרדה, ותסמיני PMS אחרים.

ויטמין E יכול להפחית את חומרת ומשך הכאב, והוא יכול להפחית את אובדן הדם הווסת.

7. משפר את הראייה

ויטמין E יכול להגן על העיניים מפני נזק ועשוי לסייע בהפחתת הסיכון לניוון מקולרי הקשור לגיל, שהוא גורם שכיח לעיוורון. זכור, על מנת שוויטמין E יהיה יעיל לראייה, יש לצרוך אותו גם עם צריכה נאותה של ויטמין C , בטא-קרוטן ואבץ .

כמו כן, נמצא כי נטילת מינונים גבוהים של ויטמין E וויטמין A מדי יום נראה כמשפרת את הריפוי והראייה אצל אנשים שעוברים ניתוח לייזר בעיניים.

8. עשוי לעזור לאנשים עם ירידה קוגניטיבית/מחלת אלצהיימר

מחקרים מראים כי הפעילות האנטי דלקתית של טוקוטריאנולים עשויה לתרום להגנה שלהם מפני מחלת אלצהיימר וצורות אחרות של ירידה קוגניטיבית.

ויטמין E, הנלקח עם ויטמין C, עשוי גם להפחית את הסיכון לפתח מספר צורות של דמנציה.

כמה מחקרים ( אם כי לא כולם ) מצביעים על כך שוויטמין E עשוי להאט את החמרה של אובדן זיכרון וירידה תפקודית אצל אנשים עם מחלת אלצהיימר חמורה בינונית או הפרעות ניווניות אחרות. זה עשוי גם לעכב את אובדן העצמאות ואת הצורך במטפל או סיוע על ידי תמיכה בתפקוד הקוגניטיבי הכולל.

עם זאת, תוצאות המחקר על תועלת זו היו מעורבות ועדיין לרוב "לא חד משמעיות".

9. עשוי להפחית את הסיכון לסרטן ולשפר את ההשפעות של טיפולים רפואיים

ויטמין E משמש לעתים כדי להפחית את ההשפעות המזיקות של טיפולים רפואיים, כגון קרינה ודיאליזה לטיפול בסרטן. הוא משמש גם להפחתת תופעות לוואי לא רצויות של תרופות שעלולות לגרום לנשירת שיער או נזק לריאות.

איזומרים מסוימים של ויטמין E נקשרו גם להגנה מפני סרטן . מחקרים מסוימים בבעלי חיים מצאו עדויות לדיכוי צמיחת הגידול באמצעות מינונים פומיים של טוקוטריאנולים.

למרות שיש עוד מה ללמוד על איך בדיוק זה עובד, מספר מנגנוני פעולה נחשבים מעורבים – גרימת מוות של תאי סרטן, כיבוי גנים הקשורים לסרטן, עיכוב אנגיוגנזה ועצירת צמיחה לא תקינה של כלי דם בתוך גידול.

במחקרים מסוימים בבעלי חיים, הוכחו יכולות ההגנה של ויטמין E לסרטן במקרים של סרטן השד, סרטן הערמונית, סרטן הכבד וסרטן העור. עם זאת, לא כל הניסויים הקליניים מצאו קשר בין צריכה גבוהה יותר של ויטמין E או תוספת ויטמין E לבין סיכון מופחת לסרטן.

נראה שלוויטמין E יש קשר מעניין במיוחד עם הסיכון לסרטן הערמונית. ניסויים שהתמקדו בקשר בין ויטמין E לסרטן הערמונית הראו תוצאות סותרות.

במחקר אחד, מעשנים וגברים שהפסיקו חוו ירידה משמעותית סטטיסטית (71% פחות) בסיכון לסרטן הערמונית כאשר נטלו עד 400 IU ליום של ויטמין E. בניסוי קליני אחר, מעשנים גברים הנוטלים תוספי ויטמין E מדי יום. מינונים של 111 IU ליום של ויטמין E סינתטי עד שמונה שנים היו בסיכון נמוך ב-32% לפתח סרטן הערמונית בהשוואה לגברים שלא נטלו את התוספים.

מצד שני, ניסוי קליני גדול, אקראי, שנקרא ניסוי SELECT, מצא שתוספת יומית של 400 IU של ויטמין E סינתטי (עם או בלי סלניום) לא הפחיתה את הסיכון לסרטן הערמונית בגברים בריאים בני 50 ומעלה. . למעשה, גברים שנטלו ויטמין E היו בסיכון גבוה ב-17% לסרטן הערמונית בהשוואה לגברים שלוקחים רק פלצבו.

10. משפר את הסיבולת הפיזית ואת חוזק השרירים

ויטמין E יכול לשמש כדי לשפר את הסיבולת הפיזית שלך . זה יכול להגביר את האנרגיה שלך, להפחית את רמת הלחץ החמצוני על השרירים שלך לאחר האימון ולשפר את כוח השרירים שלך.

בנוסף, זה עשוי לסייע בהעלמת עייפות על ידי קידום זרימת הדם וחיזוק דפנות נימי דם.

11. חשוב במהלך ההריון לצמיחה והתפתחות

ויטמין E הוא קריטי במהלך ההריון ולהתפתחות תקינה אצל תינוקות וילדים מכיוון שהוא מגן על חומצות שומן קריטיות מפני פגיעה.

כמה מומחים מאמינים שהצורך הגדול ביותר בויטמין E הוא במהלך חלון 1,000 הימים שמתחיל בהתעברות , מכיוון שהוא משפיע על שלבים מוקדמים של התפתחות נוירולוגית ומוחית שיכולים לקרות רק בתקופה ספציפית זו.

בשל כך, מומלץ לנשים בהריון, אמהות מניקות וילדים עד גיל שנתיים לקחת תוסף טבעי מבוסס מזון כדי לוודא שהם מקבלים מספיק כדי למנוע חריגות.

סיכונים, תופעות לוואי, אינטראקציות

מחסור בוויטמין E:

מחסור בוויטמין E (כלומר, צריכה של כל האיזומרים) נחשבו זה מכבר נדיר, וכאשר הם מתרחשים, מקובל להאמין שזה כמעט אף פעם לא נגרם על ידי תזונה לקויה . עם זאת, כמה מומחים מאמינים שאנשים רבים כיום למעשה אינם מקבלים מספיק ויטמין E מהתזונה שלהם בצורה טבעית, במיוחד מעט מדי טוקוטריאנולים.

כאשר מתרחש מחסור, התסמינים יכולים לכלול אובדן קואורדינציה בשרירים ופגיעה בראייה ובדיבור.

ישנם מצבים ספציפיים שעלולים להוביל למחסור בוויטמין E. בדרך כלל זה נובע מבעיות בספיגה של חומרים מזינים ובעיות מטבוליות אחרות. אוכלוסיות בסיכון כוללות:

  • פגים שנולדו במשקל של פחות מ-3.5 ק"ג. רופא ילדים המתמחה בטיפול ביילודים יעריך בדרך כלל את הצרכים התזונתיים של התינוק כדי לעזור לזהות ולטפל בשלב מוקדם זה.
  • אנשים הסובלים מבעיות ספיגת שומן, שהיא בעיה נפוצה למי שמתמודד עם מחלות מעי דלקתיות, מחלת קרוהן, מחלת כבד או אי ספיקת לבלב.
  • אלו שאובחנו עם סיסטיק פיברוזיס.
  • אנשים שעברו ניתוח מעקף קיבה.

תופעות לוואי אפשריות של נטילת יותר מדי:

מה קורה אם אתה לוקח ויטמין E כל יום? ויטמין E עלול להיות לא בטוח כאשר הוא נלקח בכמויות גבוהות מאוד, במיוחד עבור אנשים הסובלים ממצבים של קרישת דם או מחלות לב או סוכרת. אם אתה סובל מבעיות בריאות אלו, אל תיקח מינונים של 400 IU ליום או יותר.

רוב האנשים אינם חווים תופעות לוואי כלשהן בעת ​​נטילת המינון המומלץ, אך במינונים גבוהים ישנן תגובות שליליות שנרשמו.

כמה תרופות שמאטות את קרישת הדם כוללות ולכן אין ליטול ויטמין E עם נוגדי קרישה 

  • אַספִּירִין
  • קלופידוגרל
  • איבופרופן
  • וורפרין (קומדין). תרופה זו משמשת במיוחד להאטת קרישת דם. נטילת ויטמין E עם וורפרין – לא מומלמת

לקריאה נוספת

https://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_E

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן