טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

HTP-5 - טריפטופן - תומך במצב הרוח ושינה (90 יח')

135.00

תיאור

5 – הידרוקסי – טריפטופן נוסחה חדשנית לספיגה טובה ומהירה 

תוסף זה מופק מזרעי הצמח האפריקאי גריפוניה  Griffonia simplicifolia

הוא בעצם נגזרת של חומצה אמינית טריפטופן – חומר המשמש כחומר מוצא לנוירוטרנסמיטר –  סרטונין.

לסרטונין תפקידים חשובים כגון:

איזון מצב הרוח, בשליטה על אכילה,

קביעת מצבי ערות ושינה, פיקוח על רמת הכאב ולמגוון פעולות חשובות שמתקיימות בגוף .

במקרים רבים של סטרס מתמשך אין שינה טובה כלל.ולכן:

אחד היתרונות העיקריים של  5-HTP הינה תרומתו לאיכות השינה.

ה  5-HTP יכול לשבור את מעגל בעיות שינה.

בעיות השינה מגבירות כאב שמגביר בעיות שינה, וחוזר חלילה..

בארה"ב כיום זהו תוסף די פופולארי על-פני ה- L-טריפטופאן

אשר גורם לעיתים לתופעות לוואי.

שימוש:

דיכאון / דיכאון חורף (הפרעה אפקטיבית עונתית)

תוסף זה נמצא יעיל בהפחתת סימפטומים של חרדה

כאבי ראש מסוג מיגרנה

נדודי שינה

תשוקה עזה למזונות שונים(פחמימות)

הורדה במשקל הגוף

כתוסף, עשוי לעזור לחולי ADD/

(וזאת מכיוון שהוא מתפקד כשלב מקדים לייצור סרוטונין,

שהוא נוירוטרנסמיטר ברמה מופחתת בחולי   –

הפרעות קשב וריכוז עם היפר אקטיביות -ADD ).

אזהרות

אסור לקחת תוסף זה יחד עם תרופות נוגדות דיכאון מסוג SSRI

שכן הוא יכול לדכא את האפקט שלהם.

מינון גבוה עלול לגרום להפרעות בדרכי העיכול או לכאבי ראש.

יש לקחת בערב.

מינון: 50-100 מ"ג על בטן ריקה.

(אזהרה: אל תנסו להחליף את התרופה באחד התוספים הנ"ל או להפסיק לקחת את התרופה ללא  הדרכה  מקצועית ופיקוח של רופא.)

תוסף HTP-5 להרזיה

תוסף HTP-5 להרזיהתוסף HTP-5 הוא תוסף חדש לירידה במשקל שצובר עניין עצום. התוסף נקרא Hydroxytryptophan 5 (HTP) ומספק את התשובה שחיכיתם לה כדי לרדת סוף סוף במשקל. הוא נחשב לאחד ממדכאי התיאבון הטבעיים הטובים ביותר.

איך תוסף HTP-5 מסייע לירידה במשקל?

הגוף מייצר את הכימיקל הזה והופך אותו לסרוטונין, שמשתמש בו כדי לרסן את התיאבון ולשפר את מצב הרוח, כך שניתן להמשיך בקלות את הירידה במשקל. על מנת להפיק את מרב התועלת, רופאים ממליצים על נטילת התוסף באופן קבוע. למה? כי סרוטונין אינו מסוגל לחצות את מחסום הדם במוח אך HTP-5 יכול לגרום להגברת הסרוטונין במוח.

כשמתרחשות רמות גבוהות יותר של סרוטונין במוח, הרעב מתפוגג ואדם מרגיש מלא יותר. מחקר הראה שנשים הפחיתו את כמות צריכת הפחמימות שאכל ובאופן טבעי, גם כשלא התכוונו לכך.

יתרונות תוסף HTP-5

מלבד ירידה במשקל, התוסף נמצא בשימוש כבר זמן רב ונחקר ביעילותו למגוון נרחב של מצבים רפואיים. הוא הוכח כשימושי בהקלת מצבים הכוללים:

 • דיכאון
 • הפרעות חרדה והתקפות פאניקה
 • אלכוהוליזם
 • הסדרת העדפה בריאה של מזונות
 • תסמונת קדם וסתית
 • השמנת יתר
 • הפרעות אכילה כגון בולימיה
 • הפרעות אובססיביות כפייתיות
 • נדודי שינה
 • דחפים אלימים בלתי נשלטים.

כל המצבים האלו טופלו בהצלחה עם תוסף HTP-5, ומדענים משערים שמצבים אלו עשויים, במקרים מסוימים, להיגרם כתוצאה מתפקוד לקוי של המוח, אשר עשוי להשתפר באמצעות נטילת התוסף. ראיות מדעיות משמעותיות התומכות בהשערות אלו הושגו במשך 35 השנים האחרונות בניסויים קליניים באנשים ובניסויים בבעלי חיים. התוסף ידוע כחומר גלם בו משתמשים מספר תאים על מנת ליצור את הנוירוטרנסמיטר סרוטונין.

בטיחות תוסף HTP-5

רופאים מסכימים שהתוסף בטוח לחלוטין לשימוש בקרב רוב האנשים לתקופות זמן מוגבלות, לא יותר משלושה חודשים בכל פעם. התוסף מתרחש באופן טבעי בגוף, כך שחומרים זרים עלולים לגרום לחריגה מהתפקוד הטבעי של הגוף. אם קיימות בעיות במערכת העיכול, יש להתייעץ תחילה עם הרופא. הסיבה לכך היא שחלק מהאנשים דיווחו על תופעות לוואי במערכת העיכול כגון כאבי בטן, בחילות, הקאות או שלשולים.

מומלץ אף להימנע מנטילת התוסף במקביל לנטילת תרופות נוגדות דיכאון, או אם אדם סובל מהפרעה דו קוטבית או דיכאון חמור. תוסף HTP-5 עלול, במקרים מסוימים, להגביר מחשבות אובדניות ונטייה לדיכאון. אין להשתמש בתוסף גם במהלך הריון או הנקה.

טרם רכישת התוסף, יש לוודא שלא לוקחים תרופות שעלולות ליצור אינטראקציה שלישית בהגדלת רמות הסרוטונין, ואם אדם לוקח תרופות למצבים רפואיים שונים, עליו להתייעץ תחילה עם הרופא.

מחקרים על תוסף HTP-5

תוסף זה לא התגלה לאחרונה, אלא זכה לתשומת לב ציבורית נרחבת בתקופה האחרונה. הוא נחקר כבר למעלה משלושים שנה, וניסויים קליניים בוצעו להוכחת רמת יעילותו בהפחתת כמות הקלוריות שאתם אוכלים. ניתן להפחית למעלה מעשרה קילוגרמים בשלושה חודשים. מחקר אחד עקב אחר נשים שסבלו מעודף משקל ונתן לחלקן מאתיים מיליגרם תוסף HTP-5 לנטילה לפני האכילה.

הנשים האחרות קיבלו פלצבו במקום התוסף. המשתתפות שלקחו את התוסף האמיתי, הצליחו להוריד ממשקלן עשרה קילוגרמים בשלושה שבועות. הנשים שלקחו את הפלצבו, הפחיתו בתקופה זו רק מעט יותר משני קילוגרמים.

למי הכי מתאים התוסף? לאחר מחקר נוסף, מומחים לירידה במשקל מדווחים שתוסף זה עובד באופן הטוב ביותר עבור אנשים שמשתוקקים כל הזמן למזונות, ובמיוחד לפחמימות.

לא ידועים סיכונים בריאותיים מנטילת תוסף HTP-5

לא קיימת כל הוכחה לכך שתוסף זה מייצר השפעות בריאותיות מסוכנות. הוא אינו מגביר את רמות הסרוטונין בדם במידה משמעותית, ואף אינו חוסם ספיגה חוזרת של סרוטונין.

הנקודה היא שתוסף HTP-5 אינו משבש את התהליך הרגיל של שחרור סרוטונין. זוהי אינה תרופה סינתטית, אלא חומצת אמינו המיוצרת באופן טבעי באמצעות חילוף החומרים של הגוף.

 • לא GMO
 • מקורם באופן טבעי
 • ללא סויה
 • תומך במצב רוח חיובי
 • פורמולה צמחונית
 • תוסף תזונה

מקורות בריאים 5-HTP (5-Hydroxytryptophan) הוא חומר טבעי המופק מזרעים של צמח גריפוניה Simplicifolia. 5-HTP הוא מבשר לסרוטונין שהוא נוירוטרנסמיטר חיוני בגוף. סרוטונין הוא אחד הנוירוטרנסמיטורים העיקריים התומכים במצב רוח בריא, תיאבון ושינה.

 

 שימוש מוצע

קח אחת (1) קפסולה veggie פעם אחת  רצוי על בטן ריקה, או לפי הוראות רופא.

  רכיבים נוספים

קמח אורז, קפסולת ירקות (HPMC, מים).

אינו מכיל סוכר, שמרים, חיטה, גלוטן, סויה, שעורה, דגים, רכיכות, בוטנים, ביצים או חלב. אין ממתיקים מלאכותיים, טעמים, צבעים או חומרים משמרים.

  אזהרות

זהירות: אין להשתמש אם אתה בהריון, סיעוד, או יש מצב רפואי. אם אתם נוטלים תרופות אנטי-דכאוניות של SSRI, MAOI או תרופות הרגעה, יש להתייעץ עם רופא לפני השימוש. עלול לגרום לנמנום.

  סקירת מוצר

  תיאור

 • 5-הידרוקסיטריפטופן
 • ללא חומרי מילוי
 • אין חומרי עזר
 • תומך במצב רוח חיובי
 • תומך בשינה רגועה
 • תוסף תזונה
 • שקיפות תווית מלאה
 • מינון טיפולי מלא
 • מובטחת טוהר ועוצמה
 • צד שלישי נבדק
 • מתקן cGMP – ייצור מיוחד
 • מתקן שנבדק על ידי ה- FDA
 • כמוסה אחת – 1-2x מדי יום
 • צמחוני | שאינו GMO | ללא גלוטן
 • מאז 1996

  שימוש מוצע

כתוסף תזונה, קח כמוסה אחת 1-2 פעמים ביום או לפי הוראות הרופא / מטפל שלך.

 מרכיבים אחרים

  כמוסת  מירקות לצמחונים טבעונים ושומרי כשרות

  מיוצרת במתקן GMP ו- FDA שנבדק.

סרוטונין הסברים מדעיים לעומק

סרוטונין (Serotonin)
Serotonin.svg
מבנה מולקולת סרוטונין
Serotonin-skeletal.png
שם סיסטמטי5-Hydroxy-tryptamine or
3-(2-aminoethyl)-1H-indol-5-ol
שמות נוספיםנוסחה ליניארית:

NCCC1=CNC2=C1C=C(O)C=C2

כתיב כימיC₁₀H₁₂N₂O עריכת הנתון בוויקינתונים
מסה מולרית176.22 גרם/מול
מספר CAS50-67-9
חומציות10.4
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

סרוטונין (Serotonin או 5-HT) הוא מוליך עצבי (נוירוטרנסמיטר) מקבוצת המונואמיניים, שאליה משתייכים גם דופמין ונוראפינפרין. כל תאי העצב שמייצרים סרטונין נמצאים בגזע המוח, המעורב בעוררות ותהליכים אוטומטיים רבים[1].

ביוכימיה

שמו הכימי של סרוטונין הוא 5-הידרוקסיטריפטאמין (Hydroxytryptamine). סרוטונין מופק מחומצת האמינו הארומטית טריפטופן. שני אנזימים מובילים לייצורו, בתחילה האנזים טריפטופן הידרוקסילאז ואחריו אנזים המכונה AAAD (ראשי תיבות של Aromatic amino acid decarboxylase, "דקרבוקסילאז של חומצות אמינו ארומטיות"; דקרבוקסילאז הוא אנזים הנוטל קבוצת קרבוקסיל מתרכובת כלשהי).

טריפטופן מצליח לעבור את מחסום הדם-מוח באמצעות נשא ביולוגי ייחודי. הימצאות אינסולין בדם תורמת לקליטת הסרוטונין, שכן האינסולין גורם לספיגה מוגברת של חומצות ארומטיות בגוף ולפיכך מקטין את התחרות על ההסתייעות ב"נשא" זה, ושיעור הסרוטונין במוח גדל.

ביוסינתזה של סרוטונין. באיור ניתן לראות את תהליך הסינתזה של סרוטונין מחומצת האמינו טריפטופן בעזרת שני האנזימים

סרוטונין משתנה על ידי פעילות של האנזים מונואמין אוקסידאז והופך לחומצה 5-הידרוקסיאינדולאצטית (Hydroxyindoleacetic acid). מרבית הסרוטונין משתחרר למרווחים שבין תאי העצב במוח – הסינפסות – ומסולק על ידי תאי העצב במנגנון של ספיגה חוזרת.

השפעה פסיכולוגית ופיזיולוגית

הסרוטונין מעורב בתהליכי ויסות ושליטה של עיבוד מידע מלמעלה-למטה, המאפשרים מתן עדיפות למידע רלוונטי על פני מידע לא רלוונטי[2].

לסרוטונין יש גם תפקיד ראשי בתחושות וברגשות הקשורים ל"מצב רוח", כגון התרוממות רוח, דיכאוןתוקפנות, התנהגות אימפולסיבית וכדומה. לסרוטונין יש תפקיד גם בוויסות טמפרטורת הגוף. סמי הזיות כמו LSD ואקסטזי, כמו גם תרופות נוגדות דיכאון, בנוסף לאלכוהול, פועלים על הקולטנים לסרוטונין. סרוטונין, יחד עם דופאמין ונוראדרנלין, משפיע ככל הנראה על תחושת התיאבון, שיכוך כאבים, הנאה מינית והנאה בכלל. שני המוליכים מביאים למניעת כאבי ראשמיגרנהחרדות והפרעות אכילה.

כמו מוליכים עצביים אחרים, בעיקר נוראדרנלין, גם הסרוטונין חשוב במניעת מצבי דיכאון; משום כך פוגעות תרופות פסיכיאטריות חדשות בתהליך הספיגה החוזרת שלו.

רוב האזורים הסרוטוניניים הם מחוץ למערכת העצבים המרכזית, אך בגרעין "רפה" (Raphe) שבמוח יש מרכז סרוטוניני חשוב, הקשור גם לשינה ולשובע. מזונות המכילים אנזימים, חומצות אמינו ורכיבים אחרים שמסייעים לגוף לייצר סרוטונין הם מרכיב חשוב בדיאטות.

הסרוטונין מצוי גם בדפנות המעיים, במערכת העצבים ההיקפית, במערכת העצבים המרכזית (CNS) ובדם. בעת דימום הוא גורם לנימי דם להתכווץ, מה שמאפשר יחד עם טסיות דם וגורמי קרישה נוספים את עצירת הדימום. בה בעת משדר הסרוטונין לגוף דרך מערכת העצבים תחושת כאב. בין היתר עשוי הסרוטונין אשר מופרש ממערכת העצבים המרכזית לגרום להרפיית השרירים שהתכווצו בהשראת אצטילכולין. כמו כן משמש הסרוטונין כחומר מקדים בייצור ההורמון מלטונין בבלוטת האצטרובל.

 

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן