טבעלי – חנות טבע מקצועית באינטרנט

OZEMPIC אוזמפיק סמגלוטייד בטבליות 3 מג׳- חדש

290.00

 

 

מוצר זה ישלח באופן בטוח חוקי וזול על בסיס יבוא אישי ישירות מבית המרקחת בחו"ל ישירות

כל קופסא מכילה 10 טבליות למשך 10 ימים.


תיאור

המכירה הופסקה אין משלוחים לישראל  !!!

השמנה וסכרת ממשיכות להיות אחד האיומים הגדולים לבריאותם של מיליונים ברחבי העולם, עם שכיחות הולכת ועולה במבוגרים ובילדים. כיום ישנה הסכמה מוחלטת בקרב מדענים ורופאים העוסקים בהשמנה כי מדובר במחלה גופנית לכל דבר, וארגון הבריאות העולמי אף הגדיר אותה כמגיפה.

Rybelsus: לשלוט בסוכרת ולרדת במשקל מבלי להשתמש במחט

אדם עולה על סולם המשקל

בספטמבר 2019, מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר את טבליות הפה של נובו נורדיסק, Rybelsus (semaglutide). Rybelsus, יחד עם תזונה ופעילות גופנית יכולים לעזור לשפר את השליטה ברמת הסוכר בדם בחולים מבוגרים עם סוכרת מסוג 2.

על פי המידע של ה-FDA, Rybelsus הוא טיפול חלבון קולטן קולטן גלוקגון (GLP-1) הראשון המאושר לשימוש בארצות הברית, שאין צורך בהזרקה.
תרופות GLP-1 הן טיפולים שאינם אינסולין עבור אנשים עם סוכרת סוג 2.

ל-Rybelsus יש אותו מרכיב פעיל, semaglutide, כמו Ozempic של נובו.

בדצמבר 2017, ה-FDA אישר זריקת Ozempic 0.5 מ"ג או 1 מ"ג, אגוניסט לקולטן GLP-1 פעם שבועי המצוין כתוספת לתזונה ופעילות גופנית כדי לשפר את השליטה הגליקמית במבוגרים עם סוכרת מסוג 2.

כיצד פועלים אגוניסטים של GLP-1

GLP-1 הוא הורמון שמשתחרר כשאנחנו אוכלים. תפקידו לעורר הפרשת אינסולין ולעכב את הגלוקגון, ההורמון שמודיע לכבד לייצר גלוקוז. אגוניסטים של GLP-1 מסוגלים להעתיק את פעולת ההורמון ולהוריד את רמת הסוכר בדם.

בנוסף, אגוניסטים של GLP-1 מאטים את קצב תנועת המזון דרך מערכת העיכול, מה שמוביל לתחושת מלאות. כל הפעולות הללו מתרחשות כאשר גלוקוז קיים, ולכן הסיכון להיפוגליקמיה נמוך עם כל אגוניסטים GLP-1.

בקרת סוכר בדם וירידה במשקל

כתוצאה מהפעולות לעיל, אנשים רבים מורידים את ה-HbA1C שלהם, סמן לשליטה ברמת הסוכר בדם, ב-1-1.5% עם תרופות אלו. חלקם ראו הפחתה גדולה עוד יותר.

בשל פעולת האוכל שלא עוזב את הקיבה כל כך מהר, התיאבון מדוכא גורם לאנשים לאכול פחות באופן כללי. מטופלים במחקרים חוו ירידה במשקל שנעה בין 4-10 פאונד לאורך השנה.

ניתן לראות כמויות משמעותיות יותר של ירידה במשקל, אך היא משתנה בהתאם לרמת השינויים בתזונה ובפעילות הגופנית המיושמת גם כן.

יתרונות להגנת הלב

ב-16 בינואר 2020, הודיעה נובו נורדיסק כי ה-FDA אישר התוויה חדשה להזרקת Ozempic® (semaglutide) 0.5 מ"ג או 1 מ"ג כדי להפחית את הסיכון לאירועים קרדיווסקולריים חמורים (MACE) כגון התקף לב, שבץ או מוות במבוגרים עם סוכרת מסוג 2 ומחלת לב ידועה.

ה-FDA גם הוסיף נתונים לתווית של Rybelsus, המאשרים שהוא בטוח ללב.

Rybelsus Vs. אוזמפיק

אתה עשוי לתהות כיצד Rybelsus משתווה עם תרופות אחרות שנקבעו לשימושים דומים. הנה נתונים מ- MedicalNewsToday  המשווים את האופן שבו Rybelsus ואוזמפיק דומים וכיצד הם שונים.

רכיבים

גם Rybelsus וגם Ozempic מכילים את החומר הפעיל semaglutide.

שימושים

Rybelsus ו-Ozempic אינם מאושרים לטיפול בסוכרת מסוג 1 או בסיבוך של סוכרת הנקרא קטואצידוזיס סוכרתי.

כמו כן, התרופות לא נחקרו אצל אנשים שסבלו מבעיית לבלב המכונה דלקת לבלב.

אם דיאטה ופעילות גופנית לא עוזרים לסוכרת מסוג 2 שלך, Rybelsus לא אמורה להיות התרופה הראשונה שאתה מנסה.

טפסי תרופות ומינהל

 • Rybelsus מגיע כטבליות שאתה לבליעה
 • Ozempic מגיע כעט לשימוש חד פעמי שבו אתה משתמש כדי להזריק לעצמך ממש מתחת לעור שלך (תת עורי). תקבל את הזריקות בבטן, בירך או בזרוע העליונה.

הבדלי מינון בין ריבלסוס לאוזמפיק

 • בדרך כלל אתה לוקח 3 מ"ג של Rybelsus פעם ביום במשך 30 הימים הראשונים. לאחר מכן, הרופא שלך יגדיל את המינון שלך ל-7 מ"ג, פעם ביום. זה בדרך כלל המינון הדרוש לשיפור ניהול הסוכר בדם.
 • לאחר נטילת 7 מ"ג של Rybelsus במשך 30 יום, הרופא שלך יחליט אם עליו להעלות את המינון. אם תוכל להפיק תועלת מניהול טוב יותר של סוכר בדם, הרופא שלך עשוי להגדיל את המינון שלך ל-14 מ"ג פעם ביום.
 • בדרך כלל תתחיל עם זריקה של 0.25 מ"ג של Ozempic פעם בשבוע. לאחר 4 שבועות, הרופא שלך עשוי להעלות את המינון לזריקה של 0.5 מ"ג פעם בשבוע. אם תוכל להפיק תועלת מניהול טוב יותר של סוכר בדם, הרופא שלך עשוי להגדיל את המינון לזריקה של 1 מ"ג פעם בשבוע

אוזמפיק – למי היא מתאימה?

ההתוויה הראשונית של אוזמפיק הייתה טיפול בחולי סוכרת סוג 2. במחקרים קליניים שנערכו בארה"ב התגלה כי כאשר החומר הפעיל בתרופה, הנקרא סמגלוטייד Semaglutide)) ניתן במינון גבוה של 2.4 מ"ג הוא גורם לירידה מהירה ויעילה במשקל. בעקבות זאת, ביוני 2021 סמגלוטייד אושרה על ידי מנהל המזון והתרופות בארה"ב, ה-FDA, למטרת טיפול בהשמנת יתר כרונית.

חברת נובו נורדיסק (Novo Nordisk) הדנית, משווקת את התרופה המכילה סמגלוטייד, תחת השם המסחרי וגוביWegovy) ), במינון של 2.4 מ"ג. וגובי מיועדת לבני 18 ומעלה הסובלים מהשמנת יתר חמורה (בעלי ערך BMI של 30 ומעלה ) או למטופלים הנמצאים במצב של עודף משקל (בעלי ערך BMI של 27 ומעלה), בליווי גורם סיכון אחד לפחות כמו סוכרת, כולסטרול גבוה או יתר לחץ דם.

 

התרופה, סמגלוטייד (הנמכרת בארץ בינתיים כ"אוזמפיק" במינון נמוך יותר), החלה כאמור כטיפול לחולי סוכרת, אלא שעם תחילת הטיפול הבחינו בחברת התרופות כי אלה שקיבלו אותה החלו לרדת במשקלם. בדיקות נוספות העלו כי התרופה פועלת לא רק על הלבלב והכבד ומביאה לירידת רמות הסוכר, אלא גם על הקיבה: היא מאטה את התרוקנותה, ומשפיעה גם על מרכז השובע במוח, ובכך תורמת לירידה מהירה מאוד במשקל.

כיצד עלי ליטול semaglutide?

  לוקחים פעם ביום בבוקר, 30 דקות לפני אכילה, שתייה או נטילת תרופות אחרות. אתה יכול לאכול, לשתות או ליטול תרופות דרך הפה 30 דקות לאחר נטילת התרופה

מהי סוכרת סוג 2 (Type 2 Diabetes) וכיצד ניתן לטפל בה?

יותר מ-90% מחולי הסוכרת סובלים מסוכרת סוג 2. מחלה כרונית זו מתרחשת כשהלבלב לא מייצר מספיק אינסולין או שפעילותו אינה תקינה וכתוצאה מכך רמות הגלוקוז בדם עולות ופוגעות בתפקוד התקין של הגוף. עודף הסוכר בדם נקרא היפרגליקמיה.

סוכרת שאינה מאוזנת יכולה לגרום לסיבוכים שונים כמו יתר לחץ דם, מחלות לב וכלי דם ועוד, לכן חשוב לפנות לטיפול בהקדם. טיפול בסוכרת מבוסס על שימוש בתרופות המותאמות למצב המטופל וגילו, בשילוב עם תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה.

תרופות המשמשות בטיפול בסוכרת סוג 2 כוללות תרופות כולל תרופות הניתנות דרך הפה כמו מטמורפין, תכשירי אינסולין ותרופות הניתנות באמצעות הזרקה כמו אוזמפיק המסייעת לגוף לייצר אינסולין, מאטה את קצב העיכול והתרוקנות הקיבה ופועלת להפחתת התיאבון.

מהי השמנת יתר (Obesity) וכיצד ניתן לטפל בה?

השמנת יתר נגרמת כתוצאה מתזונה לקויה, העדר פעילות גופנית, גורמים תורשתיים ועוד. השמנת יתר נוצרת מעודף קלוריות המצבר בגוף בצורת שומן. מי שהמדד מסת הגוף שלו, ה-BMI גדול מ-30 סובל מהשמנת יתר ונמצא בסיכון מוגבר למחלות ובעיות בריאותיות כמו: יתר לחץ דם, מחלות לב וכלי דם, סוכרת סוג 2, שבץ מוחי, סרטן מסוגים שונים, דיכאון, הפרעות שינה, בעיות פוריות ועוד.

אנשים הנמצאים במצב של משקל יתר והשמנה, נמצאים בסיכון לפתח סוכרת סוג 2. הטיפול בהשמנת יתר כולל שינוי בהרגלי התזונה ויצירת מאזן קלוריות שלילי של 500 עד 1000 קלוריות ביום, לירידה מבוקרת ומדורגת במשקל. הטיפול עשוי לכלול גם מתן תרופות מרשם כמו קנסיקל ובמקרים בהם השמנת היתר מלווה במחלות נוספות או שהמטופל סובל מהשמנת יתר חולנית, יישקל ביצוע ניתוח בריאטרי.

אופן הטיפול בסוכרת סוג 2 עם אוזמפיק

התרופה ניתנת למטופלים שתרופות אחרות לסוכרת כמו גלוקומין, ג'רדיאנס, גלבוס ואמריל, לא הועילו להם. התרופה ניתנת במינון נמוך כטיפול יחיד או בנוסף לתרופות אחרות. אוזמפיק אינה כלולה בסל הבריאות וחולי סכרת סוג 2 יכולים לרכוש אותה רק במסגרת הביטוח המורחב של קופת החולים. החומר הפעיל באוזמפיק הוא סמגלוטייד (Semaglutide), המאושר לטיפול בסוכרת סוג 2 לא מאוזנת.

אוזמפיק שייכת למשפחת תרופות הנקראת אגוניסטים לקולטנים ל-LP-1  והיא מחקה בצורה מדויקת את פעולת הורמון GLP-1 הנמצא במעי, שתפקידו לגרום להפרשת אינסולין מהלבלב. האינסולין אחראי על העברת הסוכר ממחזור הדם לתאים והרקמות בגוף לצורך אנרגיה וכך רמות הסוכר בגוף מתאזנות. בחולי סוכרת סוג 2  חלה ירידה ברגישות התאים לאינסולין וכתוצאה מכך, רמות הסוכר בגוף עולות.

אופן הטיפול בהשמנת יתר עם אוזמפיק

כאמור, ביוני 2021  התרופה אושרה בארה"ב למטרת טיפול בהשמנת יתר, לאור מחקרים שגילו כי לצד הפחתת רמות הסוכר בדם, התרופה מפחיתה גם את תחושת הרעב. לאחר כחודשיים שלושה מתחילה הירידה במשקל ובמידה והמטופל לא מוריד לפחות %5 ממשקלו בתום תקופה זו ייתכן שהיא לא יעילה עבורו. בכל מקרה יש להיות במעקב רפואי ולהתייעץ הם הרופא לגבי המשך הטיפול.

מנגנוני אוזמפיק:

 • התרופה מגבירה את הפרשת האינסולין מהלבלב, בהתאם לרמת הגלוקוז בדם. כשרמות הגלוקוז בדם פוחתות, פוחתת גם הפרשת האינסולין מהלבלב וכשהן מתגברות, הפרשת האינסולין עולה
 • התרופה גורמת לירידה בהפרשת הורמון הגלוקגון הגורם להעלאת ייצור הגלוקוז ושחרורו לדם מהמאגרים בכבד
 • התרופה מאטה את התרוקנות הקיבה וגורמת לדיכוי התיאבון
 • התרופה מגבירה את תחושת השובע על ידי השפעתה על מרכז השובע במוח ומפחיתה את הרצון למזונות עתירי שומן

 

כיצד להשתמש ב- Ozempic Pen Injector

קרא את מדריך התרופות ואת הוראות השימוש שסופקו על ידי הרוקח שלך לפני שתתחיל להשתמש בסמגלוטיד ובכל פעם שאתה מקבל מילוי. למד את כל הוראות ההכנה והשימוש. אם יש לך שאלות, שאל את הרופא או הרוקח.

לפני השימוש, בדוק את המוצר הזה ויזואלית עבור חלקיקים או שינוי צבע. אם אחד מהם קיים, אל תשתמש בנוזל. לפני הזרקת כל מנה, נקה את מקום ההזרקה באלכוהול. שנה את מקום ההזרקה מדי שבוע כדי להפחית את הפציעה מתחת לעור .

הזרקת תרופה זו מתחת לעור בירך, בבטן או בזרוע העליונה לפי הנחיות הרופא שלך, בדרך כלל אחת ל-7 ימים. המינון מבוסס על מצבך הרפואי והתגובה לטיפול. כדי להפחית את הסיכון לתופעות לוואי, הרופא שלך עשוי להורות לך להתחיל את התרופה במינון נמוך ולהגדיל בהדרגה את המינון. עקוב בקפידה אחר הוראות הרופא שלך. ניתן להשתמש בתרופה זו עם או בלי ארוחות.

השתמש בתרופה זו באופן קבוע כדי להפיק ממנה את מירב התועלת. זכור להשתמש בו כל 7 ימים. במידת הצורך, ניתן לשנות את יום השימוש השבועי כל עוד הזמן בין שתי מנות הוא לפחות יומיים. זה עשוי לעזור לסמן את היומן שלך בתזכורת. עקוב בקפידה אחר תוכנית הטיפול התרופתי, תוכנית הארוחות ותוכנית האימונים שהרופא שלך המליץ.

ספר לרופא שלך אם מצבך אינו משתפר או אם הוא מחמיר ( רמת הסוכר בדם גבוהה מדי או נמוכה מדי).

תופעות לוואי

עלולים להתרחש נפיחות/אדמומיות/ גירוד באתר ההזרקה, עייפות, בחילות , הקאות , שלשולים או עצירות . הבחילה בדרך כלל פוחתת ככל שאתה ממשיך להשתמש בסמגלוטיד . אם אחת מהתופעות הללו נמשכת או מחמירה, ספר לרופא או לרוקח מיד.

זכור שתרופה זו נרשמה מכיוון שהרופא שלך קבע שהתועלת עבורך גדולה מהסיכון לתופעות לוואי. לאנשים רבים המשתמשים בתרופה זו אין תופעות לוואי חמורות.

ספר לרופא מיד אם יש לך תופעות לוואי חמורות כלשהן, כולל: סימנים לבעיות בכליות (כגון שינוי בכמות השתן), שינויים בראייה (כגון ירידה/ טשטוש ראייה ), סימנים של דלקת לבלב או מחלת כיס מרה (כגון בחילות/הקאות שלא מפסיקות, כאבי בטן / בטן עזים ).

למרות שסמגלוטיד כשלעצמו בדרך כלל אינו גורם לרמת סוכר נמוכה בדם ( היפוגליקמיה ), סוכר נמוך בדם עלול להתרחש אם תרופה זו נרשמה עם תרופות אחרות לסוכרת . שוחח עם הרופא או הרוקח אם יש להוריד את המינון של תרופות אחרות לסוכרת. שתיית כמויות גדולות של אלכוהול, אי קבלת מספיק קלוריות ממזון, או פעילות גופנית כבדה בצורה יוצאת דופן עלולים גם להוביל לרמת סוכר נמוכה בדם . התסמינים עשויים לכלול הזעה פתאומית , רעד, דופק מהיר, רעב , ראייה מטושטשת, סחרחורת , כאבי ראש ., או עקצוץ בידיים/רגליים. זה הרגל טוב לשאת טבליות גלוקוז או ג'ל לטיפול ברמת סוכר נמוכה בדם . אם אין לך את הצורות האמינות הללו של גלוקוז, העלה במהירות את רמת הסוכר בדם על ידי אכילת מקור מהיר לסוכר כגון סוכר שולחן, דבש, ממתקים, או שתיית כוס מיץ פירות או סודה ללא דיאטה. בדוק עם הרופא או הרוקח שלך כדי לברר מה עליך לעשות אם אתה מחמיץ ארוחה.

תסמינים של רמת סוכר גבוהה בדם ( היפרגליקמיה ) כוללים צמא/השתן מוגבר. אם תסמינים אלה מתרחשים, ספר לרופא שלך מיד. ייתכן שיהיה צורך להגדיל את המינון שלך.

תגובה אלרגית חמורה מאוד לתרופה זו היא נדירה. עם זאת, קבל עזרה רפואית מיד אם אתה מבחין בתסמינים כלשהם של תגובה אלרגית חמורה , כולל: פריחה , גירוד /נפיחות (במיוחד בפנים/ לשון /גרון), סחרחורת חמורה, בעיות נשימה .

זו אינה רשימה מלאה של תופעות לוואי אפשריות. אם אתה מבחין בתופעות אחרות שאינן מופיעות למעלה, פנה לרופא או לרוקח.

בארה"ב – התקשר לרופא שלך לקבלת ייעוץ רפואי לגבי תופעות לוואי. אתה יכול לדווח על תופעות לוואי ל-FDA בטלפון 1-800-FDA-1088 או בכתובת www.fda.gov/medwatch.

בקנדה – התקשר לרופא שלך לקבלת ייעוץ רפואי לגבי תופעות לוואי. אתה יכול לדווח על תופעות לוואי לבריאות קנדה בטלפון 1-866-234-2345.

אמצעי זהירות

לפני השימוש ב- semaglutide , ספר לרופא או לרוקח אם אתה אלרגי אליו; או אם יש לך אלרגיות אחרות . מוצר זה עשוי להכיל חומרים לא פעילים, שעלולים לגרום לתגובות אלרגיות או לבעיות אחרות. שוחח עם הרוקח שלך לפרטים נוספים.

לפני השימוש בתרופה זו , ספר לרופא או לרוקח על ההיסטוריה הרפואית שלך, במיוחד של: בעיה מסוימת בעין ( רטינופתיה סוכרתית ), מחלה של הלבלב ( לבלב ), מחלת כיס מרה , בעיות בכליות , הפרעות בקיבה /מעיים (כגון גסטרופרזיס , בעיות עיכול).

אתה עלול לחוות ראייה מטושטשת , סחרחורת או נמנום עקב סוכר נמוך או גבוה במיוחד . אין לנהוג, להשתמש במכונות או לעשות כל פעילות הדורשת עירנות או ראייה צלולה עד שאתה בטוח שאתה יכול לבצע פעולות כאלה בבטחה.

הגבל אלכוהול בזמן השימוש בתרופה זו מכיוון שהיא עלולה להגביר את הסיכון לפתח סוכר נמוך בדם .

ייתכן שיהיה קשה יותר לשלוט ברמת הסוכר בדם כאשר הגוף שלך בלחץ (כגון עקב חום, זיהום, פציעה או ניתוח). התייעץ עם הרופא שלך כי זה עשוי לדרוש שינוי בתוכנית הטיפול שלך, בתרופות או בבדיקת סוכר בדם .

לפני הניתוח, ספר לרופא או לרופא השיניים שלך על כל המוצרים שבהם אתה משתמש (כולל תרופות מרשם, תרופות ללא מרשם ומוצרי צמחיים).

במהלך ההריון, יש להשתמש בתרופה זו רק כאשר יש צורך ברור. אם את מתכננת הריון, נכנסת להריון או חושבת שאת בהריון, שוחח מיד עם הרופא שלך על היתרונות והסיכונים של שימוש בתרופה זו במהלך ההריון. היצרן ממליץ להפסיק את השימוש בתרופה זו חודשיים לפני הריון מתוכנן.

הריון עלול לגרום או להחמיר סוכרת . שוחח על תוכנית עם הרופא שלך לניהול רמת הסוכר בדם שלך בהריון. הרופא שלך עשוי לשנות את הטיפול בסוכרת במהלך ההריון (כגון דיאטה ותרופות כולל אינסולין ).

לא ידוע אם תרופה זו עוברת לחלב אם . התייעץ עם הרופא שלך לפני ההנקה.

התייעץ עם הרוקח או הרופא שלך.

אינטראקציות

אינטראקציות בין תרופתיות עשויות לשנות את אופן פעולת התרופות שלך או להגביר את הסיכון לתופעות לוואי חמורות. מסמך זה אינו מכיל את כל האינטראקציות התרופתיות האפשריות. שמור רשימה של כל המוצרים שבהם אתה משתמש (כולל תרופות מרשם/ללא מרשם ומוצרים צמחיים) ושתף אותה עם הרופא והרוקח שלך . אין להתחיל, להפסיק או לשנות את המינון של תרופות כלשהן ללא אישור הרופא שלך.

תרופות חוסמי בטא (כגון מטופרולול , פרופרנולול , טיפות עיניים של גלאוקומה כגון טימולול ) עשויות למנוע את פעימות הלב המהירות/דופקות שהייתם מרגישים בדרך כלל כאשר רמת הסוכר בדם יורדת נמוכה מדי ( היפוגליקמיה ). תסמינים אחרים של סוכר נמוך בדם , כגון סחרחורת , רעב או הזעה , אינם מושפעים מתרופות אלו.

תרופות רבות יכולות להשפיע על רמת הסוכר בדם שלך , מה שמקשה על השליטה בה. לפני שתתחיל, מפסיק או משנה תרופה כלשהי , שוחח עם הרופא או הרוקח על האופן שבו התרופה עשויה להשפיע על רמת הסוכר בדם שלך . בדוק את רמת הסוכר בדם באופן קבוע לפי ההוראות ושתף את הרופא שלך בתוצאות. ספר לרופא שלך מיד אם יש לך תסמינים של סוכר גבוה או נמוך בדם . (ראה גם סעיף תופעות לוואי.) ייתכן שהרופא שלך יצטרך להתאים את תרופות הסוכרת , תוכנית האימון או הדיאטה שלך.

 1. בדוק את רמות הגלוקוז בדם שלך באופן קבוע. אוזמפיק יכולה לגרום לסוכר נמוך בדם (היפוגליקמיה) או לחץ דם גבוה (היפרגליקמיה). תסמינים של היפוגליקמיה כוללים הזעה, רעד או חולשה, סחרחורת, כאב ראש, ראייה מטושטשת ורעב קיצוני. תסמינים של היפרגליקמיה כוללים יובש בפה, ראייה מטושטשת, נמנום, תפוקת שתן מוגברת, אובדן תיאבון ובחילה.
  • אם אתם חווים תסמינים אלו בעת השימוש בויקטוזה, השתמשו במטר כדי לבדוק את רמת הסוכר בדם. אם הוא נמוך או גבוה, התייעץ עם הספק שלך בהקדם האפשרי.
  • רמת הסוכר גבוהה כאשר היא 180 מ"ג לד"ל או יותר שעתיים לאחר האכילה.
  • רמת הסוכר נמוכה אם היא 70 מ"ג / ד"ל או פחות.
 2. ביססו את התזונה שלכם על אוכל בריא עשיר בעמילן. כל ארוחה צריכה להכיל מנה (רבע מהצלחת) של אוכלים בריאים העשירים בעמילן, כמו לחם מחיטה מלאה, אורז, שעורה, שיבולת שועל וקינואה.
  • עדיף לצרוך בטטות מאשר בטטות לבנות.
  • צרכו במתינות את המזונות המעובדים כמו הלחם והפסטה מכיוון שהם מכילים אינדקס גליקמי גבוה ויכולים להעלות את רמת הסוכר בדם.
 3. ארוחת דגים פעמיים או שלוש בשבוע. דגים, כמו סלמון, מקרל וטונה, עשירים באומגה 3 ושומנים בריאים. על ידי אפייה או צלייה תקבלו את החומרים המזינים הטובים ביותר.
  • לדוגמה, אתה יכול לקבל סלמון עם ברוקולי ואורז חום.
  1. מגביל אוכל ומשקאות עשירים בסוכרים. אכילת מזון מסוג זה עלולה להקשות על הירידה במשקל. אכלו אוכל מסוכרים פעם או פעמיים בשבוע. הימנע מעוגות, ביסקוויטים, גלידות, סודה, תה מתוק, עוגיות, סוכריות ושוקולד.
   • באופן כללי, מזונות אלה עתירי שומן.

         5.התחל עם פעילות גופנית מתונה אם אינך פעיל גופני. פעילות גופנית מתונה כוללת הליכה מהירה, רכיבה על אופניים בפחות מ- 16 קמ"ש (10 קמ"ש) או גינון קל, כמו כיסוח או מגרפה ושקית העלים. טיילו על אופניים בשכונה או חנו כ 30 דקות, חמישה ימים בשבוע.

  • הליכה עם הכלב או משחק בריצה שתופס אותך עם חבר בפארק הם אפשרויות טובות להתעמלות מתונה.
  • עשו תרגילים מתונים במשך שלושה עד ארבעה שבועות. לאחר תקופה זו הוא מתחיל לכלול תרגילים אינטנסיביים יותר.

6. בצעו תרגילים אינטנסיביים במשך 75 דקות בשבוע. אם כבר יש לך שגרת אימונים, אתגר את עצמך על ידי הכללת צורות אימון אינטנסיביות כמו ריצה או ריצה קלה, הברכיים, רכיבה על אופניים במהירות גבוהה מ -16 קמ"ש (10 קמ"ש), ספורט או קפיצה החבל התעמלו במשך 25 דקות, שלוש פעמים בשבוע.

 

מידע נוסף

כמות:

מזרק עט אחד, 2 מזרקים בהנחה

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

רק משתמשים רשומים אשר רכשו מוצר זה יכולים לרשום חוות דעת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן